Connect with Us

All posts tagged "rikthim"

Seria A 15:21 - 20 Shkurt, 2020

Një lojtar gjigant/ Pas Ibrahimovic, Milani rikthen edhe idhullin e tifozëve

Agjenti i Thiago Silva, Paulo Tonietto, ka hapur derën për mbrojtësin e PSG që të kthehet në Milano. Braziliani do të dalë lojtar i lirë këtë...

Seria A 20:27 - 9 Shkurt, 2020

Milani merr lajmin e madh pak minuta para derbit/ Pas Ibrahimovicit, gati edhe rikthimi tjetër i bujshëm

Periudha e errët e Milanit nisi në verën e vitit 2012. Zlatan Ibrahimovic dhe Thiago Silva, dy ndër lojtarët më të mirë të kuqezinjve, morën “urdhrin”...

Seria A 13:19 - 6 Shkurt, 2020

Juventusi prish botën e futbollit/ Përgatit 250 milionë euro për transferimin e madh

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, është drejt rikthimit te Juventusi. Francezi nuk po kalon një moment të mirë tek “Djajtë e Kuq” dhe ka kërkuar...

Seria A 14:24 - 5 Shkurt, 2020

E zbulon “The Sun”/ Interi përgatit rikthimin e bujshëm

Dy vite më parë Joao Cancelo la interin edhe pse shkëlqeu me zikaltrit kjo për shkak se Juventusi ofroi më shumë para Valencias që zotëronte kartonin...

La Liga 12:34 - 4 Shkurt, 2020

E pabesueshme/ “Kristali” i Barcelonës dëmtohet sërish

Pas më shumë se dy muajsh në infermieri, francezi Ousmane Dembélé kishte kaluar disa ditë stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të ekipit të...

Seria A 15:30 - 30 Janar, 2020

E pabesueshme/ Interi përgatit rikthimin e papritur pas 9 vitesh

Në ndeshjen e mbrëmshme, Interi u shfaq me “tridentin” e rëndë sulmues. Në fushë, që nga minuta e parë ishin Sanchez, Lautaro dhe Lukaku, me vetëm...

Premier Liga 20:08 - 23 Janar, 2020

E mbani mend këtë lojtar?/ Tani do të rikthehet te gjigandët e Europës

Dëmtimi i Marcus Rashford i cili do të mungojë minimalisht 6-javë, ka bërë që Manchester United të hidhet në merkato për të gjetur një sulmues. Djajtë...

La Liga 19:07 - 21 Janar, 2020

Cristiano Ronaldo rikthehet në Madrid, por jo për atë që presin tifozët e Realit

Një kthim në Madrid për Cristiano Ronaldon. Portugezi ka fluturuar ditën e sotme drejt kryeqytetit spanjoll, ku ka luajtur për nëntë vite me fanellën e Realit....

Seria A 22:42 - 17 Janar, 2020

E bujshme/ Legjenda rikthehet në Serie A, ja te cili ekip

Yuto Nagatomo mund të kthehet në Serie A, pas aventurës dikur me Cesena dhe më pas me Inter! Eshtë Bologna skuadra e interesuar për mbrojtësin e...

Premier Liga 14:33 - 17 Janar, 2020

Pësoi dëmtim të tmerrshëm disa muaj më parë, vjen lajmi i madh për futbollistin e njohur

Mesfushori i Everton, Andre Gomes, po vazhdon fazën e rikupermit nga ai dëmtim që pësoi në fillim të nëntorit. Në ndeshjen që Evertoni barazoi 1-1 në...

La Liga 18:39 - 15 Janar, 2020

Lajm i mirë për Barcelonën, rikthehet i “pafati”

Barcelona ka marrë një lajm të mirë më në fund. Pas dëmtimit të Suarez, i cili do të mungojë për 4 muaj dhe “stuhisë” që shkaktoi...

La Liga 20:06 - 14 Janar, 2020

Trajneri i ri i Barcelonës e nis vrullshëm merkaton, projekton rikthimin e bujshëm

Quique Setien e nis vrullshëm merkaton te Barcelona. Sipas “Cadena Ser”, trajneri i ri i katalanasve iu ka kërkuar drejtuesve të ekipit rikthimin e Coutinhos. Braziliani...

Seria A 19:43 - 10 Janar, 2020

Ish-ylli i Serisë A i rikthehet futbollit në moshën 42-vjeçare

Ka luajtur për një kohë të shkurtër me Udinese-n, Salernitana-n dhe Empoli-n dhe sot, në moshën 42 vjeç, kthehet përsëri në fushë. Siyabonga Nomvethe, mesfushor që...

La Liga 15:35 - 9 Janar, 2020

Flet legjenda/ Iniesta: Ky lojtar do të ishte përforcim i madh për Barcelonën

Legjenda e Barcelonës, Andres Iniesta ka mbështetur mundësinë e rikthimit të Neymar te klubi katalanas. Ka kohë që përflitet për rikthimin e brazilianit në “Camp Nou”,...

Premier Liga 14:31 - 6 Janar, 2020

E bujshme/ Barcelona planifikon rikthimin e bishës

Barcelona po synon të rikthejë një ish në skuadër. Në vitin 2015 u largua nga klubi katalanas dhe vijoi karrierën në ishull, aty ku është kthyer...