Connect with Us

All posts tagged "rivalitet"

La Liga 15:55 - 14 Janar, 2020

A i mungon Cristiano Ronaldo?/ Messi me mesazh special për portugezin

Ka kaluar më shumë një vit nga El Clasico i fundit me Leo Messi-n dhe Cristiano Ronaldo-n në fushën e lojës, por argjentinasi nk i ka...

Seria A 20:27 - 12 Dhjetor, 2019

Interi u eliminua nga Championsi/ Buffon befason me deklaratën për rivalin historik

Pavarësisht rivalitetit në Serie A, kur bëhet fjalë për Kupat e Europës, të gjithë italianët lënë pas mëritë dhe mbështesin ekipet e vendit të tyre. Rast...

Seria A 18:29 - 28 Tetor, 2019

Kandidati kryesor për të fituar “Topin e Artë”/ Ronaldo flet për rivalitetin me Messin dhe mërzit tifozët e Juventusit

Cristiano Ronaldo duket se është favoriti kryesor për të fituar “Topin e Artë” këtë vit, nisur nga ajo që kanë raportuar shumë media franceze dhe italiane...

Sport 14:24 - 26 Qershor, 2019

Fenomeni me fjalë të mëdha për Messin/ Flet edhe për rivalitetin mes Argjentinës dhe Brazilit

Në një intervistë të dhënë për mediat braziliane, Fenomeni ka folur rreth “Copa America”, Lionel Messit dhe rivalitetit që egziston mes Argjentinës dhe Brazilit. Ronaldo i...

Sport 14:43 - 1 Qershor, 2019

A i mungon Ronaldo La Liga-s dhe Realit?/ Messi tregohet i sinqertë

Leo Messi, duke folur për “Fox Sports” në Argjentinë, komentoi edhe marrëdhënien që ka me Cristiano Ronaldon dhe çfarë do të thotë për të konkurrenca me...

Sport 17:02 - 15 Maj, 2019

Guardiola e kaloi me numrin e trofeve të fituar/ Vjen reagimi brilant i Mourinhos

Rivaliteti mes Jose Mourinhos dhe Pep Guardiolës është i hershëm, që në kohën kur drejtonin respektivisht Realin e Madridit dhe Barcelonën. Rivaliteti vijoi edhe më tej...

Sport 17:25 - 26 Janar, 2019

Guardiola e thotë troç/ Nuk garojmë dot me ato dy ekipe

Tekniku i Man. City, Pep Guardiola është rikthyer të flasë për çështjen e transferimit të talentit Frenki De Jong nga Ajax tek Barcelona. Klubi ishullor që...

Sport 17:25 - 27 Dhjetor, 2018

Rrëfehet Lionel Messi/ Nga “lufta” me Ronaldon, “Topi i Artë” dhe familja

Lionel Messi e ka konsideruar rivalitetin mes tij dhe Cristiano Ronaldos “të shëndetshëm” dhe të mirë për tifozët. Argjentinasi dhe portugezi rivalizuan fort në La Liga,...

Sport 21:21 - 23 Dhjetor, 2018

E jashtëzakonshme ajo që po ndodh në kampionatin anglez/ Pas plot 37 vitesh

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së 18-të të Premierligës. Tottenhami ishte ekipi i fundit që mori pikë në këtë javë me plot surpriza, si humbja 2-3...

Sport 19:06 - 10 Dhjetor, 2018

Guardiola injoron rivalin historik/ Titullin mund ta fitojë kushdo, por vetëm ata jo

Pep Guardiola është i qetë pas humbjes me Cheslean dhe rrjedhimisht edhe të kreut. Për trajnerin e Mancester Cityt, lufta për titullin është e hapur për...