Connect with Us

All posts tagged "pronar"

Seria A 20:58 - 11 Mars, 2020

Milani ndryshon pronar/ Messi do të jetë përforcimi i madh

Milani duket se do të ndryshojë pronarin e saj, teksa në Itali raportojnë se grupi Elliot nuk do të jetë më zotëruesi i kuqezinjve. Sipas kanalit...

Seria A 16:20 - 30 Tetor, 2019

Ka gati planin për ringritjen/ Njeriu i katërt më i pasur në botë do që të bëhet pronar i Milanit

Përtej renditjes në zonën e ftohtë të tabelës dhe ndërrimit të tre trajnerëve në 5 muaj, viti 2020 mund ta gjejë Milanin edhe me pronësi të...

Sport 13:28 - 16 Prill, 2019

Zjarri masiv në katedralen e “Notre Dame”-s/ Pronari i ekipit të njohur dhuron 100 milionë euro

Miliarderi francez François-Henri Pinault, pronari i klubit të futbollit Rennes, ka premtuar se do të paguajë 100 milionë euro për të ndihmuar për rindërtimin e Katedrales...

Sport 11:39 - 29 Janar, 2019

Lajm bombë nga Italia/ I fuqishmi i Rusisë kërkon të blejë gjigantin e Serisë A

Pas shumë problemeve kryesisht financiare që kaloi ekipi i Milanit, duket se tani po vijnë kohët e arta. Miliarderi rus me origjinë nga Uzbekistani që është një...

Sport 18:30 - 28 Janar, 2019

Postoi foto intime në rrjetet sociale/ Ja çfarë vendimi merr federata angleze për pronarin e klubit të njohur

Një ngjarje mjaft e çuditshme por merr hapësira të konsiderueshme në faqet e gazetave sportive në Angli.  Pronari i klubit të Notts County, Alan Hardy, është...

Sport 10:58 - 7 Nentor, 2018

Arrestohet pronari shqiptar i klubit italian/ Ja për çfarë akuzohet

Policia italiane ka venë ne pranga 22 persona ne Brescia dhe Bergamo, ne kuader të një operacioni kundër një organizate kriminale. Mediat italiane bëjnë me dije...

Sport 17:23 - 13 Prill, 2017

Zyrtare, më në fund ndodhi / Milani ndryshon pronar

E dhimbshme apo jo, tani është fakt: Milani ka kaluar zyrtarisht nga Silvio Berlusconi te Jonghong Li. Pronari i ri i klubit kuqezi ka mbyllur më...