Connect with Us

All posts tagged "roshi"

Kombëtare 16:24 - 20 Mars, 2020

Edi Rama ironizoi Kombëtaren/ Odise Roshi nuk ia lë mangët, i kthen përgjigjen e merituar

Kryeministri Rama në daljen televizive ditën e djeshme për të folur rreth situatës së Coronavirus në vendin tonë, nuk nguroi të bënte një krahasim me Kombëtaren...

Kombëtare 17:54 - 4 Mars, 2020

Video: Odise Roshi nuk di të ndalet, shënon edhe ndaj gjigantëve të Rusisë

Odise Roshi nuk ka ndërmend të ndalet së shënuari. Pasi gjeti rrugën e rrjetës javën e kaluar, sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar sërish sot. “Raketa”...

Seria A 17:07 - 2 Janar, 2020

Pret transferimin në Serinë A, Roshi i habit të gjithë: Jam tifoz i Milanit

Në verë zgjati edhe për 3 vite kontratën me Akhmat Grozny, por pavarësisht kësaj, sirenat e merkatos për Odise Roshin vijojnë të bien. Është vetë futbollisti...

Kombëtare 20:38 - 16 Shtator, 2019

Roshi nuk i ndahet golave/ Video: Mesfushori kuqezi hesht stadiumin në Rusi

Pasi ishte një nga më të mirët në fushë dhe autor i një goli në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Islandës, Odise Roshi rigjen sërish golin, por...

Sport 21:16 - 19 Prill, 2019

8 muaj pritje / Osise Roshi e nis mbarë si titullar

Odise Roshi është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi i rëndë që pësoi në gju gjatë gushtit të vitit të kaluar. Tetë muaj pas këputjes së ligamentit të...

Sport 15:06 - 30 Mars, 2019

Video: Bekim Balaj shënon edhe në Rusi/ Rikthehet dhe Odise Roshi

Bekim Balaj u çlirua kundër Andorrës dhe duket se i është rikthyer fati. Po bëheshin gati dy vite që me Akhmat Grozny nuk shënonte në aksion...

Sport 20:26 - 8 Maj, 2018

VIDEO/ Roshi gjen golin e parë me Akhmat, e çfarë goli…

Mesfushori i kombëtares shqiptare Odise Roshi ka gjetur rrjetën e parë për këtë edicion në kampin rus me fanellën Akhmat Grozny. Pas suksesit ndaj Anzi Makhackala,...

Sport 19:23 - 2 Shtator, 2017

VIDEO: Roshi zhbllokon takimin / Shqipëria më në fund në avantazh

Shqipëria më në fund ka shënuar golin e parë në ndeshjen me Lihtenshtejnin, që po luhet tani në “Elbasan Arena”. Golin e gjeti mesfushori anësor Odise...

Sport 18:58 - 29 Korrik, 2016

Balaj e Roshi bëhen të famshëm në Rusi

Bekim Balaj dhe Odise Roshi duket se kanë patur njjë impakt të menjëhershëm te Terek Grozny, me dy futbollistët e Kombëtares Shqiptare që po tërheqin një...

Sport 11:21 - 24 Korrik, 2016

Video/ Roshi debuton me gol te Terek Grozny

Ndeshja e parë dhe goli i parë për Odise Roshin me fanellën e Terek Grozny-it. Mesfushori shqiptar ishte menjëherë përcaktues te skuadra ruse duke realizuar golin...

Sport 09:20 - 29 Tetor, 2015

Roshi dhe Shkurtaj, gola në fitoret e Rijekas dhe Asteras Tripolis

Odise Roshi arrin të gjejë rrugën e rrjetës me Rijekën në raundin e 1/8 të Kupës së Kroacisë. Futbollisti i Kombëtares Kuqezi, i cili e nisi...

Sport 09:20 - 18 Tetor, 2015

Roshi ka luajtur i dëmtuar ndaj Armenisë

Odise Roshi ka zbuluar se ka luajtur i dëmtuar ndaj Armenisë. Roshi madje nuk e kishte informuar fare trajnerin Gianni De Biasi për këtë dëmtim, ndërsa...

Sport 18:20 - 10 Gusht, 2015

Roshi: Jam i etur për të luajtur

Odise Roshi debutoi në kampionatin kroat pikërisht në barazimin pa gola mes Rijekës dhe Dinamos së Zagrebit në takimin e luajtur të shtunën. Ai zëvendësoi në...

Sport 16:45 - 7 Korrik, 2015

Trajneri i Rijekës: Roshi erdhi i dëmtuar

Matijas Kek i del kundër De Biazit dhe Kombëtares shqiptare. Trajneri i skuadrës së Rijekës ka folur mbi situatën e mesfushorit të Kombëtares shqiptare, Odise Roshi....

Sport 14:14 - 27 Qershor, 2015

Roshi drejt rikuperimit, gati për aktivizimin me Rijekën

Odise Roshi i njohur ndryshe si “raketa” falë shpejtësisë, shkathësisë dhe qëndrueshëmrisë së tij duket se deri më tani ka justifikuar lartësinë e emrit që mban....