Connect with Us

All posts tagged "Real M"

La Liga 16:22 - 6 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga...

La Liga 14:49 - 6 Dhjetor, 2019

A do të bëjë Reali përforcime në merkaton e janarit/ Zidane jep përgjigjen e papritur

Zinedine Zidane ka dalë sot në konferencë shtypi në prag të sfidës së radhës në La Liga ndaj Espanyol. Ndër shumë tema, Zidane u ngacmua nga...

La Liga 13:39 - 6 Dhjetor, 2019

Sa shumë mungesa/ Reali me formacion të arnuar ndaj Barcelonës (foto)

Më 18 dhjetor, Real Madrid do të udhëtojë në Katalonjë me shumë mungesa të mëdha për t’u përballur me Barcelonën. “El Clasico” e parë e këtij...

La Liga 10:32 - 6 Dhjetor, 2019

Nuk ka më dyshime/ Reali paguan 55 milionë euro për përforcimin e parë të merkatos së janarit

Në Holandë nuk kanë dyshime, Donny Van de Beek do të jetë lojtar i Realit nga janari i vitit të ardhshëm. Sipas “De Telegraaf”, madrilenët do...

La Liga 13:18 - 5 Dhjetor, 2019

Tronditet Reali, ylli i madh mungon zyrtarisht në “El Clasico”

Lajme aspak të mira për Realin pak ditë para “El Clasicos” së 18 dhjetorit. Klubi madrilen përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar mungesën e Eden Hazard...

La Liga 11:44 - 5 Dhjetor, 2019

Reali i kundërpërgjigjet Barçës, ofertë e frikshme për Mbappen

Kylian Mbappé vazhdon të jetë objektivi kryesor i Real Madrid për sezonin e ardhshëm në atë që duket si një operacion shumë i komplikuar, pasi PSG...

La Liga 20:36 - 3 Dhjetor, 2019

Vëllai i Pogba zbulon të ardhmen e kampionit të botës/ Unë jam tifoz i Barcelonës, por…

Paul Pogba ishte një nga lojtarët më të përfolur në merkaton e verës së këtij viti. Reali dhe Juventusi tentuan deri në ditën e fundit për...

La Liga 12:02 - 1 Dhjetor, 2019

Zbulohet prapaskena, ja si Reali tentoi të joshte Mourinhon

Një prapaskenë e bujshme zbulohet në Angli dhe ka të bëjë me Jose Mourinho. Sikurse raporton “The Sun”, Real Madrid i ka ofruar trajnerit portugez 12...

La Liga 14:57 - 30 Nentor, 2019

E nderojnë mbrojtësit/ Reali fiton ndaj ish-ekipit të De Biazit dhe kap vendin e parë

Reali ka fituar 1-2 në transfertë ndaj Alaves, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të La Ligës. Pjesa e parë u mbyll në barazim...

La Liga 12:10 - 30 Nentor, 2019

Alaves-Real M, formacionet zyrtare/ Zidane fut dy të padëshiruarit

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Alaves-Real Madrid, e vlefshme për javën e 15-të të La Ligës. Përsa i përket formacioneve zyrtare, Zidane ka bëfasuar jo...

La Liga 20:46 - 29 Nentor, 2019

Realit nuk i hyn më në punë, Juventusi gati të realizojë ëndrrën e madhe

Real Madrid duket se ka hequr dorë nga tentativat për të sjellë në “Bernabeu” Paul Pogban. “Reali e ka Pogban e tij”, kështu shkruan AS gjatë...

La Liga 20:38 - 29 Nentor, 2019

Interi planifikon një transferim surprizë, 50 milionë euro për yllin e Realit që ka luajtur vetëm 9 ndeshje

Interi ka filluar që tani të lëvizë për merkaton e janarit. “La Repubblica” shkruan se zikaltrit duan me çdo kush të transferojnë në merkaton e janarit...

La Liga 15:43 - 28 Nentor, 2019

E thotë “bosi”/ Mbappe do të transferohet te Real Madridi

Real Madrid nuk heq dorë nga ëndrra Kylian Mbappe. Sulmuesi 20-vjeçar është objektivi i madh i Florentino Perez dhe klubit spanjoll. Rreth kësaj çështje ka folur...

La Liga 15:20 - 28 Nentor, 2019

Çmenduri/ Reali i ofron Man. United këta dy lojtarë dhe miliona euro për Paul Pogban

Real Madridi do t’i përdorë të gjitha mënyrat e mundshme për të transferuar Paul Pogban. Sipas asaj që raporton “El Desmarque”, Reali do t’i ofrojë “Djajve...

La Liga 14:08 - 28 Nentor, 2019

As yllin e Serisë A dhe as atë të Premier League, Zidane do vetëm fiksimin e tij

Real Madrid duket se po e rimerr veten nga sezoni i kaluar. Që nga mbërritja e Zidane, loja e ekipit është rritur shumë dhe rezultatet nuk...