Connect with Us

All posts tagged "Real Madrid"

La Liga 16:25 - 26 Mars, 2020

Spanja në kolaps prej koronavirusit/ Real Madrid bën gjestin e madh

Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Spanjë, teksa numri i të infektuarëve dhe i viktimave po rritet ndjeshëm. Tashmë, spanjollët për shkak edhe se...

La Liga 16:38 - 15 Mars, 2020

E gjithë bota në luftë ndaj Coronavirusit/ Barcelona bën kërkesën e çuditshme

E bujshme nga Spanja. Sipas gazetës katalanase Sport, Barcelona do t’i kërkojë ligës spanjolle të futbollit t’i dorëzojë titullin kampion nëse kampionati nuk rifillon më për...

La Liga 18:47 - 7 Mars, 2020

Juventusi i ofron stolin, ja si përgjigjet Zidane

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, hodhi poshtë zërat se Juventusi i ka ofruar stolin e skuadrës bardhezi për sezonin e ardhshëm. Në konferencën për shtyp...

Kombëtare 15:11 - 2 Mars, 2020

Sadiku qenka tifoz i çmendur i Realit, ja si e festoi golin e parë të madrilenëve

Reali Madridi arriti të merrte një fitore në “Santiago Bernabeu” kundër Barcelonës në ndeshjen e djeshme, duke gëzuar shumë tifozë të tyre në të gjithë botën....

La Liga 14:42 - 2 Mars, 2020

Ronaldo do të rikthehet te Reali? Miku i ngushtë i portugezit trondit Juventusin me këtë deklaratë

Edu Aguirre, gazetari spanjoll dhe mik i ngushtë me Cristiano Ronaldo, gjithmonë përkrah tij, ka folur pas Real Madrid-Barcelona për “El Chiringuito”. “E di me siguri...

La Liga 16:32 - 25 Shkurt, 2020

Barcelona mund Realin, për herë të parë në histori

Barcelona regjistroi 854 milionë euro të ardhura në sezonin e kaluar, krahasuar me 757 milionë euro të Real Madridit. Kësisoji, klubi katalanas e tejkaloi për herë...

La Liga 14:48 - 23 Shkurt, 2020

Tronditet Reali/ Humbet 100 milionëshin për “El Clasicon” dhe Champions-in

Real Madrid e ka nisur ditën me një lajm mjaft tronditës për sezonin e “Los Blancos”. Eden Hazard do të mungojë për 2 muaj! Belgu la...

La Liga 16:17 - 18 Shkurt, 2020

Përlotet ylli i Realit, bëri ëndrrën realitet (video)

Reinier Jesus Carvalho është blerja më e re e Real Madridit, i cili u prezantua edhe zyrtarisht përpara medieve. Klubi madrilen prezantoi sot talentin brazilian edhe...

La Liga 14:52 - 16 Shkurt, 2020

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës...

La Liga 20:39 - 13 Shkurt, 2020

Trajneri i madh nxjerr sekretet e lojtarëve nga koha kur drejtonte Realin/ Ai i mbushte me m** kur hynte në fushë

Fabio Capello është një nga emrat më të njohur të futbollit italian, por edhe atij botëror. Tekniku italian është një nga më të suksesshmit, ndërsa në...

La Liga 11:41 - 4 Shkurt, 2020

Perez tregohet dinak/ Zbulohet plani i Realit për të transferuar Mbappen

Transferimi i Kylian Mbappe është objektiv kryesor për drejtuesit e Real Madridit, të cilët kanë si synim ta finalizojnë në vitin 2021. Sipas “AS”, Florentino Perez...

La Liga 15:42 - 19 Janar, 2020

Tifozët e tepruan me reagimin e tyre/ Ylli i Realit shpërthen në lot

Mund të kesh dhënë gjithçka për ekipin tënd, mund të kesh fituar çdo trofe të mundshëm dhe mund të kesh qenë një nga më të mirët...

La Liga 20:21 - 14 Janar, 2020

Video: Do të luajnë ndaj Realit, lojtarët festojnë si të çmendur

Unionstat de Salamanca do të luajë ndaj Real Madridit në ndeshjen e radhës në Copa del Rey. Skuadra e kategorisë së tretë nuk është frikësuar, siç...

La Liga 13:17 - 7 Janar, 2020

Real Madridi do të jetë i frikshëm/ Ja formacioni me super talentet e të ardhmes

Real Madrid ka filluar që tani të projektojë të ardhmen. “Los Blancos” së fundmi ka shfaqur interesim për transferimin e disa prej talentëve të rinj më...

La Liga 11:10 - 5 Janar, 2020

Video: Ylli i Realit fillon nga nazet, bën veprimin e patolerueshëm

Vinicius Junior është bërë protagonist pas ndeshjes që Reali fitoi një ditë më parë kundër Getafe. Futbollistët që nuk u aktivizuan duhet të bënin një stërvitje...