Connect with Us

All posts tagged "Real"

La Liga 13:04 - 12 Tetor, 2019

Juve “çmend” Realin/ Planifikon t’i “vjedhë” objektivin e madh të merkatos

Christian Eriksen është në muajt e fundit të kontratës me Tottenham, e cila skadon në qershor të vitit 2020. Danezi nuk ka pranuar të rinovojë dhe...

Sport 21:58 - 18 Shtator, 2019

Video: Gareth Bale shënon golin e vitit/ VAR i bën gjëmën uellsianit

Gareth Bale është shumë i pafat. Pas dy golave të PSG-së me Di Marian, uellsiani gjeti rrjetën në minutën e 35′, duke shënuar një golat më...

La Liga 11:06 - 11 Gusht, 2019

E kryer/ Reali arrin akordin për yllin holandez

Zidane ka kohë që kërkon një përforcim në repartin e mesfushës dhe Perez më në fund ia ka plotësuar dëshirën. Edhe pse gjatë gjithë verës është...

Sport 21:47 - 22 Prill, 2019

Reali do yllin e Tottenhamit / Vjen përgjigjja: Na jepni Modricin

Me situatën në evolucion të vazhdueshëm, një emër që mund të nxehë merkaton verore europiane mbetet ai i fituesit të “Topit të Artë”, Luka Modric. Kroati...

Sport 11:07 - 24 Mars, 2019

Interi tenton rikthimin e bujshëm / Reali është dakord

Lajm i bujshëm vjen sot nga Italia: Mateo Kovacic është pranë rikthimit tek Interi. Sipas “Corriere Dello Sport”, Beppe Marotta ka kontaktuar drejtuesit e Realit, dukle...

Sport 12:30 - 6 Shkurt, 2019

Sot luhet “El Clasico” e parë për këtë vit/ Ja si është bilanci mes Realit dhe Barcelonës

Barcelona dhe Reali do të përballen sot në mbrëmjë në “Camp Nou” në “El Clasicon” e parë të këtij viti. Ndeshja e sotme është e vleshme...

Sport 17:30 - 30 Janar, 2019

U konsiderua si talenti më i madh i Realit/ Ja te cili ekip ka përfunduar dështaku Rodriguez

Jese Rodriguez u cilësua si një ndër talentet me të ardhme premtuese në “Santaigo Bernabeu”, por shkëlqimi i tij me Real Madrid u venit shumë shpejt....

Sport 20:50 - 17 Janar, 2019

“Kam kryer marrëdhënie me lojtarë të Realit dhe Barçës”/ Modelja spanjolle plas “bombën”

Belen Roca është një modele e njohur spanjolle. Ajo ka zbuluar një detaj shumë interesant për revistën e njohur “Gran Hermano VIP”. Roka tha se ajo...

Sport 11:53 - 12 Janar, 2019

“Nxehet” merkato e janarit/ Shkëmbim i bujshëm mes Realit dhe Juves

Pasi Juventus e transferoi Cristiano Ronaldon nga Real Madridi duke shkaktuar befasinë më të madhe në merkaton e kaluar, tashmë palët po mendojnë për një tjetër...

Sport 18:54 - 9 Janar, 2019

Reali? Barcelona? Jo, jo!/ Ja cili është klubi më i shtrenjtë në botë

Real Madridi ka disa sezone që po e dominon botën e futbollit. Gjiganti spanjoll fitoi tre herë radhazi Ligën e Kampionëve, ndërsa pak kush e kishte...

Sport 18:00 - 10 Dhjetor, 2018

Dallimi mes Juves dhe Realit, zhgënjimi nga “Topi i Artë”, momenti më i vështirë i jetës/ Cristiano Ronaldo i rrëfen të gjitha

Cristiano Ronaldo beson se Juventusi është grupi më i mirë i lojtarëve, me të cilët ka luajtur ndonjëherë. Ai thekson frymën e skuadrës dhe atmosferën familjare...

Sport 19:05 - 25 Shtator, 2018

U zgjodh futbollisti më i mirë në botë/ Modric ka dy fjalë për Interin

“Mendimet e mia gjithmonë kanë qenë të njëjta, kurrë nuk e kam parë veten larg nga Real Madridi”. Luka Modric, që u shpall mbrëmë nga FIFA si...

Sport 19:33 - 2 Shtator, 2018

VIDEO e frikshme / Talenti i madh i Realit kafshohet në kokë

Derbi midis ekipeve rezervë të Real Madrid dhe Atletiko Madrid ka mbaruar me shifrat e barabarta 2-2. Për skuadrën “Los Blancos” të dy gola u shënuan...

Sport 20:50 - 29 Gusht, 2018

Reali blen një sulmues / A është ky pasuesi i Ronaldos?

Mariano Diaz është sërish një lojtari i Real Madrid. Sulmuesi i lindur në Republikën Domenikane ka qëndruar vetëm një sezon larg ekipit ku është formuar si...

Sport 17:51 - 23 Gusht, 2018

Vidal acaron madrilenët / Kjo është fjalia që Real Madrid nuk e duron

Një ndër trofetë që i mungon karrierës së Arturo Vidalit është ai i Champions-it. Kiliani iu afrua shumë në vitin 2015, por si për ironi të...