Connect with Us

All posts tagged "Ronaldo"

Seria A 22:14 - 10 Nentor, 2019

Sarri e zëvendëson sërish/ Video: Ronaldos i ikën “mendja”

Pas zëvendësimit në minutat e fundit në mësjavë ndaj Lokomotivës së Moskës, Sarri ka guxuar sërish sot të zëvendësojë CRistiano Ronaldon. Portugezi doli i tërbuar nga...

Seria A 13:47 - 7 Nentor, 2019

Ronaldo nuk e priti mirë/ Sarri zbulon pse e zëvendësoi

Juventusi arriti të fitonte vetëm në minutat e fundit mbrëmë kundër Lokomotivës së Moskës me shifrat 1-2, duke u kualifikuar kështu në raundin tjetër. Në minutën...

Seria A 12:13 - 7 Nentor, 2019

I ‘vodhi’ golin/ Ylli i Juventusit zbulon çfarë i tha Ronaldos pas ndeshjes

Juventusi fitoi mbrëmë 1-2 në Moskës ndaj Lokomotiv, duke siguruar zyrtarisht biletën për në raundin tjetër. Bardhezinjtë shënuan që në minutën e tretë me Aaron Ramsey....

Seria A 21:02 - 6 Nentor, 2019

Nuk e bëjnë dot të gjithë/ Sarri nxjerr Ronaldon nga fusha, yllit portugez i “ikën mendja”

Juventusi ka shpëtuar në transfertë teksa ka fituar me rezultatin 1-2 ndaj Lokomotivës së Moskës vetëm në minutën e fundit pas një super aksioni. Fillimisht do...

Seria A 09:31 - 2 Nentor, 2019

Mamaja e Cristiano Ronaldo trondit botën e futbollit me këtë deklaratë/ Seriozisht e ka kjo?!

Dolores Aveiro, e ëma e Cristiano Ronaldos, ka shpërthyer në një deklaratë që ka dhënë për mediat në Portugali. SICNoticias ka publikuar videon, ku ajo shfaqet...

Premier Liga 09:48 - 1 Nentor, 2019

E mbani mend se çfarë ka ndodhur si sot 16 vite më parë me Cristiano Ronaldon?

Në verën e vitit 2003, tifozët e Man. United u tronditën kur ylli i tyre, David Beckham, u transferua te Real Madrid. Të gjithë menduan që...

La Liga 20:21 - 31 Tetor, 2019

Rrëfehet miku i ngushtë/ Nuk do ta harrojë kurrë çfarë më tha Ronaldo para finales së Champions League

Braziliani Marcelo, një intervistë për “TPT Global”, i është rikthyer finales së Champions League 2018, ku Reali fitoi 3-1 ndaj Liverpoolit. Ky ishte trofeu i tretë...

Seria A 16:12 - 31 Tetor, 2019

Bëmë baba të të ngjaj/ Këto janë statistikat e çmendura të Ronaldo Junior te Juventus

Djali i Cristiano Ronaldos, Cristiano Junior, i cili është pjesë e akademisë së Juventusit U-9, duket në gjurmët e të atit. 9-vjeçari ka shënuar 58 gola...

Seria A 15:38 - 31 Tetor, 2019

Plas keq në Itali pas penalltisë së Ronaldos në minutat e fundit/ Po shkatërroni futbollin italian!

Java e 11-të e Serie A do të mbahet mend si nga javët më me shumë polemika për vendimet e arbitrave dhe përdorimin e VAR. Polemikat...

Seria A 15:28 - 31 Tetor, 2019

E gjeni dot kush është?/ Ylli i madh i futbollit me maskën më të frikshme për Halloween

Rrjetet sociale sot janë mbushur me foto dhe video të ‘frikshme” të shumë futbollistëve dhe jo vetëm, me rastin e Halloween. Nuk mund të mungonte Cristiano...

La Liga 09:53 - 31 Tetor, 2019

Deklarata e javës/ Nëse Messi dëshiron të jetë më i miri, duhet të shkojë te Real Madrid

Megjithëse Messi nuk rresht së shënuari, ka ende shumë tifozë, lojtarë, analistë apo edhe ish-lojtarë që mesa duket akoma nuk janë të bindur se ai është...

Seria A 14:16 - 29 Tetor, 2019

Ronaldo “tradhton” Serie A, ja ku dëshiron të luajë portugezi

Në një intervistë të fundit të dhënë për “France Football”, Cristiano Ronaldo ka pranuar se po të varej nga ai, do të luante vetëm në ndeshjet...

La Liga 14:12 - 29 Tetor, 2019

Hazard e pranon/ Nuk është e lehtë të mbash atë numër mbi shpinë

Eden Hazard është i vetëdijshëm për peshën e fanellës me numrin 7 që mban te Reali, belgu e ka pranuar se është e vështirë të ndjekësh...

Seria A 18:29 - 28 Tetor, 2019

Kandidati kryesor për të fituar “Topin e Artë”/ Ronaldo flet për rivalitetin me Messin dhe mërzit tifozët e Juventusit

Cristiano Ronaldo duket se është favoriti kryesor për të fituar “Topin e Artë” këtë vit, nisur nga ajo që kanë raportuar shumë media franceze dhe italiane...

Seria A 14:26 - 26 Tetor, 2019

Lecce-Juve/ Mungon Ronaldo, Sarri i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Lecce-Juventus është ndeshja e parë për sot për javën e nëntë të Serie A. Trajneri i bardhezinjve ka surprizuar jo pak me formacionin zyrtar. Cristiano Ronaldo...