Connect with Us

All posts tagged "ramos"

Sport 15:30 - 25 Mars, 2020

Spanja është vendi më i prekur nga koronavirusi pas Italisë/ Sergio Ramos bën gjestin e madh

Spanja është vendi më i prekur në Europë nga koronavirusi pas Italisë. Rastet e personave të infektuar dhe atyre të vdekur po shtohen për fat të...

La Liga 14:00 - 29 Shkurt, 2020

Një ditë para “El Clasicos”/ Ramos habit me deklaratën për Messin: Uroj që nesër ai të…

Nesër në mbrëmje Spanja dhe jo vetëm do t’i ketë sytë në Madrid, ku pritet të zhvillohet klasikja mes Real Madrid dhe Barcelonës. Të dy ekipet...

La Liga 16:56 - 27 Shkurt, 2020

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në...

La Liga 14:48 - 23 Shkurt, 2020

Humbje e papritur për Realin/ Sergio Ramos e thotë me të madhe kush është fajtori

Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme në transfertën e Levantes. Madrilenët humëbn me rezultatin 1-0, duke humbur kështu dhe kreun e La Ligës....

La Liga 16:56 - 20 Shkurt, 2020

E papritur/ Ndahen rrugët e Realit me Sergio Ramos?

Sergio Ramos vazhdon të jetë një nga siguritë më të mëdha të Real Madrid në fazën defensive. Kapiteni ka aftësinë për të shënuar dhe shpeshherë ndihmon...

La Liga 14:27 - 30 Nentor, 2019

Alaves-Real Madrid: Ramos shënon gol të bukur dhe i habit të gjithë me festimin e tij

Reali ka kaluar në avantazh në transfertën ndaj Alaves, me golin e shënuar nga Sergio Ramos në minutën e 52′. Kapiteni i madrilenëve shënoi një gol...

La Liga 21:12 - 23 Nentor, 2019

Video: Gafë e pafalshme e Ramos, Reali pëson gol pas 120 sekondash lojë

Reali e ka nisur mbrapasht takimin e javës së 14-të në La Liga kundër Real Sociedad në “Bernabeu”. Miqtë kanë kaluar në avantazh pas më pak...

La Liga 19:09 - 9 Nentor, 2019

Reali shënon 2 gola në 120 sekonda/ Kapiteni madrilen feston me shqiponjë

Reali është duke fituar 0-3 në transfertën ndaj Eibar për javën e 13-të të La Ligës. Fillimisht, madrilenët shënuan dy gola të shpejtë brenda 120 sekondave...

La Liga 12:41 - 31 Tetor, 2019

Mos e beso po deshe/ Sergio Ramos barazon rekordin e Messit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, vazhdon të qëndrojë në majat e futbollit pavarësisht se është një lojtar jo shumë i dashur për publikun. Ai është...

Sport 21:43 - 12 Tetor, 2019

Sergio Ramos shkruan historinë/ Lë pas legjendën Iker Casillas

Sergio Ramos shkruan historinë. 33-vjeçari e ka nisur nga minuta e parë takimin e sotëm eliminator ndaj Norvegjisë duke arritur kështu shifrën e 168 ndeshjeve me...

La Liga 20:17 - 1 Tetor, 2019

Ka gol në “Bernabeu”/ Reali ngushton rezultatin, falë VAR-it

Reali ka ngushtuar shifrat në 1-2 ndaj Club Brugge, në ndeshjen që po luhet aktualisht në “Bernabeu”. Pjesa e parë u mbyll 0-2 për miqtë. Ndërsa...

La Liga 11:55 - 21 Shtator, 2019

Kush është më i miri, Maradona apo Messi?/ Sergio Ramos jep përgjigjen e papritur

Edhe pse Messi është një nga lojtarët që i ka nxjerrë më shumë telashe në fushën e lojës, Sergio Ramos nuk ka dyshime se ai është...

La Liga 20:54 - 16 Shtator, 2019

Plas te Reali/ Perez lodhet me Sergio Ramos, piketon dy “bishat” e Serisë A

Gjatë Asamblesë së Përgjithshme të Real Madridit, që u mbajt ditën e djeshme, ka pasur zëra të shumtë kundër kapitenit, Sergio Ramos. “Thuaji Ramosit të mos...

Sport 21:34 - 5 Shtator, 2019

Spanjën e nderon Ramos, Suedia poker golash/ Eliminatore Euro 2020: Rezultatet e 45-minutave të para

Sapo janë mbyllur pjesët e para në ndeshjet eliminatore për Euro 2020. Spanja po fiton 0-1 në fushën e Rumanisë, me golin e shënuar nga Sergio...

Sport 11:14 - 13 Qershor, 2019

Sergio Ramos do të bëjë dasmë madhështore/ Fton “armikun” e tij, por lë jashtë ish-shokun e ngushtë

Sergio Ramos dhe partnerja e tij, Pilar Rubio, do të bëjnë një dasmë madhështore këtë fundjavë në Sevilla. Mediat spanjolle dhe jo vetëm, kanë kohë që...