Connect with Us

All posts tagged "Rakitic"

La Liga 20:32 - 13 Shkurt, 2020

Ylli i Barcelonës tërbon tifozët, e thotë troç/ “Dua të luaj me Ronaldon”

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka lëshuar sërish sinjale largimi nga katalanasit. Ai ka dh ënë një intervistë për “Bleacher Report” ku tregon se do t’i...

La Liga 20:29 - 17 Janar, 2020

E bujshme/ Juventusi dhe Barcelona po planifikojnë një mega shkëmbim

Barcelona edhe Juventusi po planifikojnë të bëjnë një shkëmbim të bujshëm brenda merkatos së janarit. “La Republicca” shkruan se “Zonja” dëshiron dëshiron shkëmbimin Federico Bernardeschi –...

La Liga 16:56 - 9 Janar, 2020

E fundit/ Shkëmbim i bujshëm mes Barcelonës dhe Juves

Marrëdhëniet mes Juventusit dhe Barcelonës në merkato janë shumë të mira. Kampionët e Italisë dhe ata të Spanjës po projektojnë një shkëmbim të madh mes tyre....

La Liga 13:01 - 17 Nentor, 2019

E bujshme/ Ylli i Barçës i thotë “po” Juventusit

Ivan Rakitic është prej kohësh në qendër të vëmendjes, me kroatin që pritet që të largohet nga Barcelona në muajin janar. Hapësirat e pakta këtë sezon...

La Liga 12:04 - 15 Nentor, 2019

Interi mbetet me “gisht në gojë”, ylli i Barcelonës do të transferohet në Madrid për 40 milionë euro

Largimi i Ivan Rakitic në merkaton e janarit nga Barcelona është i sigurt dhe deri sot destinacioni më i përfolur i kroatit ishte Interi, por sipas...

La Liga 21:14 - 12 Nentor, 2019

Nënkampioni i botës akuzon Valverden dhe Barcelonën/ Unë jam 31 vjeç dhe jo 38, më morën topin…

Lojtari kroat i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka dhënë një intervistë për mediet spanjolle (do të transmetohet e plotë të enjten), ku ka folur për situatën e...

La Liga 16:52 - 7 Nentor, 2019

Interi mbetet me “gisht në gojë”/ Milani i rrëmben yllin e Barcelonës

Milani po punon të firmosë me mesfushorin Ivan Rakitic. Kroati nuk po gjen veten te Barcelona, pasi trajneri Ernesto Valverde e ka anashkaluar krejtësisht. Ai do...

La Liga 14:19 - 1 Nentor, 2019

Te Barça nuk e duan më/ Iniesta ngre zërin: Ai lojtar nuk duhet të largohet

Aventurës së Ivan Rakitic te Barcelona duket se i ka ardhur fundi. Mesfushori kroat nuk është në planet e Valverdes, ndaj largimi i tij në merkaton...

Sport 15:05 - 28 Tetor, 2019

Barcelona i jep Interit nënkampionin e botës në këmbim të magjikut shtatshkurtër

Interi ka kohë që është vënë në kërkim të mesfushorit të Barcelonës, Ivan Rakitic. Kroati këtë sezon e ka humbur vendin e titullarit dhe largimi i...

La Liga 12:29 - 14 Tetor, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Ylli i Realit trullos mesfushorin e Barcelonës

Rivaliteti mes yjeve të Realit dhe Barcelonës nuk mungon as kur ata luajnë me kombëtaret e tyre. Një gjë e tillë ndodhi edhe mbrëmë në ndeshjen...

La Liga 17:03 - 3 Tetor, 2019

Plas te Barcelona/ Gruaja e mesfushorit katalanas sulmon Valverden

Raquel Mauri, gruaja e Ivan Rakitic, ka kërkuar respekt për bashkëshortin e saj. Ajo ka publikuar në profilin e saj në Instagram një artikull të Manu...

Sport 22:48 - 2 Korrik, 2019

Nënkampioni i botës zbarkon në Paris/ Neymar gjithnjë e më afër Barçës

Ivan Rakitic, së bashku me familjen e tij kanë mbërritur në Paris gjatë mbrëmjes së sotme, ndërsa kaq ka mjaftuar që të hapen të tjera intriga...

Sport 10:39 - 15 Qershor, 2019

Barça nxjerr në shitje yllin e madh/ Lajm fantastik për Interin

Në Spanjë janë të sigurt: Rakitic dhe Barcelona janë gati të divorcohen. Klubi ka vendosur që lojtari kroat nuk bën më pjesë në planet e tyre...

Sport 14:12 - 22 Maj, 2019

Zikaltrit po e prisnin me padurim/ Nënkampioni i botës i lë me “gisht në gojë”

Pak ditë më parë, shumë media spanjolle e bënë fakt të sigurt kalimin e Ivan Rakitic në fund të këtij sezoni te Interi. Por në një...

Sport 18:05 - 11 Maj, 2019

Doli kundër homoseksualëve/ Mediat i vërsulen yllit të Barcelonës

Një intervistë e dhënë në vitin 2012 është bërë shkak që futbollisti kroat Ivan Rakitic të pushtojë mediat sportive botërore. Arsyeja e gjithë kësaj vëmendjeje është...