Connect with Us

All posts tagged "rama"

Sport 15:45 - 31 Mars, 2020

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të...

Kombëtare 16:24 - 20 Mars, 2020

Edi Rama ironizoi Kombëtaren/ Odise Roshi nuk ia lë mangët, i kthen përgjigjen e merituar

Kryeministri Rama në daljen televizive ditën e djeshme për të folur rreth situatës së Coronavirus në vendin tonë, nuk nguroi të bënte një krahasim me Kombëtaren...

Seria A 15:14 - 22 Janar, 2020

E bujshme/ Igli Tare afron një tjetër futbollist shqiptar te Lazio

Igli Tare vazhdon të afrojë futbollistë shqiptarë te Lazio. “Lalaziosiamonoi.it” raporton se drejtori sportiv i bardhekaltërve ka marrë në prova futbollistin shqiptar të radhës, ai është...

Sport 21:53 - 13 Dhjetor, 2019

Tërbohet Olsi Rama, debat me Enea Jorgjin në tunelin e stadiumit

Tirana ka fituar derbin me Partizanin me rezultatin 1-2, në minutat e fundit pas shumë vitesh. Në fund të takimit, kur arbitrat kanë qenë duke dalë...

Sport 23:39 - 6 Dhjetor, 2019

Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me...

Sport 14:42 - 29 Mars, 2019

“Arena Kombëtare” merr formë/ Ja kur do të jetë gati (Foto)

“Arena Kombëtare” është drejt fundit! Lajmi është konfirmuar edhe nga kryeministri Edi Rama, i cili nëpërmjet një postimi në “Instagram”, njofton se edhe pak muaj na...

Sport 22:51 - 11 Mars, 2019

Takimi me Ramën dhe rinisja e kampionatit / Flet Armando Duka

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ishte këtë të hënë i ftuar në studion e emisionit “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, për të folur në lidhje...

Sport 19:22 - 11 Mars, 2019

Kur do, shqiptari i zgjidh punët / Futbolli rikthehet me ndeshjet e Kupës

U krye! Do të kemi sërish futboll në fusha dhe pa telashe (kështu duket në teori)! Një mbledhje jo fort e zakonshme në mëngjes ndërmjet Kryeministrit...

Sport 13:17 - 11 Mars, 2019

Takaj ka një kërkesë për Ramën/ A ka një datë për këto që u folën?

Në mbledhjen e sotme të mbajtur mes FSHF-së dhe qeverisë shqiptare, nuk mund të mungonte as presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, i cili i kërkoi kryeministrit...

Sport 12:12 - 11 Mars, 2019

Gjici: Na morën në qafë disa palo tifozë/ Ja pse nuk deklarojmë rrogat reale

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, në diskutimin e mbajtur në tryezën e rrumbullakët për të diskutuar ligjin mbi sportet dhe sidomos kundër dhunës, foli edhe për...

Sport 11:33 - 11 Mars, 2019

Propozimi i Ramës/ Kush hyn në fushë dënohet me 3 vjet burg

Kryeministri Edi Rama foli për problematikën e dhunës në futbollin shqiptar në tryezën e përbashkët të mbajtur sot në Tiranë. Kreu i vendit foli për ndryshime...

Sport 21:37 - 8 Mars, 2019

Të hënën sërish një takim Duka-Rama/ Pritet edhe ligji i sponsorizimeve

Ndodh që nga ferra del trëndafili. Mund të ndodhë që ai akt dhune ndaj Eldorian Hamitit në Kamzë të sjellë të mira të paimagjinueshme për futbollin...

Sport 15:18 - 24 Shkurt, 2019

Video: Super aksion nga Valdet Rama / Kukësi “ringjallet” me super afrimin e janarit

Valdet Rama “ringjall” Kukësin kundër Kamzës! Mesfushori i afruar me bujë në merkaton e janarit, me topin e parë që preku sot, arriti të ndihmojë skuadrën...

Sport 23:11 - 21 Janar, 2018

Lufta për vendin e 4-t / Interi dhe Roma ndajnë pikët mes spektaklit

Interi dhe Roma kanë zhvilluar një ndeshje mjaft atraktive për dashamirët e futbollit, e cila përfundoi me rezultat të barabartë (1-1). Ndeshja ishte shumë e hapur...

Sport 09:49 - 11 Nentor, 2017

Dervishi krah Olsi Ramës / Po përgatitet rikthimi te Partizani?

Ndeshja e Shqipërisë U-21 në Tiranë kundër Irlandës së Veriut kishte mbledhur në stadiumin “Selman Stërmasi”, personazhe të futbollit në Shqipëri. Ndër të tjerët, ka rënë...