Connect with Us

All posts tagged "reja"

Kombëtare 18:14 - 5 Mars, 2020

Kombëtarja në “karantinë”, Reja nuk del dot as nga shtëpia

Formimi i Ligës së Ko mbeve ka bërë që ndeshjet miqësore të mos ekzistojnë më. Kësisoj, datat e lira të UEFA-s dhe FIFA-s janë shumë të...

Kombëtare 10:51 - 10 Janar, 2020

Duka: Rejën na e solli Igli Tare, Panuçi nuk do bëhet kurrë trajner

Armand Duka ka bërë një rrëfim në mediat italiane sa i përket trajnerëve të Shqipërisë. Për ta nisur me aktualin, Edi Rejën, që është sjellë te...

Kombëtare 16:38 - 9 Dhjetor, 2019

Reja: Kam ardhur në Shqipëri për rinvimin, ja pse u takuam sot me Dukën dhe trajnerët e tjerë

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin...

Kombëtare 19:49 - 5 Dhjetor, 2019

Çmendet Napoli, synon si trajner Edi Rejën për pasues të Ançelotit

Edi Reja dhe Shqipëria. Një histori e cila nga entuziazmi dhe dëshira për të rinovuar, u la në harresë, me kontratën e re që ende nuk...

Sport 15:45 - 26 Nentor, 2019

UEFA, Federata italiane, De Biazi, Panucci dhe Reja ofrojnë ndihmë për shqiptarët e prekur nga tërmeti

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka bërë të ditur se ka marrë telefonata nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, dhe shumë persona të...

Kombëtare 18:13 - 19 Nentor, 2019

Duka i ofron kontratë 4-vjeçare, Reja do më pak

Drejtues të FSHF-së dhe Edi Reja kanë pasur një takim ditën e sotme ku kanë biseduar në lidhje me kontratën e re, ku nga të dy...

Kombëtare 13:58 - 16 Shtator, 2019

“Shkon të besh trajnerin, por nuk qëndron dot në këmbë”/ Reja flet për fëmijërinë, karrierën, De Biasin si dhe rrëzimin e famshëm

Trajneri i Kombëtares, Edoardo Reja, ishte këtë të shtunë në “Jo Vetëm Modë” me një intervistë të gjatë, ku foli për karrirën e tij, por edhe...

Sport 17:21 - 8 Qershor, 2019

Reja i tërbuar pas humbjes së parë/ Ajo që bëmë ishte e pafalshme

Trajneri i kombëtare shqiptare, Edy Reja, ishte mjaft i zhgënjyer nga humbja në Islandë. Për RTSH dhe Supersport ai deklaroi: HUMBJA: “Më vjen keq, nuk luajtëm...

Sport 18:42 - 1 Qershor, 2019

FSHF del blof/ Shtyhet debutimi i Rejas

Kushtet atmosferike të papërshtatshme kanë detyruar zyrtarët e FSHF-së që të anulojnë takimin miqësor mes kombëtares A dhe kombëtares së 21-vjeçarëve. Vendimi u mor pasi gjatë...

Sport 12:51 - 1 Qershor, 2019

Rrëfehet Lorik Cana/ Reja është trajneri i duhur, por ka diçka që më shqetëson

Ish-kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, vazhdon punën e tij intensive me fondacionin “Lorik Cana 5”, ku në fokusin e tij është promovimi i sportit te moshat...

Sport 15:32 - 25 Maj, 2019

Dhimbje koke për Rejan/ Dëmtohet sulmuesi i Shqipërisë

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, ka marrë një lajm të kaq para dy ndeshjeve të radhës eliminatore për Euro 2020. Një nga futbollistët më në formë...

Sport 11:37 - 19 Maj, 2019

Reja me plane të mëdha/ Ja si do të jetë Shqipëria ime

Shqipëria ka në program dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë më 8 qershor përballen me Islandën në transfertë, kurse tre ditë më...

Sport 14:15 - 5 Maj, 2019

Edi Reja nis nga puna/ Shkon në Greqi për të ndjekur derbin e shqiptarëve

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja ka nisur nga puna si trajner dhe po përgatitet për futbollistët që do të ketë në muajin qershor për dy ndeshjet...

Sport 13:46 - 4 Maj, 2019

Rrëfehet trajneri i Kombëtares/ Shqipëria më bën mirë për shëndetin, sa për Hysajn…

Muajin e kaluar, Edi Reja u prezantua në krye të Kombëtares së Shqipërisë, teksa shihej si alternativa më vlefshme pas Panuçit, për shkak të eksperiencës së...

Sport 13:43 - 2 Maj, 2019

UEFA e zyrtarizon/ Arena Kombëtare? Ja ku do ta luajë Shqipëria ndeshjen kualifikuese kundër Moldavisë

Duket se stadiumi “Arena Kombëtare” nuk ia ka dalë të përfundojë në kohë punimet për të mirëpritur ndeshjen e 11 qershorit ndaj Moldavisë. Kur mendohej se...