Connect with Us

All posts tagged "rekord"

Sport 16:47 - 31 Mars, 2020

Te Partizani bëhen nostalgjik, kujtojnë momentin kur Alban Hoxha theu rekordin historik

Në këtë moment të vështirë, ku futbolli është gjunjëzuar për shkak të pandemisë së Koronavirusit, klubi i Partizanit ka kujtuar me nostalgji, 13 dhjetorin e vitit...

Kombëtare 16:29 - 15 Mars, 2020

Armando Broja rekordmen, sulmuesi kuqezi hyn në historinë e Çelsit

Armando Broja është një nga talentet më të mëdha të vendit tonë dhe të Çelsit padyshim. Sulmuesi ka treguar aftësi shumë të mira dhe së fundmi...

Kombëtare 15:42 - 15 Mars, 2020

6 rekordmenët e Serisë A, mes tyre edhe dy yjet e Shqipërisë

Në një skuadër futbolli ka futbollistë të ndryshëm. Janë ata teknikët, spektakolarët dhe shënuesit e golave, janë të tjerë që vrapojnë dhe sakrifikojnë për të mos...

Super Liga 14:25 - 1 Mars, 2020

Arsenali i treti/ Ja kush janë ekipet me më shumë ndeshje rresht pa humbje në histori

Plot 42 ndeshje pa humbje rregjistroi Liverpool i Jurgen Klopp në Premier League duke na treguar se po, kemi të bëjmë me një skuadrër të transformuar....

Premier Liga 19:41 - 29 Shkurt, 2020

Sot në Angli u vendos një rekord unik, asnjë ekip nuk ka shanse ta arrijë

Crystal Palace fitoi jashtëfushe me rezultatin 0-1 ndaj Brighton. Takimi është i veçantë, pasi u luajt më 29 shkurt. Sivjet kemi një vit të brishtë dhe...

Kombëtare 16:06 - 25 Shkurt, 2020

Rekordi vazhdon/ Askush si mbrojtësi i Kombëtares tonë në Kroaci

Hajduku i Splitit luajti “tenis” dje me Goricën dhe fitoi 6-0. Skuadra e famshme kroate vazhdon të renditet në vend të dytë me 44 pikë, 12...

Seria A 17:47 - 23 Shkurt, 2020

Immobile është thjesht i papërmbajtshëm, drejt thyerjes së rekordit historik

Ciro Immobile i pandalshëm drejt rekordit të golave në Serinë A. Pas 25 javëve në Serinë A, falë golit të shënuar në fitoren 2-3 të Lazios...

Seria A 19:12 - 22 Shkurt, 2020

Video: Cristiano Ronaldo i shënon Berishës dhe prek rekordin historik

Cristiano Ronaldo ka shënuar në ndeshjen ndaj SPAL-it për 0-1. Portugezi gjeti rrjetën pas pasimit fantastik të Cuadrados. Ylli i skuadrës shënoi në minutën e 39′...

Premier Liga 20:26 - 16 Shkurt, 2020

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren...

BundesLiga 17:27 - 16 Shkurt, 2020

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte...

Seria A 15:16 - 14 Shkurt, 2020

Në fundjavë na pret një supersfidë/ Një numër rekord biletash të shitura

Fundjava në kampionatin italian do të vijë me një përballje spektakolare, ku Lazio do të presë Interin në “Olimpico”, një sfidë mes dy skuadrave që kanë...

Seria A 14:23 - 7 Shkurt, 2020

Inter-Milan drejt rekordit/ Ja sa mijë tifozë do të jenë në “San Siro”

Vazhdon me ritme shumë të larta shitja e biletave për derbin e Madoninës Inter-Milan. Ndryshe nga faza e parë do të jetë një San Siro e...

BundesLiga 11:30 - 2 Shkurt, 2020

E jashtëzakonshme/ 19-vjeçari më i famshëm në botë vendos rekordin e madh

Erling Haaland vazhdon të magjepsë Dortmundind he gjithë të tjerët, me formën fantastike që po tregon në fushën e lojës. 19-vjeçari shënoi dy gola në fitoren...

Premier Liga 17:59 - 1 Shkurt, 2020

Nuk ka shanse që Liverpooli të ndalet/ Vjen fitorja e radhës

Liverpooli i këtij sezoni nuk rresht së fituari. Djemtë e Klopp fituan 4-0 në “Anfield” ndaj Southampton, për javën e 25-të të Premier League. Pjesa e...

Seria A 13:52 - 1 Shkurt, 2020

Merkato rekord në Serie A/ Ja sa milionë euro u shpenzuan në janar

Gjatë këtij muaji, kampionati italian shpenzoi 294 milionë euro për përforcime, një shifër marramendëse që është shumë më e lartë se në sezonin e kaluar (157...