Connect with Us

All posts tagged "renditje"

Sport 14:58 - 20 Shkurt, 2020

Renditja e fundit e FIFA-s/ Ja kush janë 10 ekipet kombëtara më të forta në botë

FIFA ka publikuar renditjen mujore dhe ndryshimet janë të pakta. Shqipëria dhe Kosova kanë mbetur në vendnumëro, pasi nuk kanë pasur ndeshje gjatë kësaj periudhe. Kuqezinjtë...

BundesLiga 17:38 - 1 Shkurt, 2020

Video: Bayerni fiton pa probleme dhe merr vendin e parë

Bayerni ka fituar 1-3 në transfertë ndaj Mainz, për javën e 20-të të Bundesligës. 4 golat e ndeshjes u shënuan që në pjesën e parë. Serinë...

Super Liga 19:53 - 21 Janar, 2020

Foto/ Ja si ndryshon renditja pas 3 ndeshjeve të para të javës së 18-të

Janë luajtur sot 3 ndeshjet e para për javën e 18-të, të cilat janë edhe të parat për këtë vit. Vllaznia fitoi në Shkodër 2-0 ndaj...

Sport 10:45 - 25 Dhjetor, 2019

Champions League/ Renditja e më të mirëve në histori, Tirana e para nga klubet shqiptare

UEFA publikoi renditjen e të gjitha kohërave në Champions League. Skuadra më e mirë e kontinentit të vjetër është Reali i Madridit, 13 herë kampion i...

Sport 11:23 - 21 Dhjetor, 2019

Amerikanët zgjedhin 10 sportistët më të mirë/ Në vend të parë qëndron “Mbreti”

Gazeta e famshme amerikane “Usa Today” ka publikuar renditjen e 50 sportistëve më të mirë në dhjetë vitet e fundit. Natyrisht që dominojnë sportistët amerikanë, por...

Sport 19:59 - 19 Dhjetor, 2019

Renditja e FIFA-s/ Ja kush është kombëtarja më e mirë për vitin 2019

Ditën e enjte u shpall klasifikimi përfundimtar i FIFA-s për vitin 2019 dhe Belgjika ashtu si edhe sezonin e kaluar u kurorëzua si skuadra përfaqësuese më...

La Liga 11:13 - 8 Dhjetor, 2019

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri...

BundesLiga 22:22 - 2 Dhjetor, 2019

U rendit i teti për Topin e Artë/ Lewandowski fiton respektin e të gjithëve me deklaratën e tij

Robert Lewandowski ishte një nga 10 finalistët e Topit të Artë të vitit 2019 dhe në fund fare u rendit i teti. Edhe pse shumë tifozë...

Sport 13:20 - 2 Dhjetor, 2019

Belgjika refuzon miqësoren me Francën, arsyeja do t’ju befasojë

Tashmë që ekipet e kualifikuara për Euro 2020 kanë mësuar shortin, kanë filluar të planifikojnë disa ndeshje miqësore para se të fillojë europiani. Një lajm i...

Sport 10:24 - 29 Nentor, 2019

Top 10 trajnerët më të mirë të vitit/ Në vend të parë qëndron një ‘dështak’

Kur kanë kaluar 48 javë nga ky vit kalendarik është publikuar lista me 10 trajnerët më të mirë. Surpriza e vërtetë është vendi i parë që...

Sport 10:06 - 27 Nentor, 2019

Nata e mbrëmshme e Champions League/ Përmbledhja e rezultateve, golave dhe klasifikimit

Nata e mbrëmshme për Shqipërinë dhë gjithë shqiptarët ka qenë shumë e vështirë pas atij tërmeti të rëndë në orët e para të ditës së djeshme....

Sport 12:26 - 19 Shtator, 2019

Renditja e fundit e FIFA-s/ Franca parakalon Brazilin, Italia dhe Gjermania lënë për të dëshiruar

FIFA ka publikuar renditjen e fundit mujore të ekipeve kombëtare. Vendi i parë vazhdon të mbahet nga Belgjika, ndërsa Franca ka parakaluar Brazilin dhe merr vendin...

Sport 19:12 - 15 Shtator, 2019

Mbyllet java e katërt në Superiore/ Ja si ndryshon renditja (foto)

Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme javën e saj të katërt, dhe tabela e renditjes pëson sërish ndryshime. Rezultatet janë si më poshtë: Tirana kryeson me...

Kombëtare 23:20 - 7 Shtator, 2019

Foto/ Ja si është renditja në grupin e Shqipërisë pas ndeshjeve të fundit

U luajtën sot ndeshjet e radhës në grupin H, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Humbja ndaj Francës i ka zvogëluar akoma dhe më shumë shanset e...

Sport 11:20 - 21 Gusht, 2019

Ndryshon renditja/ Këto janë 20 ekipet më të pasura në botë

Të jetosh në një epokë të futbollit ku mbrojtësit janë duke u blerë dhe shitur për më shumë se 90 milionë euro, kupton se financat do...