Connect with Us

All posts tagged "Rashford"

Premier Liga 16:42 - 10 Janar, 2020

E bujshme/ Mino Raiola shtyn yllin e madh drejt Barcelonës

Agjenti Mino Raiola i ka prishur marrëdhëniet me Manchester United. Dëshira për të larguar Paul Pogbanë nga Old Trafford dhe kalimi i Erling Haaland te Dortmundi,...

Premier Liga 23:08 - 30 Tetor, 2019

Man. United eliminon Chelsean në “Stamford Bridge”/ Rashford i jashtëzakonshëm

Man. United ka fituar 1-2 në “Stamford Bridge” ndaj Chelseas dhe ka prerë biletën për në çerekfinalen e Carabao Cup. “Djajtë” kaluan në avantazh në minutën...

Premier Liga 20:48 - 11 Gusht, 2019

Festimi i veçantë i sulmuesit të Man. United/ Tifozët e lidhin me Shqipërinë (foto)

Manchester United fitoi mbasditen e sotme 4-0 në “Old Trafford” kundër Chelseas. Protagonisti kryesor i kësaj ndeshjeje ishte Marcus Rashford. Sulmuesi anglez shënoi dy gola. Pasi...

Premier Liga 17:56 - 11 Gusht, 2019

Spektakël në supersfidën e javës në “Old Trafford”/ Rashford kalon në avantazh të zotët e shtëpisë (video)

Po luhet në “Old Trafford” supersfida mes Man. United dhe Chelseas për javën e parë të Premier League. “Djajtë e Kuq” zhbllokuan rezultatin në minutën e...

Sport 15:02 - 18 Prill, 2019

Në Spanjë janë të sigurt/ Barcelona dhe Man. United planifikojnë shkëmbimin bombë

Një ide e çmendur e Barcelonës, mund të sjellë në verë një nga shkëmbimet më të bujshme të merkatos, në vitet e fundit. Sipas asaj që...

Sport 18:01 - 30 Mars, 2019

Fitore me vuajtje për Manchester United/ Vendosin Rashford & Martial (Video)

Manchester United ka fituar 2-1 ndaj Watford, në ndeshjen e parë pas konfirmimit të Ole Gunnar Solskjaer në stolin e ekipit. Me fitoren e sotme, Djajtë...

Sport 19:15 - 21 Mars, 2019

Ylli i United detyrohet të largohet nga Anglia / Humb 2 ndeshje

Marcus Rashford është tërhequr nga përfaqësuesja angleze dhe nuk do të luajë në dy ndeshjet e para të kualifikueseve të Euro 2020 për shkak të një...

Sport 18:49 - 12 Mars, 2019

Trefishim page për yllin e sulmit / United po fluturon me të

Rinovimi i kontratës së Marcus Rashford me Manchester United është një formalitet dhe pritet të zyrtarizohet shumë shpejt. Sipas të përditshmes britanike “The Mirror”, klubi ka...

Sport 18:07 - 31 Janar, 2019

Reali gjen pasardhësin e Ronaldos/ Ofron 100 milionë euro për sulmuesin anglez

Real Madrid është gati të ofrojë 1o0 milionë euro për Marcus Rashford. Sipas “The Sun”, Los Blancos po përgatit ofertën për të afruar në “Bernabeu” sulmuesin...

Sport 16:45 - 23 Nentor, 2018

Mourinho tërbohet me 4 “fëmijët” e United/ Lojtarë të llastuar, pa karakter dhe…

Manchester United ka zhgënjyer këtë sezon me humbjen e 4 ndeshjeve hapëse dhe me 12 pikë më pak se rivalët e tyre të Manchester City. Trajneri...

Sport 15:32 - 3 Nentor, 2018

Rashford shpëton Mourinhon/ Manchester United fiton në minutën e fundit

Manchester United ka vuajtur shumë për të gjetur golin e fitores, por ia ka arritur në fund të takimit dhe ka mposhtur Bournemouth me rezultatin 2-1...

Sport 13:19 - 19 Korrik, 2018

Lojtarët e rinj më të shtrenjtë në botë / Do të habiteni me këtë listë!

Nga “Transfermarkt”, rrjeti i cili merret me vlerat e futbollistëve në tregun evropian, është publikuar një listë me 20 futbollistë u-21. Se kush qëndron në krye...

Sport 20:25 - 13 Qershor, 2018

Rusi 2018 / Kaos tek Anglia, Rashford dhe Dier në dyshim

Kombëtarja e “Tre Luanëve” shpreson që të ecë shumë në këtë Botëror, pasi kanë një skuadër disa lojtarë shumë të rinj në moshë dhe shumë cilësorë....

Sport 23:03 - 4 Maj, 2017

Europa League / United fiton 1-0 në Vigo, vendos Rashford

Manchester United, kur ka Jose Mourinho në stol dhe ëndërron Champions League, nuk të fal. Sonte skuadra angleze ka fituar 1-0 ndaj Celta Vigos në transfertë...