Connect with Us

All posts tagged "Rinovim"

Seria A 16:13 - 24 Mars, 2020

A do ta ndërpresin këtu “martesën”/ Buffon dhe “Zonja” marrin vendimin e papritur

Portieri Gianluigi Buffon do të rinovojë me shumë mundësi me skuadrën e Juventusit. Ekipi italian po mendon që të zgjasë bashkëpunimin me portierin veteran. Shtatlarti me...

La Liga 17:59 - 17 Mars, 2020

Tronditet Barcelona/ Messi kërkon të transferojë këta dy super lojtarë, ndryshe s’ka rinovim

Barcelona po mendon për merkaton e verës dhe është e detyruar ta bëjë diçka të tillë. Skuadra katalanase është hedhur në sulm për Lautaro Martinezin dhe...

Kombëtare 18:11 - 9 Mars, 2020

E bujshme/ Hysaj merr vendimin e papritur për të ardhmen

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, mund të rinovojë kontratën me skuadrën e tij. Trajneri Rino Gattuso i ka dhënë më shumë besim se sa tekniku Carlo...

Sport 14:30 - 5 Mars, 2020

Ansi Agolli nuk e njeh plakjen, ja çfarë po ndodh me ish-kapitenin e Shqipërisë

Ansi Agolli la pas shumë kohësh Karabakun vitin e kaluar dhe vendosi të bashkohet me familjen në Amerikë, duke firmosur me skuadrën e Nju Jork Kozmos....

Seria A 17:42 - 1 Mars, 2020

Pritej të ishte transferimi i parë i Interit në verë, ylli i madh merr vendimin që nuk e priste njeri

Një nga emrat më të përfolur të merkatos së Interit ka qenë padyshim Dries Mertens. Belgu shihej si përforcimi i madh në merkaton e verës së...

BundesLiga 14:52 - 26 Shkurt, 2020

Shkëlqeu ndaj Chelseas, Bayerni i bën “dhuratë” rinovimin deri në vitin 2025

Bayern Munchen e ka një yll të momentit dhe ai është Alphonso Davies. Paraqitjet e kanadezit kanë qenë mbresëlënëse, sidomos në ndeshjen e fundit ndaj Chelseat,...

Seria A 17:39 - 11 Shkurt, 2020

Zyrtare/ Juventusi rinovon me yllin e ekipit

Juventusi ka njoftuar rinovimin e kontratës me Wojciech Szczesny. Portieri do të qëndrojë me skuadrën torineze deri në vitin 2024. Ai iu bashkua “Zonjës së Vjetër”...

Seria A 13:22 - 29 Janar, 2020

Tifozët nuk e duan, Juventusi i rinovon kontratën

Është një nga lojtarët më të kritikuar nga tifozët, por Juventusi është gati t’i zgjasë kontratën. Flasim për Blaise Matuidi, mesfushorin francez të bardhezinjve të cilit...

Seria A 16:54 - 23 Janar, 2020

Sulmuesi i tij nuk rresht së shënuari gola, Tare i bën dhuratën e madhe

Ciro Immobile po zhvillon sezonin më të mirë të karrierës dhe po udhëheq Lazion drejt sukseseve në kampionat me golat e tij. 11-të ndeshje radhazi ka...

Seria A 18:05 - 10 Janar, 2020

Merkato/ Juve do t’i rrëmbejë “xhevahirin” Milanit dhe të rinovojë me “diamantin”

Gigio Donnarumma është i lidhur me kontratë me Milanin deri më 30 qershor 2021. Edhe 18 muaj dhe klubi kuqezi mund t’i ndiejë shpatullat zbuluar. Lidhja...

BundesLiga 16:34 - 27 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Bayerni bën lëvizjen e radhës në merkato

Bayern Munchen ka bërë të ditur se ka rinovuar kontratën me futbollistin Adrian Fein deri në vitin 2023. Mesfushori i bavarezëve po luan i huazuar te...

Premier Liga 12:50 - 20 Dhjetor, 2019

Ja pse Mourinho është special/ “Bisha” ndryshon mendje dhe rinovon me “Gjelat” e Londrës

Deri para pak javësh, e ardhmja e Toby Alderweireld dukej larg Tottenhamit. Mbrojtësi belg ishte në vitin e fundit të kontratës dhe nuk pranonte në asnjë...

Premier Liga 14:41 - 13 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Klopp firmos me Liverpoolin deri në vitin 2024

Jurgen Klopp ka zgjatur “martesën” me Liverpoolin deri në vitin 2024. Ka qenë vetë klubi i Liverpoolit që ka publikuar një video në rrjetet sociale ku...

Sport 16:17 - 11 Dhjetor, 2019

Lajm i mirë për Barçën dhe Realin/ Mbappe refuzon rinovimin

Trembet Paris Saint Germain. Kylian Mbappe refuzon rinovimin e kontratës që i skadon në vitin 2020. Sulmues kampion bote me Francën në Rusi 2018-të, i është...

La Liga 21:59 - 29 Nentor, 2019

Çmenduri/ Ky është lojtari i Realit që kushton plot 750 milionë euro

Duke parë formën e jashtëzakonshme që ka treguar këtë sezon, Reali nuk ka humbur kohë dhe ka rinovuar deri në vitin 2025 me Federico Valverden. 21-vjeçari...