Connect with Us

All posts tagged "Rashica"

BundesLiga 17:45 - 22 Shkurt, 2020

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi...

BundesLiga 13:31 - 21 Janar, 2020

Ky po që është patriot/ Ylli shqiptar reklamon këpucët me simbolet tona kombëtare (foto)

Miliot Rashica është duke zhvilluar një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Werder Bremen në Bundesligë. 23-vjeçari gjithmonë e ka treguar dashurinë dhe respektin për kombin...

BundesLiga 13:08 - 14 Janar, 2020

Fantastike/ Rashica do të transferohet te një klub gjigant, do të zëvendësojë një super lojtar

“BVBBuzz”, medie e afërt me Borussia Dortmund raporton se klubi verdhezi ka identifikuar pasuesin e Jado Sancho. Anglezi pritet të largohet nga nënkampionët e Gjermanisë dhe...

BundesLiga 15:56 - 12 Janar, 2020

Video: Rashica e nis me këmbë të mbarë vitin e ri

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, e ka nisur me këmbë të mbarë vitin e ri. 23-vjeçari ka shënuar në miqësoren kundër Hannoverit, të cilën Werderi po...

BundesLiga 12:57 - 21 Dhjetor, 2019

Werder Bremen jep njoftimin e rëndësishëm/ Sot do të jetë hera e fundit që Rashica…

Werder Bremen do të luajë sot në transfertë ndaj Koln për javën e 17-të të Bundesligës, që është edhe ndeshja e fundit për këtë vit. Bremen...

BundesLiga 12:37 - 17 Dhjetor, 2019

Rritet vlera e Rashicës, ja sa milionë euro kusht tani ylli i Kosovës

Pas paraqitjeve shumë të mira që ka bërë këtë me fanellën e Werder Bemen, por edhe në eliminatoret për Euro 2020 me Kosovën, vlera e Milot...

BundesLiga 19:36 - 14 Dhjetor, 2019

Bayerni fitoi 6-1 ndaj Bremen, do befasoheni se me çfarë note u vlerësua Rashica

Bayern Munich fitoi sot 6-1 ndaj ëerder Bremen për javën e 15-të të La Ligës. Miqtë e nisën mjaft mirë takimin pasi shënuan të parët me...

BundesLiga 17:31 - 14 Dhjetor, 2019

Bayerni turpëron Rashicën me shokë, Coutinho spektakolar/ Fitore bindëse për Dortmundin

Pas dy humbjeve rresht në kampionat, Bayerni është rikthyer te fitorja. Bavarezët nuk e nisën mirë takimin naj Bremen, por në fund fituan me shifrat 6-1....

BundesLiga 16:01 - 14 Dhjetor, 2019

Video: Milot Rashica i shënon supergol Bayernit

Milot Rashica ka kaluar në avantazh Bremenin në “Allianz Arena” për javën e 15-të të Bundesligës. Në minutën e 25-të të ndeshjes, ylli i Kosovës, Milot...

BundesLiga 14:33 - 14 Dhjetor, 2019

Rashica sfidon Bayernin/ Ja formacionet zyrtare

Bayern Munich do të presë Werder Bremen për javën e 15-të të Bundesligës. Bavarezët duan t’i japin fund rezultateve zhgënjyese ku kanë humbur 2 ndeshjet e...

Kombëtare 13:34 - 10 Dhjetor, 2019

Ofertë e bujshme nga Anglia/ Altin Lala tregon të ardhmen e Milot Rashicës

Milot Rashica është futbollisti më i rëndësishëm për Verder Bremen në këtë sezon. Edhe pse në fillim të kampionatit pati një dëmtim, që e la jashtë...

BundesLiga 20:06 - 8 Dhjetor, 2019

Fitore shprese/ Derbi i shqiptarëve në Bundesligë fitohet nga Gjasula

Werder Bremen-Paderborn ishte ndeshja e fundit e javës së 14-të të Bundesligës. Ndeshja u mbyll 0-1 për miqtë, pas një goli të shënuar vetëm në minutën...

Kombëtare 16:16 - 3 Dhjetor, 2019

E kërkon gjysma e Europës, ja shifra që kërkon Werderi për Milot Rashicën

Milot Rashica e tregoi në sezonin e kaluar se mund të kthehej në një lojtar të rëndësishëm për Verder Bremen. Këtë, sulmuesi e ka vërtetuar në...

BundesLiga 14:16 - 3 Dhjetor, 2019

E duan shumë ekipe, Werder Bremen i vendos çmim të frikshëm Rashicës

Milot Rashica po shkëlqen këtë sezon me Werder Bremen. Në ndeshjen e fundit në Bundesligë, Rashica i dha fitoren 2-3 ekipit të tij me dy gola...

BundesLiga 21:06 - 1 Dhjetor, 2019

A do të largohet në janar?/ Rashica e thotë troç

Milot Rashica është në radarin e disa skuadrave, si Schalke dhe Milan, por sulmuesi shqiptar duket mëse i fokusuar tek ekipi i Werder Bremen. Në takimin...