Connect with Us

All posts tagged "ramsey"

Premier Liga 21:18 - 20 Shkurt, 2020

Miliona euro dhe “vrasësin e vipave” për Man. United/ Juventusi përgatit ofertën e parefuzueshme për Pogba

Juventusi është duke përgatitur një ofertë për ta marrë Paul Pogba nga “Old Trafford”, kësaj vere. Nuk ka më dyshime se bardhezinjtë janë të etur për...

Seria A 15:39 - 5 Dhjetor, 2019

Shokohen te Juventusi, dëmtim i minutës së fundit për lojtarin prej “qelqi”

Juventus ka marrë një lajm të keq për sfidën e fundjavës ndaj Lazios në Serie A, por edhe të Championsit ndaj Leverkusën javën që vjen. Aaron...

Seria A 12:13 - 7 Nentor, 2019

I ‘vodhi’ golin/ Ylli i Juventusit zbulon çfarë i tha Ronaldos pas ndeshjes

Juventusi fitoi mbrëmë 1-2 në Moskës ndaj Lokomotiv, duke siguruar zyrtarisht biletën për në raundin tjetër. Bardhezinjtë shënuan që në minutën e tretë me Aaron Ramsey....

Seria A 19:09 - 6 Nentor, 2019

Çfarë gafe nga portieri/ Transferimi i verës kalon në avantazh Juventusin në Rusi

Vetëm 3 minuta i kanë mjaftuar Juventusit për të kaluar në avantazh në Moskë ndaj vendasve të Lokomotivës, në ndeshjen e vlefshme për grupin D në...

Seria A 16:18 - 28 Shtator, 2019

Etrit Berisha bën pritjen e sezonit/ Ylli i Juventusit nuk u beson dot syve

Juventusi po fiton aktualisht 1-0 ndaj Sapl, në ndeshjen që po luhet në “Allianz Stadium”. Rezultati mund të ishte më i thellë për të zotët e...

Seria A 15:23 - 28 Gusht, 2019

Dëmtohet përforcimi i bujshëm i Juves/ Humbet supersfidën e fundjavës

Aaron Ramsey duhet të presë edhe disa kohë për të debutuar me Juven në Serie A. Përforcimi i ardhur këtë verë si futbollist i lirë nga...

Sport 19:58 - 25 Prill, 2019

Ylli i Barcelonës drejt Arsenalit / Do jetë pasuesi i Ramsey

Arsenal raportohet se po konsideron blerjen e mesfushorit të Barcelona-s Andre Gomes, aktualisht lojtari është huazuar tek Everton, ku ka zhvilluar një sezon mjaft të mirë. ...

Sport 18:21 - 19 Prill, 2019

Ramsey shkon te Juve / Arsenali merr pasuesin nga Bundesliga

Mesufshori 25-vjeçar i Hoffenheim dhe i kombëtares gjermane Kerem Demirbay mund të jetë zëvendësuesi i Aaron Ramsey te skuadra e Arsenal. Lajmin e ka konfirmuar e...

Sport 21:22 - 11 Prill, 2019

VIDEO: Super aksion nga Arsenal / Ramsey “shemb” Napolin

Arsenal ka shënuar golin e avantazhit ndaj Napolit në minutën e 14 me Aaron Ramsey. Pas një aksioni fantastik që duhet t’u tregohet fëmijëve si shembull,...

Sport 18:13 - 12 Mars, 2019

Juventusi dëmton keq Arsenalin / Merret vendimi final për lojtarët

Vitet e fundit merkatoja në futboll është bërë e çmendur dhe vështirë të gjesh një lojtar të mirë nën shifrën e 20 apo 25 milionë eurove....

Sport 13:55 - 2 Mars, 2019

Zhbllokohet derbi i Londrës/ Ramsey shënon gol të jashtëzakonshëm

Po luhet në “Wembley” derbi i madh i Londrës mes Tottenhamit dhe Arsenalit. Një ndeshje që nuk ka nevojë për shumë fjalë, pasi dihet nga të...

Sport 21:11 - 11 Shkurt, 2019

Zyrtare: Juventusi blen mesfushor nga Anglia / Ka 61 gola në karrierë

Zyrtare: Aaron Ramsey është lojtari më i ri i Real Madridit! Kalimi i uellsianit te “Zonja e vjetër” ka marrë formë zyrtare. 28-vjeçari ka firmosur një...

Sport 18:42 - 11 Shkurt, 2019

Ramsey firmos parakontratë / Rroga e tij te Juventusi është çmenduri

E kryer: Aaron Ramsey ka firmosur një parakontratë (të lejueshme sipas FIFA-s, meqë ka edhe 5 muaj kontratë me Arsenalin) për t’iu bashkuar Juventusit në verë....

Sport 16:33 - 31 Dhjetor, 2018

Zyrtare/ Shoku i futbollistëve shqiptarë do të transferohet te Juventusi

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey do të jetë lojtar i Juventusit në qershor. 27-vjeçarit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe do të transferohet me...