Connect with Us

All posts tagged "Robert Lewandowski"

BundesLiga 20:59 - 12 Dhjetor, 2019

Ronaldo, Messi? Jo, jo/ Ja cili është zgjedhur lojtari më i mirë deri tani në Champions League

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. polaku është në super formë këtë sezon, ku...

BundesLiga 21:04 - 2 Dhjetor, 2019

Është sulmuesi më i mirë i momentit, ja në cilin vend renditet Lewandowski për Topin e Artë

Edhe pse aktualisht është sulmuesi më i mirë i momentit në botë, Robert Lewandowski është renditur vetëm i teti në garën për Topin e Artë. Në...

BundesLiga 19:38 - 13 Tetor, 2019

E pranon vetë legjenda Miroslav Klose/ Ai është dhjetë herë më i mirë se unë

Sulmuesi i Bayern Munich dhe Polonisë, Robert Leëandoëski, e ka nisur me shifra të frikshme sezonin e ri. 31-vjeçari ka shënuar 18 gola në këto javë...

Sport 21:18 - 10 Tetor, 2019

Lewandowski është bishë/ Video: Shënon 2 gola për 4 minuta

Robert Lewandowski është padyshim 9-shi më i mirë i momentit në botë. Sulmuesi i Bayern-it ka shënuar 2 gola për 4 minuta në ndeshjen eliminatore për...

Sport 09:27 - 14 Mars, 2019

Bayerni u eleminua nga Liverpooli/ Lewandowski reagon ashpër ndaj trajnerit kroat

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka fajësuar taktikën mbrojtëse të Niko Kovac për eliminimin nga Liga e Kampionëve, në duart e Liverpool-it. Kampioni i Bundesligës...

Sport 16:10 - 13 Mars, 2019

Pak orë para ndeshjes kundër Liverpoolit/ Lewandowski i jep lajmin e madh Bayernit

Që nga transferimi tij nga Dortmundi në vitin 2014, Robert Lewandowski ka qënë një prej figurave kryesore të Bayern Munich. Sulmuesi ikonë i kampionëve të Bundesligës...

Sport 21:36 - 7 Nentor, 2018

Zhbllokohet sfida në Mynih/ Lewandowski shënon kundër grekëve

Robert Lewandowski ka kaluar në avantazh Bayernin në sfidën e “Alianz Arena”, kundër grekëve të AEK. Në minutën e 31′, sulmuesi polak u tregua i saktë...

Sport 11:30 - 22 Gusht, 2018

Lewandowski ishte shumë pranë largimit nga Bayerni/ Ja kush e bindi të qëndrojë

Në intervistën e tij të fundit për Sport Bild, sulmuesi polak është shprehur se ka qenë shumë pranë largimit nga klubi bavarez. Tani sulmuesi për herë...

Sport 16:20 - 21 Maj, 2018

Nuk ka dyshime/ Ja detaji që transferon Lewandowskin

Chelsea dhe Manchester City janë futur në garë për të marrë shërbimet e Robert Leëandoëskit, sipas mediave në Poloni. 29-vjeçari fitoi titullin e tij të gjashtë...

Sport 13:05 - 27 Shkurt, 2018

Lewa te Reali?/ Ja kush mund të jetë çelësi i marrëveshjes

Robert Lewandowski është prej kohësh në radarin e Real Madridit për të përmirësuar sulmin. Sipas AS, Los Blancos do e shfrytëzojnë  kartonin lojtarit tashmë të huazuar te...