Connect with Us

All posts tagged "Reginaldo"

Sport 14:03 - 23 Janar, 2020

Te Partizani nuk e pranuan, nuk do e besoni me cilin ekip është bashkuar Reginaldo

Ish-sulmuesi i Kukësit, Laçit dhe Luftëtarit, Rexhinaldo, momentalisht është pa skuadër. Emri i tij u përfol për të vazhduar karrierën te Partizani, por akordi nuk u...

Sport 09:25 - 19 Janar, 2020

Reginaldo nis sërvitjen me Partizanin, por del një problem i papritur

Merkatoja aktuale e Partizanit është drejt vendosjes së një rekordi në historinë e të kuqve, që pas kthimit në Superiore në verën e 2013-ës. Nuk kishte...

Sport 17:08 - 11 Janar, 2020

E bujshme/ Reginaldo drejt rikthimit në Superligë, nuk do e besoni te cili ekip

Merkato e janarit nuk ka shumë alternativa sa i përket skuadrave dhe përforcimeve që ato mund të bëjnë në këtë periudhë. Mënyra më e mirë për...

Sport 10:00 - 22 Qershor, 2019

Ish-ylli i Kukësit i ofrohet Panathinaikosit/ Ja nga se kanë frikë grekët

Ish-sulmuesi i Kukësit, Reginaldo, duket se kërkon një kampionat më të fortë se ai kazak, ku Shakhtar Karagandi i ka ofruar një kontratë shumë të mirë...

Sport 14:34 - 15 Qershor, 2019

Një super sulmues/ Kukësi gjen zëvendësuesin ideal të Reginaldos, të gjithë e njihni

Kukësi po kërkon të përforcojë sulmin, pasi Rexhinaldo ua prishi planet me refuzimin e rinovimit. Drejtuesit e verilindorëve janë hedhur në sulm për të mbyllur marrëveshjen...

Sport 16:00 - 8 Qershor, 2019

E bujshme/ Reginaldo transerohet tek ekipi i njohur

Artur Reginaldo, sulmuesi kryesor i Superiores në vitet e fundit, duke spikatur me Luftëtarin, Laçin e Kukësit u largua pak ditë më parë nga Shqipëria. Por...

Sport 09:46 - 1 Maj, 2019

Tronditet Kukësi/ Dy futbollistët më të mirë do të largohen

Sezoni që po mbyllet nuk ka qenë aspak i mirë për Kukësin. Ekipi verilindor është dorëzuar përsa i përket titullit kampion dhe objektivi i vetëm tani...

Sport 12:11 - 29 Prill, 2019

Mesazh i koduar! Reginaldo nuk duron dot më/ Kaq zgjati aventura e tij te Kukësi?

Reginaldo, edhe pse garanton gola, është një “minë me sahat”. Sulmuesi nga Mozambiku është nga ata që nuk duron shumë t’i flasin. Këtë e thonë të...

Sport 13:25 - 27 Mars, 2019

Mesazh i ndjerë i sulmuesit të Kukësit/ “I gjithë kombi është i trishtuar”

Mozambiku mbeti jashtë Kupës së Kombeve të Afrikës dhe kjo ndodhi pasi pësuan gol në shtesë dhe barazimi i eliminoi. Reginaldo, sulmuesi i Kukësit, ishte në...

Sport 20:56 - 16 Gusht, 2018

Kukës i madh ndaj Torpedos, por s’ka mrekulli / Reginaldo nderon ekipin

Kukësi nuk ka arritur të përmbysë humbjen 5-2 në transfertën e Torpedos për të vazhduar më tej “maratonën” e kualifikueseve të Champions League. Skuadra verilindore sot...

Sport 18:25 - 1 Maj, 2018

Golat ”made in Albania”, milionerët e huaj të Superiores gjunjëzohen!

Gara për “Këpucën e Artë” duket se do të jetë mes Sindrit Gurit të Kukësit dhe futbollistit nga Gambia të Skënderbeut, sulmuesi Ali Soëe. Shkodrani ka...