Connect with Us

All posts tagged "revolucion"

La Liga 15:56 - 25 Mars, 2020

Barcelona nis revolucionin/ Largon 8 lojtarë, mes tyre edhe emra të mëdhenj

Barcelona ka shpenzuar tmerrësisht vitet e fundit, por shumica e të ardhurve nuk kanë rezultuar të jenë goditjet e duhura dhe tashmë klubi katalanas kërkon t’i...

La Liga 14:10 - 8 Shkurt, 2020

Revolucion total/ Barcelona e sezonit të ri do të jetë ekip i frikshëm (foto)

Barcelona e këtij sezoni po has shumë vështirësi edhe pse ka emra të mëdhenj në ekip dhe lojtarë që kanë kushtuar 120 milionë euro si (Griezmann),...

BundesLiga 18:04 - 23 Janar, 2020

Nis revolucioni te Bayerni, 5 yje bëjnë gati valixhet

Bayern Munich është i detyruar të ndjekë në Bundesliga. Bavarezët mbajnë vendin e dytë në renditje dhe janë katër pikë larg Leipzig-ut kryesues. Një rendimet që...

Seria A 12:17 - 10 Janar, 2020

Fillon revolucioni te Milani/ 6 lojtarë të larguar, mes tyre edhe transferimi i bujshëm

Milani po bën një revolucion total këtë merkato, teksa shumë lojtarë po largohen nga klubi kuqezi. Serinë e largimeve e hapi Fabio Borini ditën e djeshme,...

Sport 13:40 - 1 Maj, 2019

Nis revolucioni te Juventusi/ Këta janë 5 futbollistët e parë që bëjnë gati valixhet

Në shtëpinë e Juventusit po përgatitet një revolucion i vërtetë. Sipas medieve italiane, bardhezinjtë janë gati të nxjerrin në merkato 4-5 lojtarë të formacionit bazë. Bëhet...

Sport 15:57 - 27 Prill, 2019

Juventus përgatit revolucionin për merkaton e verës/ Ja kush ikën dhe kush vjen

uventus po përgatit një riorganizim të madh të skuadrës në merkaton e verës për sezonin 2019-2020. Një numër i madh lojtarësh ka të ngjarë të largohen...

Sport 15:03 - 26 Prill, 2019

Nuk fitoi dot Championsin/ Gjiganti i Europës nis revolucionin, largon 10 lojtarë

Fitimi i titullit kampion në Francë është një ngushëllim tepër modest për Paris St-Germain, që ka ambicie shumë më të mëdha, duke pasur parasysh mundësitë financiare...

Sport 13:40 - 12 Prill, 2019

Lojtarët me valixhe gati?/ Skënderbeu reagon zyrtarisht (Foto)

Skënderbeu po bëhet gati ta dorëzojë kurorën e kampionit, me shumë gjasa te Partizani. Një kampionat, që mezi pritet të mbyllet nga kuqebardhët, sepse nga java...

Sport 15:38 - 10 Prill, 2019

Ndryshime nga stoli në sulm/ Bayerni përgatit revolucionin

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Uli Hoeness, gjatë muajit mars deklaroi se bavarezët në përfundim të kampionatit kanë programuar një sërë investimesh në radhët e ekipit,...

Sport 13:05 - 4 Prill, 2019

Merkato/ Man. United nis revolucionin, do largohen 7 lojtarë

Manchester United është gati për një merkato të madhe në verë pasi Ole Gunnar Solskjaer është konfirmuar si trajneri i klubit. Drejtuesit e “djajve” kanë nisur...

Sport 09:51 - 1 Prill, 2019

Takaj paralajmëron revolucion te Skënderbeu/ Disa lojtarë nuk e meritojnë atë fanellë

Humbja në Gjirokastër ka sjellë zhgënjim në Korçë. Luhatjet e vazhdueshme kanë lodhur edhe presidentin. Ardjan Takajt duket se i është sosur durimi, aq sa në...

Sport 16:11 - 8 Mars, 2019

Fillon revolucioni te PSG-ja/ Yjet e mëdhenj dalin në shitje

Paris Saint-Germain ka pësuar një eliminim të bujshëm në Champions League. Francezët janë mundur 3-1 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave...

Sport 18:00 - 30 Janar, 2019

Gati revolucioni, Conte do të jetë trajneri i ri i Interit/ Vetëm 8 nga futbollistët aktualë do të qëndrojnë

Hija e Antonio Contes shfaqet si fantazmë në ambientin zikaltër. Ecuria negative e ekipit të Spallettit, nuk po bind drejtuesit zikaltër dhe kushti për trajnerin është...

Sport 21:56 - 18 Janar, 2019

Nuk do të ketë më penallti të dyshimta/ Vjen revolucioni në futboll

Bordi ndërkombëtar i Futbollit, që është institucioni që vendos për çdo ndryshim në rregulloren e sportit, pritet të mblidhet në ditët në vazhdim për të diskutuar...

Sport 11:42 - 15 Janar, 2019

UEFA bën gati revolucionin/ Pjesëmarrja në Champions League do të bëhet me ftesa

Ndonëse UEFA deri tani nuk ka konfirmuar asgjë dhe mundohet të qëndrojë sa më larg spekulimeve, tashmë në mediat botërore po bëhet gjithnjë e më shumë...