Connect with Us

All posts tagged "Roma"

Sport 22:59 - 20 Shkurt, 2020

Europa League: Roma mjaftohet me një gol, Arsenali fiton në “ferrin” grek/ Rezultatet e plota

Arsenali ka marrë një fitore të rëndësishme në Greqi ndaj Olympiacos. Ishte një ndeshje e dominuar nga vendasit për shumicën e kohës, por në fund Topçinjtë...

Seria A 16:53 - 12 Shkurt, 2020

Klubi i madh i Serisë A përgatit revolucionin/ Iu tregon derën 9 futbollistëve

Klubi i Romës provoi të ndryshonte strategji në këtë sezon teksa emëroi në krye të skuadrës trajnerin, Paolo Fonseka. Portugezi ka synimin të kualifikojë ekipin për...

Seria A 19:42 - 29 Janar, 2020

Nuk do të humbë Europianin me Italinë/ Futbollisti i njohur bën sakrificën e madhe në karrierë

Alesandro Florenci nuk ka marrë vlerësimin e duhur nga klubi i Romës. Edhe pse bëhet fjalë për kapitenin e tyre, verdhekuqtë kanë mbështetur vendimin e trajnerit...

Seria A 20:03 - 26 Janar, 2020

Roma-Lazio mbyllet në paqe, vendosin gafat e dy portierëve

Shumë zhurmë për asgjë! Roma-Lazio mbyllet në barazim 1-1 pas një ndeshje që ka dhuruar dy gafa në pjesën e parë që vulosën edhe rezultatin final...

Seria A 18:45 - 26 Janar, 2020

Barazohet derbi i kryeqytetit/ Video: Gol si ky nuk kemi parë prej vitesh

Skuadra e Lazios ka barazuar rezultatin 1-1 në derbin ndaj Romës. Lazio ka shënuar gol pas një gabimi qesharak të portierit, Paul Lopez. Pas harkimit të...

Seria A 17:31 - 26 Janar, 2020

Derbi i madh i kryeqytetit/ Roma-Lazio, formacionet zyrtare

Roma-Lazio do të jetë ndeshja e madhe e javës së 21-të të Serisë A. Verdhekuqtë duan 3 pikët për të përforcuar vendin e katërt, ndërsa bardhekaltrit...

La Liga 12:40 - 25 Janar, 2020

E fundit/ Barcelona dhe Roma arrijnë marrëveshjen për transferimin e këtij lojtari

Carles Perez do të largohet nga Barcelona dhe do të transferohet te Roma. Sipas Gianluca Di Marzio, dy klubet kanë arritur të gjejnë gjuhën e përbashkët...

Seria A 17:50 - 24 Janar, 2020

Paç fatin e Januzajt/ “Tradhtari” i Shqipërisë do të transferohet tek ekipi i madh

Adnan Januzaj mund të jetë një futbollist i Romës. Lajmi është konfirmuar nga agjenti i mesfushorit belg me origjinë shqiptare, Dirk de Vriese, që për “LaRoma24”...

Seria A 12:27 - 24 Janar, 2020

Për një “like” bëhet nami/ Tifozët shpërthejnë keq ndaj legjendës

Pak ditë para derbit ndaj Lazios, atmosfera tek tifozët e Romës nuk është aspak e qetë. Këta të fundit janë acaruar me ish-legjendën e tyre, Francesco...

Seria A 19:56 - 22 Janar, 2020

Kupa e Italisë: Juventus-Roma, formacionet zyrtare/ Sa shumë surpriza, Ronaldo…

Juventus dhe Roma do të përballen sot në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Të dyja ekipet kanë përfshirë në formacione lojtarë që aktivizohen...

Seria A 13:27 - 16 Janar, 2020

Merkato/ Shkëmbim i bujshëm mes Milanit dhe Romës

Milani dhe Roma kanë nisur diskutimet, edhe pse janë ende në pikën “A” për një shkëmbim të mundshëm mes Susos dhe Under, teksa verdhekuqtë ende nuk...

Seria A 16:22 - 15 Janar, 2020

U dëmtua rëndë ndeshjen e fundit/ Doktori i jep shpresa: Do jetë gati për EURO 2020

Mesfushori i Romës, Nicolo Zaniolo, kaloi me sukses ditën e hënë operacionin në gju. Italiani u dëmtua në minutën e 36-të në ndeshjen e kësaj fundjave,...

Seria A 11:30 - 15 Janar, 2020

Merkato/ Zyrtare: E prisnin te Milani, por ylli i Interit transferohet në kryeyqtet

Matteo Politano zyrtarizohet si lojtari më i ri i Romës. Sulmuesi italian largohet nga Interi dhe transferohet te verdhezinjtë në formë huazimi deri në fund të...

Premier Liga 09:46 - 14 Janar, 2020

Merkato/ Shaqiri afër transferimit te gjiganti i Serisë A, por në fund ndodh e papritura

Xherdan Shaqiri ka qenë shumë pranë transferimit te Roma këtë mrkto, por në fund gjithçka dështoi pas dëmtimit të Nicolo Zaniolo ndaj Juventusit, të dielën në...

Seria A 22:47 - 12 Janar, 2020

Juventusi bën ligjin në Romë dhe i merr vendin e parë Interit

Juventus ka fituar një ndeshje shumë të vështirë përballë Romës, me rezultatin 1-2. “Zonja e Vjetër” zgjidhi gjithçka në 10 minutat e para, duke shënuar dy...