Connect with Us

All posts tagged "PSG"

Sport 16:11 - 12 Nentor, 2019

Është i pakënaqur te PSG, ylli i madh drejt transferimit falas tek Interi

Inter është duke bërë një sezon mjaft të mirë deri në këtë fazë të kampionatit, por trajneri Antonio Conte dhe së fundmi edhe vet drejtuesit janë...

Sport 14:06 - 10 Nentor, 2019

A po ia ndjeni mungesën?/ Icardi çmend tifozët e Interit me këtë statistikë

Mauro Icardi ka lënë pas problemet e sezonit të kaluar tek Interi dhe po shkëlqen te PSG-ja. Argjentinasi po bëhet protagonist te kampioni i Francës duke...

Sport 19:53 - 9 Nentor, 2019

PSG i rikthehet fitores falë Icardit/ Argjentinasi nuk e njeh fjalën “pushim”, shënon golin e madh

Pas humbjes befasuese të një jave më parë 2-1 kundër Dijon, PSG-ja është rikthyer te fitorja në Ligue 1, falë një Icardi të jashtëzakonshëm. Parisienët fituan...

Sport 20:38 - 8 Nentor, 2019

Humbi penalltinë kundër PSG-së/ Klubi i Champions League i jep dënimin e rallë sulmuesit

Diçka e rrallë ka ndodhur në Belgjikë, më saktë te Club Brugge. Klubi belg pësoi një disfatë me shifrat 1-0 ndaj PSG-së në mesjavë në Champions,...

Sport 15:41 - 7 Nentor, 2019

Legjenda tallet keq/ PSG-ja s’ka identitet, duhet të quhet Coca-Cola

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, e ka vënë në pikëpyetje identitetin e Paris Saint-Germain, duhet thënë se klubi francez duhet të quhet “Coca-Cola”. Pasi la pas...

La Liga 10:39 - 7 Nentor, 2019

Reali kërkon Mbappen?/ Drejtori i PSG-së i bën të gjithë për të qeshur me përgjigjen e tij

PSG mundi mbrëmë në “Parc des Princes” 1-0 Club Brugge, duke prerë zyrtarisht biletën për në raundin tjetër. Në përfundim, drejtori sportiv i parisienëve, Leonardo, foli...

La Liga 22:56 - 6 Nentor, 2019

Champions/ Reali turpëron Galatasarayin, Icardi kualifikon PSG-në

Reali bind më në fund në rezultat dhe lojë. Madrilenët mundën 6-0 Galatasarayin, në ndeshjen e raundit të katërt në Champions League. 18-vjeçari Rodrygo shënoi një...

Sport 21:32 - 6 Nentor, 2019

Champions/ Icardi nuk di të ndalet, shënon golin e radhës për PSG-në

Mauro Icardi ka rilindur te PSG-ja, argjentinasi është në super formë dhe nuk rresht së shënuari në çdo ndeshje. Icardi i ka dhënë avantazhin PSG-së, në...

Seria A 13:17 - 5 Nentor, 2019

Icardi hedh pas krahëve Interin/ Argjentinasi merr vendimin e fundit

Tek Interi ishte kapiten dhe mendohej se do të përsëriste historinë e Javier Zanettit tek zikaltrit. Mauro Icardi mes kontenstimesh ndërpreu marrëdhënien me klubin italian për...

Sport 13:01 - 5 Nentor, 2019

Reali ofron 300 milionë euro për Mbappe/ PSG befason me vendimin e fundit

PSG i kundërpërgjigjet Realit të Madridit, që po tenton të bindë Kylian Mbappe të transferohet në Spanjë gjatë verës. Në mediat spanjolle është raportuar se madrilenët...

Seria A 17:20 - 3 Nentor, 2019

Juventus hedh grepat te PSG-ja/ Kërkon lojtarin e madh që nuk kushton asnjë euro

Fundi i sezonit do të sjellë edhe “divorcin” mes Edinson Cavanit dhe Paris Saint Germain. Sulmuesit uruguajan i skadon kontrata në qershorin e vitit të ardhshëm...

Sport 22:52 - 1 Nentor, 2019

Edhe pse në avantazh, PSG-ja del kokulur nga ndeshja e sotme

PSG-ja e nisi mjaft mirë transfertën e sotme kundër Dijon, pasi kaloi e para në avantazh më anë të Mbappe në minutën e 19′. 20-vjeçari francez...

Sport 21:45 - 1 Nentor, 2019

Lëndim i frikshëm në ndeshjen e PSG-së/ Futbollisti mbetet pa ndjenja në fushë

Pjesa e parë mes Dijon dhe PSG është mbyllur 1-1, por ndeshja është ndërprerë për disa minuta. Qendërmbrojtësi i Dijon, Fouad Chafik, mori një goditje të...

Sport 21:26 - 1 Nentor, 2019

PSG nuk di të ndalet/ Mbappe & Di Maria dhurojnë spektakël

PSG po luan në transfertë ndaj Dijon për javën e 12-të në Ligue 1. Parisienët kaluan në avantazh në minutën e 19-të pas një pasimi të...

Seria A 13:44 - 1 Nentor, 2019

Juve-PSG projektojnë shkëmbimin e bujshëm për merkaton e janarit

Juventus dhe Paris Saint-Germain mund të shkëmbejnë mbrojtësit e krahut të djathtë në merkaton e janarit. Nga njëra anë kampionët e Francës ndjekin me shumë interes...