Connect with Us

All posts tagged "rabiot"

Seria A 11:46 - 4 Janar, 2020

Tërbohet Juventus/ 70 milionë euro dhe një nga yjet e vet për lojtarin “problematik”

Një nga mesfushorët më të mirë në histori mbush sot 30 vjeç. Gëzuar ditëlindjen, Toni Kroos! 🎂 Pasi zyrtarizoi nënshkrimin me suedezin, Dejan Kulusevski, i cili...

Seria A 11:53 - 14 Tetor, 2019

Juventusi heq dorë nga afrimi i bujshëm i verës/ Do ta përdorë për “kokën” e yllit të madh

Edhe pse Juventusi bëri një “luftë” shumë të madhe me disa nga gjigantët e Europës për të transferuar falas Adrien Rabiot, duket se bardhezinjtë kanë mbetur...

Seria A 21:21 - 28 Gusht, 2019

Nuk luajti titullar në ndeshjen e parë me Juventusin/ Ankohet mamaja e lojtarit

Adrien Rabiot e nisi nga stoli ndeshjen e parë me fanellën e Juventusit në Serinë A. Mesfushori francez, i ardhur këtë verë nga PSG me koston...

Sport 12:57 - 2 Korrik, 2019

U largua nga PSG/ Francezi zbulon futbollistin që e bindi të zgjidhte “Zonjën e Vjetër”

Adrien Rabiot është prezantuar në dhomën e shtypit tek Juventus, ku të pranishëm ishin gazetarë italianë, të cilët morën përgjigjet e pyetjeve në drejtim të mesfushorit...

Sport 18:52 - 30 Qershor, 2019

Juventus bën namin në merkato/ 3 super goditje brenda një dite

Përflitej prej muajsh, por tashmë nuk ka më dyshime. Adrien Rabiot do të jetë futbollisti më i ri i Juventusi. Mesfushori francez është paraqitur ditën e...

Sport 16:28 - 18 Qershor, 2019

Juventusi bën një supergoditje/ Siguron futbollistin e talentuar francez, por edhe shumë rebel

Juventusi duket se synimin kryesor e ka te përforcimi i mesfushës për sezonin e ri, me bardhezinjtë që pasi kanë nënshkruar me Aaron Ramsey nga Arsenali,...

Sport 11:17 - 14 Qershor, 2019

Ylli i PSG-së i shkel syrin Juventusit/ Është një klub i madh!

Barcelona, Real Madrid, Juventus, Manchester United, Chelsea dhe shumë skuadra të tjera të rëndësishme të Kontinentit të Vjetër kanë shfaqur interes për Adrien Rabiot, por francezi...

Sport 11:57 - 11 Prill, 2019

Juventusi lë më “gisht në gojë” Realin & Barcelonën/ Rrëmben yllin e madh

Pas Aaron Ramsey, Juventusi përgatit një tjetër goditje të mëdha me parametër zero në mesfushë. Bëhet fjalë për Adrien Rabiot i cili nuk rinovoi kontratën me...

Sport 22:26 - 10 Prill, 2019

Rabiot rikthehet në stërvitje / Pas tij janë Barcelona, Real e Bayern

Adrien Rabiot është rikthyer të stërvitet me skuadrën e Paris Saint-Germain pas 6 ditë pezullim, një masë e akorduar nga drejtuesit e klubit. Këta të fundit,...

Sport 18:53 - 4 Prill, 2019

E donte Barcelona, por ndryshon mendje / Zidane e “grabit”

Adrien Rabiot ka qenë emri më i përfolur gjatë merkatos së janarit, por jo vetëm, pasi mesfushori i PSG-së deklaroi publikisht se nuk do të rinovojë...

Sport 09:41 - 20 Mars, 2019

Shpërthen e ëma e yllit francez/ “PSG po e trajton tim bir si të burgosur”

Shpërthen e ëma dhe njëkohësisht meanxherja e Adrien Rabiot. Veronique Rabiot në një intervistë për mediat franceze ka sulmuar ashpër klubin e Paris Saint Germain dhe...

Sport 12:46 - 16 Shkurt, 2019

E thonë mediat franceze/ Ylli i madh do të transferohet te Barcelona më 1 korrik

Sipas “Le Parisien”, Adrien Rabiot do të veshë fanellën e Barçës më 1 korrik. Futbollisti ka fiksuar kushtet e kontratës së tij me katalanasit. Edhe pse klubi...

Sport 12:44 - 14 Shkurt, 2019

Bayern Munich heq dorë nga ylli francez/ Është shumë i shtrenjtë

Bayern Munich është tërhequr nga oferta për nënshkrimin e mesfushorit francez, Adrien Rabiot. “Kicker” shkruan se bavarezët janë tërhequr nga interesi i treguar për të në...

Sport 17:07 - 26 Janar, 2019

Çfarë gjesti!/ Ylli i PSG-së dhuron 25.000 euro për gjetjen e futbollistit të zhdukur

Policia franceze i ndërpreu zyrtarisht kërkimet për gjetjen e avionit ku udhëtonte futbollisti argjentinas, Emiliano Sala. Policia i ka ndërprerë kërkimet ditën e enjte, duke shtuar...

Sport 18:20 - 10 Janar, 2019

Bayern Munchen tenton goditjen e madhe në merkato/ Kërkon yllin e PSG-së

Bayern po tenton të befasojë Barcelonën dhe t’i rrëmbejë yllin francez Adrien Rabiot. Sport Bild ka konfirmuar lajmin e publikuar më herët nga “RMC Sport” në...