Connect with Us

All posts tagged "Rrahmani"

Seria A 16:09 - 12 Mars, 2020

Italia në kaos/ Dy futbollistë shqiptarë përfundojnë në karantinë

Tjetër lojtar pozitiv me Coronavirus në Itali. Manolo Gabiadini, lojtari i Sampdoria, ka rezultuar pozitiv pas testit për COVID-19. Klubi nga Genoa bën me dije se...

Seria A 15:23 - 2 Shkurt, 2020

Mungon Ibra/ Video: Ekipi i dy shqiptarëve i bën gjëmën Milanit në “San Siro”

Verona ka kaluar në avantazh ndaj Milanit në “San Siro”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të. Ishte Davide Faraoni që shënoi në minutën e...

Seria A 17:28 - 26 Janar, 2020

Rrahmani me Kumbullën bëjnë me krahë Veronën, afrohet me zonën e Europës

Verona është padyshim skuadra e momentit në Seria A italiane. Ekipi ku aktivizohen edhe dy mbrojtësit shqiptare, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla kanë marrë maksimumin në...

Seria A 20:24 - 20 Janar, 2020

Napoli firmosi me Rrahmanin, tifozët tallen keq: Jemi për Serinë B

Napoli zyrtarizoi ditën e sotme transferimin e mbrojtësit shqiptar, Amir Rrahmani, edhe pse ky kalim kishte kohë që ishte bërë i ditur. Por pavarësisht kësaj, as...

Seria A 14:27 - 15 Dhjetor, 2019

Verona e shqiptarëve bën përmbysjen e çmendur/ Kumbulla e Rrahmani titullarë

Ndeshje e çmendur në Serie A mes Veronës dhe Torinos, ku u shënuan plot 6 gola. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e miqve 0-1,...

Sport 13:42 - 5 Dhjetor, 2019

Zbulohet rroga e Rrahmanit dhe Kumbullës te Verona, ish-mbrojtësi i Partizanit merr më shumë

Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve, ndërsa tani do të përqendrohemi te Verona. Atje luajnë dy futbollistë me origjinë shqiptare si Marash...

Kombëtare 21:45 - 18 Nentor, 2019

Kumbulla dhe Rrahmani do largohen nga Verona, gati transferimi tek ekipi i madh që është i ‘dashuruar’ me shqiptarët

Tregu shqiptar është kthyer në të preferuarit për Lazion. Gjatë drejtimit të ish bomberit të kombëtares sonë, Igli Tare, ekipi kryeqytetas ka parë shpesh në përbërje...

Seria A 15:35 - 6 Nentor, 2019

E thonë statistikat/ Milanisti në vend të parë në Serie A, i gjashti ish-lojtari i Partizanit

Paraqitjet e Amir Rrahmanit me Hellas Veronën në Serie A kanë bërë që mbrojtësi kosovar të marrë vlerësime pozitive. Në bazë të statistikave sa i takon...

Seria A 12:34 - 1 Nentor, 2019

Klubi i Serie A “flet shqip”/ E gjithë Italia po habitet me këtë gjë

Marash Kumbulla është një nga zbulimet e Serie A këtë sezon. Mediat në vendin fqinj kanë shkruar shumë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, madje edhe për...

Seria A 20:00 - 19 Tetor, 2019

Napoli mund ekipin e ‘shqiptarëve’ dhe afrohet me kreun

Napoli ka mundur 2-0 Veronën në “San Paolo”, për javën e tetë të Serisë A. Për miqtë, nga minuta e parë luajtën dy mbrojtësit shqiptarë, Marash...

Seria A 16:24 - 2 Gusht, 2019

Gati rikthimi në Serie A/ Mario Balotelli shok skuadre me mbrojtësin shqiptar?

Fillimisht Brescia, më pas Fiorentina dhe tashmë Verona. Në skenë për të ardhmen e Mario Balotellit ka dalë një tjetër skuadër e sapongjitur në Serie A....

Sport 14:12 - 22 Qershor, 2019

E la jashtë Europianit/ De Biasi çudit me atë që thotë për mbrojtësin shqiptar, i sapo transferuar në Serie A

Amir Rrahmani ishte shumë pranë transferimit te Standard Liege, por gjërat ndryshuan në momentin e fundit dhe me shumë gjasa, mbrojtësi shqiptar do të aktivizohet në...

Sport 19:13 - 2 Korrik, 2017

Videoja e rikthimit / Rrahmani shënon golin e parë te Dinamo

Dinamo e Zagrebit vjet i pagoi 1.6 milionë euro Splitit për mbrojtësin shqiptar Amir Rrahmani. Ky i fundit atje nuk mund të gjente shumë hapësirë, prandaj u vendos...

Sport 17:38 - 3 Mars, 2016

Kroaci/ Shënojnë Rrahmani e Balaj, fiton Rijeka

2 shqiptarë shënojnë në të njëjtin takim. Amir Rrahmani dhe Bekim Balaj arritën të gjenin rrugën e rrjetës në sfidën e vlefshme për javën e 25-të...

Sport 17:20 - 14 Gusht, 2015

Rrahmani ndaj Dinamos, vëzhgon Josa

RNK Split – Dinamo Zagreb është ndeshja e radhës në kampionatin kroat, të cilin trajneri i Skënderbeut, Mirel Josa, do ta shikojë nga televizori. Kuptohet për...