Connect with Us

All posts tagged "refuzim"

La Liga 11:17 - 16 Janar, 2020

Xavi zbulon të vërtetën/ Ja pse e refuzova ofertën e Barcelonës

Konsiderohej si kandidati kryesor për të drejtuar skuadrën e Barcelonës pas largimit të Ernesto Valverde por nuk e pranoi detyrën. Ai është mesfushori legjendar i ekipit...

La Liga 19:41 - 12 Janar, 2020

E fundit/ Pas Xavi-t, edhe trajneri tjetër i njohur refuzon Barcelonën

Barcelona ka marrë dy refuzime brenda ditës së sotme. Katalanasit po mendojnë për një trajner të ri, pasi Ernesto Valverde e ka mbushur “kupën” dhe largimin...

BundesLiga 13:31 - 12 Janar, 2020

Bomberi gjerman refuzoi Liverpoolin, arsyeja do t’u habisë

Shumë futbollistë ëndërrojnë të luajnë për Liverpoolin sot, por ka edhe nga ata që e hedhin poshtë këtë mundësi. “‘Dailystar” shkruan se Timo Werner, sulmuesi i...

Sport 19:21 - 2 Janar, 2020

Kur Diego Maradona refuzonte Ferrarin e famshëm/ Ta marrin dhe ta fusin në b…

Diego Armando Maradona është i veçantë. Edhe sot tërheq vëmendjen me bëmat e tij dhe mënyrën se si sillet në stol. Jeta private e tij gjithmonë...

Seria A 16:54 - 27 Dhjetor, 2019

Flet modelja ruse që refuzoi Ronaldon/ Ja pse e bëra…

Viktoria Odintcova, një emër i famshëm, të paktën për ata që frekuentojnë Instagram-in. Ajo është një modele ruse me pesë milionë ndjekës dhe shpesh postimet e...

La Liga 21:56 - 20 Dhjetor, 2019

E pabesueshme/ Zbulohet trajneri i papunë që refuzoi Real Madridin

Mauricio Pochettino u shkarkua me datë 19 nëntor nga Tottenham dhe po pret të nisë një aventurë të re. Trajneri argjentinas nuk dëshiron të nxitohet dhe...

Seria A 19:20 - 21 Nentor, 2019

Thonë se është penduar që refuzoi Barçën, flet 75 milionëshi i Juves

Barcelona dhe Juventus rivalizuan gjatë në merkaton e verës për shërbimet e Matthijs De Ligt. Mbrojtësi holandez zgjodhi bardhezinjtë italianë në fund, por aventura e tij...

Seria A 20:55 - 6 Nentor, 2019

Rrëzohet kërkësa e Juventusit/ Titulli i shumëpërfolur i takon Interit

Juventus ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006, teksa Kolegji i Garancive Sportive në Itali ka vendosur të...

BundesLiga 09:02 - 5 Nentor, 2019

Trajneri i njohur refuzon Bayernin/ “Jam shumë i lidhur me skuadrën time”

Trajneri i Ajaxit të Amsterdamit, Erik ten Hag, nëpërmjet një videoje të publikuar në faqen zyrtare të klubit holandez ka përgënjeshtruar zërat për një kalim të...

Seria A 20:27 - 2 Tetor, 2019

E kërkoi ekipi më i vjetër italian/ Gattuso kthen përgjigjen e papritur

Gennaro Gattuso ka refuzuar rikthimin në Serie A. Ish-trajneri i Milanit i ka thënë jo ofertës së klubit më të vjetër italian, Genoa-s, pasi nuk e...

Sport 18:59 - 30 Gusht, 2019

E habitshme/ Xherdan Shaqiri refuzon ftesën e Zvicrës

Xherdan Shaqiri bashkë me Granit Xhakën dhe futbollistë të tjerë me origjinë shqiptare, kanë kontributin kryesor në rritjen e madhe që ka pësuar kombëtarja helvete në...

Premier Liga 21:31 - 7 Gusht, 2019

Dybala refuzon ofertën londineze/ Tani i kanë mbetur vetëm dy opsione

Paulo Dybala i ka thënë edhe njëherë tjetër jo Premier League. Pasi refuzoi shkëmbimin me Lukakun dhe kalimin te Manchester United, sulmuesi argjentinas i ka thënë...

Sport 12:56 - 10 Korrik, 2019

Ancelotti i kthen përgjigje negative Interit/ Nuk e duam atë

Interi dhe Icardi duket se janë në një lidhje e cila është e destinuar të shkëputet shumë shpejtë, pasi asnjëra nga palët nuk ka interes që...

Sport 12:23 - 6 Korrik, 2019

Mourinho refuzon ofertën milionere/ Për arsye familjare

Jose Mourinho prej disa muajsh është i papunë. Përkundër kësaj, asnjë ofertë nuk ka ardhur në drejtim të tij nga gjigantët evropianë. Të gjitha skuadrat e...

Sport 21:47 - 27 Qershor, 2019

“Faraoni” refuzon milionat e Kinës/ Jam ende i ri për të shkuar atje

Fillimisht u josh nga milionat e premtuara nga Kina, por gjatë ditës së sotme Stephan El Shaarawy vendosi të refuzojë ofertën e Shanghai Shenua, pasi preferon...