Connect with Us

All posts tagged "ribery"

Seria A 20:22 - 14 Dhjetor, 2019

Franck Ribery është shumë i pafat, zbulohet se kur do të rikthehet në fushë pas dëmtimit të rëndë

Në momentin që Franck Ribery po arrinte formën e duhur te Fiorentina, i ndodhi më e keqja. Dëmtimi i para dy javëve kundër Lecces ka rezultuar...

Seria A 23:02 - 3 Dhjetor, 2019

La fushën e lojës i dëmtuar, Ribery ka një mesazh të fortë për tifozët

Franck Ribery braktisi fushën i dëmtuar të shtunën në mbrëmje gjatë sfidës mes Fiorentinës dhe Lecces, ndërsa pritshmëritë janë që ai të mungojë për një afat...

Seria A 18:39 - 28 Tetor, 2019

Shtyu arbitrin anësor/ Ribery e pëson keq, ja dënimi i federatës

Franck Ribery u “tërbua” në fund të ndeshjes së mbrëmshme mes Fiorentinës dhe Lazios, ku bardhekaltrit fituan 1-2 pas një goli të dyshimtë në minutat e...

Seria A 15:49 - 28 Tetor, 2019

Ribery pendohet për gjestin e djeshëm, kërkon publikisht falje

Franck Ribery u ndëshkua me karton të kuq në përfundim të ndeshjes, Fiorentina-Lazio 1-2, pasi shtyu njërin nga arbitrat anësorë. Francezi dukej i tërbuar me arbitrat...

Seria A 13:47 - 18 Tetor, 2019

Kush është ky djali?/ Ribery nuk njeh veten

Përmes një postimi në Twitter, Franck Ribery është ankuar ndaj lojës së famshme “FIFA 20”. Duke luajtur me dy fëmijet e tij, ai kishte zgjedhur Fiorentinën,...

BundesLiga 22:24 - 9 Tetor, 2019

E kërkojnë gjithë klubet e mëdha/ Ribery çudit tifozët: Te Bayerni nuk do të kishte vend për të

19-vjeçari i Borussia Dortmund, Jadon Sancho, është një nga talentet më premtues në botën e futbollit dhe ka ngjallur interesimin e shumë klubeve të mëdha. Një...

Seria A 14:56 - 6 Tetor, 2019

Ribery në hije, futbollisti serb dhe VAR-i i japin fitoren e madhe Fiorentinës

Fiorentina ka marrë fitoren e tretë rresht në Serie A, pasi mundi 1-0 Udinesen në “Artemio Franchi”. Një fitore e vuajtur për klubin vjollcë, por edhe...

Seria A 12:44 - 30 Shtator, 2019

Pasi shpartalloi Milanin, Ribery befason me deklaratën e tij/ Jam i vjetër, por…

Franck Ribery ishte një nga më të mirët mbrëmë në fushë në fitoren 1-3 të Fiorentinës në “San Siro” ndaj Milanit, madje në fund të ndeshjes...

Seria A 22:27 - 29 Shtator, 2019

Turpi nuk ka fund/ Ribery shënon golin e tretë ndaj Milanit

E pabesueshme ajo që po ndodh në “San Siro” në ndeshjen Milan-Fiorentina. Miqtë kanë shënuar edhe golin e tretë, këtë herë me francezin Frank Ribery, që...

Seria A 19:47 - 22 Shtator, 2019

Video/ Ribery shënon golin e parë në Serie A dhe është një perlë e vërtetë

Fiorentina është duke fituar 1-2 në Bergamo ndaj Atalantës, për javën e katërt të Serie A. Goli i parë për miqtë u shënua nga Chiesa 24′,...

Seria A 15:25 - 22 Shtator, 2019

Franck Ribery flet për shenjën në fytyrë/ Kam vuajtur shumë, por kurrë nuk kam qarë

Transferimi i Franck Ribery te Fiorentina ishte një nga lëvizjet më të bujshme të merkatos verore. Francezi ende nuk ka gjetur rrugën e golit me vjollcët...

Seria A 20:47 - 9 Shtator, 2019

Te Juvja e teprojnë/ Blerja e Ribery nga Fiorentina më inteligjente se ajo e Ronaldos

Giovanni Cobolli Gigli, një nga aksionerët historikë të Juves, madje edhe drejtues i bardhezinjve, ka folur sot në prag të ndeshjes Fiorentina-Juventus që do të luhet...

Seria A 12:37 - 21 Gusht, 2019

Zbulohet numri i Ribery te Fiorentina/ Nuk kishte si të ndodhte ndryshe

Franck Ribery ka zbarkuar në Firence, ku do t’i nënshtrohet testeve mjekësore para se të firmosë kontratën me klubin vjollcë, tifozët e së cilës e pritën...

Seria A 11:45 - 21 Gusht, 2019

Ribery zbarkon në Itali, çmenden tifozët/ Zbulon kush e bindi

Franck Ribery mbërrin në aeroportin e Firenzes ku është pritur nga qindra tifozë. Francezi tashmë është lojtari më i ri i Fiorentinës dhe do të luajë...

Seria A 09:27 - 20 Gusht, 2019

E kryer/ Ribery pranon ofertën e klubit të madh italian

Franck Ribery do të luajë në Serie sezonin e ri. “Das Bild” raporton se ylli francez ka hedhur poshtë ofertën e majme të ekipit rus Spartak...