Connect with Us

All posts tagged "ronaldinho"

Sport 17:51 - 21 Mars, 2020

Fati i keq i Ronaldinhos, e feston ditëlindjen e 40-të në… burg

Dikur “ndriçonte” stadiumet e Europës dhe botës me klasin e tij të padiskutueshëm në sportin më popullor në botë, futbollin, ndërsa sot braziliani Ronaldinho është “një...

Seria A 15:17 - 21 Mars, 2020

Ronaldinho feston ditëlindjen në burg/ Milani i bën urimin e veçantë

Ronaldinho feston ditëlindjen sot, teksa mbush 40 vjeç. Megjithatë duket se kjo është një nga ditëlindjet më të trishtuara për braziliani, pasi është i detyruar ta...

Sport 17:45 - 19 Mars, 2020

Koronavirusi i bën gjëmën Ronaldinhos, vazhdon akoma në burg

Pandemia e koronavirusrit mund të shtyjë edhe më shumë qëndrimin në burg të Ronaldinhos sipas asaj që ka sjellë “O Globo”. Ish-asi brazilian është arrestuar, bashkë...

Sport 17:25 - 17 Mars, 2020

Nuk është vetëm pasaporta e falsifikuar, zbulohet akuza e rëndë/ Ronaldinho rrezikon të qëndrojë në burg për një kohë të gjatë

Rëndohet pozicioni i ish-futbollistit brazilian, Ronaldinho, i arrestuar në Paraguaji pasi ka hyrë në këtë vend me dokumenta false: hetimi i këtyre javëve hyn në një...

Sport 20:42 - 11 Mars, 2020

Të burgosurit ftojnë Ronaldinhon në kampionatin e burgut, por vetëm me një kusht

Ronaldinho do të vazhdojë të qëndrojë në burg (Paraguaji) në një kohë të pacaktuar, teksa të burgosurit, që organizojnë edhe një kampionat brenda ambjenteve të rrethuara,...

Sport 19:16 - 7 Mars, 2020

Me pranga në duar/ Legjenda e futbollit del para gjykate

Legjenda e futbollit Ronaldinho dhe vëllai i tij kanë dalë përpara gjykatës në Paraguai. Ai kaloi kufirin me një pasaportë false së bashku me Roberto de...

Sport 14:40 - 7 Mars, 2020

Ronaldinho vendos rekord, arrestohet dy herë brenda 48 orëve

Nëse dikur vendoste rekorde pozitive në fushën e lojës dhe klasin dhe madhështinë e tij kur kishte topin në këmbë, tashmë Ronaldinho ka dalë nga rruga...

Sport 13:00 - 5 Mars, 2020

Arrestohet legjenda Ronaldinho, bashkë me të vëllanë/ Publikohen pamjet

Ronaldinho arrestohet në Paraguai. Ish-lojtari i Barcelonës dhe kombëtares së Brazilit dyshohet se ka përdorur pasaportë false për të hyrë në vendin e Amerikës së Jugut....

Sport 11:53 - 5 Shkurt, 2020

Historia interesante e yllit francez, që e kërcënoi Ronaldinhon se do ta bënte për spital

Claudio Makelele është një ndër mesfushorët më të mirë që njeh historia e futbollit, madje pozicioni ‘Makelele’ përdoret jo rallë herë nga trajnerët e futbollit për...

La Liga 09:39 - 13 Dhjetor, 2019

E thotë Ronaldinho/ Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit

Legjenda e Brazilit dhe Barcelonës, Ronaldinho, mendon se Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit. Braziliani e njeh mirë Leon pasi ka luajtur...

La Liga 13:08 - 27 Tetor, 2019

Messi tregon sulmuesin më të mirë në histori/ Ai ishte fenomenal

Lionel Messi ka dhënë një intervistë për prestigjiozen spanjolle ‘AS’, ku ka folur për shumë tema, si për sulmuesin më të mirë në histori, partneritetin me...

La Liga 11:28 - 17 Tetor, 2019

Ronaldinho me fjalë të mëdha për yllin e Realit/ Ai është si unë

Edhe pse Vincius Junior nuk është se po shkëlqen këtë sezon, Ronaldinho mendon se 19-vjeçari brazilian do të bëhet një nga më të mirët në botë....

Sport 21:00 - 8 Shtator, 2019

Ronaldinho, boll e poshtërove të shkretin!/ Video: Braziliani tallet keq me kundërshtarin

Ronaldinho ka kohë që është tërhequr nga angazhimi i tij si profesionist në nivel klubesh, por jo nga futbolli. 39-vjeçari braziliani tani është pjesë e fubollit...

Sport 14:51 - 18 Korrik, 2019

Surpriza më e madhe e verës/ Ronaldinho merr ofertë tunduese nga ekipi europian

Një lajm i pabesueshëm po qarkullon në media dhe ka lidhje me Ronaldinhon. Braziliani i famshëm e mbylli karrierën në vitin 2015 dhe Fluminense ishte klubi...

Sport 21:55 - 26 Qershor, 2019

Mbrojtën Messin/ Ronaldinhon e larguan nga Barça se vinte i dehur

Nga Spanja, ka ardhur një deklaratë bombë! Ish-futbollisti i Arsenalit dhe i Barcelonës, Alexander Hleb, ka folur për mesin e viteve 2000 te Barcelona, kur ishte...