Connect with Us

All posts tagged "psv"

Premier Liga 14:31 - 24 Shtator, 2019

Dikur Arsenali e shiti për 500 mijë paundë/ Tani kërkon ta blejë për 50 milionë paundë

Arsenal po mendon të marrë në skuadër sulmuesin Donyell Malen, i cili vlerësohet gati 50 milionë paundë, vetëm dy vite pasi e shiti atë për 500...

Seria A 21:35 - 13 Gusht, 2019

Napoli bën goditjen e madhe të verës/ Super sulmuesi nënshkruan kontratën me 60 faqe

Napoli zgjohet më në fund dhe bën një goditje të madhe në merkato. Pasi dështoi për transferimin e Nicolas Pepe (shkoi te Arsenali), James Rodriguez (ky...

Sport 22:01 - 19 Qershor, 2019

Trajneri i ekipit të njohur fton Robbenin/ Po presim vendimin e tij

Pasi i ka thënë lamtumirë Bayern Munich, Arjen Robben po kërkon një ekip të ri. Mund të jetë PSV, “streha” e tij e radhës, një ekip...

Sport 20:23 - 21 Maj, 2019

Robben largohet nga Bayerni, por jo nga Europa/ Kthehet në shtëpi

Arjen Robben do të largohet nga Bayerni pas gati një dekade, por jo nga Europa. Për holandezin ka pasur oferta nga Kina dhe MLS, por ai...

Sport 21:21 - 3 Shkurt, 2019

Ky është ekipi më i mirë në Europë/ 11 fitore në 11 ndeshje rresht në fushën e tij

PSV Eindhoveni i përgjigjet menjëherë Ajaxit. 5 gola realizoi skuadra e Mark Van Bommel në takimin ndaj Fortuna Sittard, duke vijuar ecurinë e përsosur në “Philips...

Sport 21:56 - 3 Tetor, 2018

Ja pse e deshën me çdo kusht këtë lojtar/ Ylli i Interit shënon super gol

Radja Nainggolan ka lënë të gjithë të shtangur në Holandë me super golin që shënoi në fund të pjesës së parë kundër PSV-së, duke barazuar shifrat...

Sport 21:21 - 2 Tetor, 2018

Plas sherri mes PSV dhe Interit për brazilianin Ronaldo/ Fenomeni befason me reagimin e tij

Për një ish-lojtar në veçanti sfida mes Inter dhe PSV në Champions League është shumë e veçantë. Bëhet fjalë për “Fenomenin” Ronaldo, i cili gjatë karrierës...

Sport 13:18 - 19 Shtator, 2018

Përgjaket Champions League/ Sherr i dhunshëm mes ultrasve të PSV dhe Barcelonës

Barcelona-PSV, e luajtur të martën në “Camp Nou”, e fituar pastër 4-0 nga katalanasit, ku ylli argjentinas realizoi një “hat trick”, u parapri nga një luftë...

Sport 12:32 - 19 Shtator, 2018

Messi shënoi super gol nga goditja e dënimit/ Por të gjithë u befasuan nga veprimi i futbollistit të PSV-së

Barcelona e mposhti PSV Eindhovenin në ndeshjen e tyre hapëse në Ligën e Kampionëve, me Lionel Messin që shkëlqeu me tripletën e tij të tetë në...

Sporti Kryesore 12:07 - 12 Gusht, 2018

Messi do e këtë zili këtë gol/ Ylli i PSV-së shënon gol të jashtëzakonshëm

PSV e filloi sezonin e ri në Eredivise në mënyrën më të mirë, duke mundur 4-0 Utrecht. Goli parë i shënuar nga Gaston Pereiro ishte thjeshtë...

Sport 11:27 - 22 Korrik, 2018

Elseid Hysaj në rrezik? Napoli merr një mbrojtës të djathtë

Ekipet në Serie A janë rritur shumë dhe thuajse të gjitha po bëjnë merkato të frikshme. Roma dhe Juventus po bëjnë një merkato të fortë, prandaj...

Sport 09:54 - 24 Shkurt, 2016

Champions League/ PSV – Atl Madrid

Spanjollët tashmë janë të fokusuar tërësisht te evenimenti europian pasi Barcelona e ka thellkuar diferencën në kampionat dhe transferta holandeze mbetet jetike për fatet e sezonit...

Sport 20:15 - 25 Nentor, 2015

Formacionet zyrtare: Manchester United – PSV

United: De Gea, Darmian, Smalling, Rojo, Blind, Schweinsteiger, Schneiderlin, Lingard, Rooney, Memphis, Martial PSV: Zoet, Arias, Bruma, Moreno, Brenet, Hendrix, Guardado, Propper, Narsingh, De Jong, Locadia...

Sport 12:05 - 16 Shtator, 2015

Dëmtim horror i Shaw, theu këmbën ndaj PSV-së

Mbrojtësi i Manchester United, Luke Shaw pësoi një dëmtim horror në sfidën me PSV Eindhoven të zhvilluar në Philip Stadion. Njëndërhyrje e rëndë e meksikanit Morena...

Sport 12:10 - 12 Korrik, 2015

Shkëlzen Gashi i shënon PSV-së në miqësore

Shkëlzen Gashi po tregon një formë shumë të mirë sportive në kuadër të përgatitijeve për sezonin e ri futbollistik. Sulmuesi Baselit shënoi sërish për ekipin e...