Connect with Us

All posts tagged "rregulla"

Sport 15:20 - 15 Mars, 2020

Të gjithë të izoluar në shtëpi/ Futbollisti i Skënderbeut “thyen rregullat”

Koronavirus ka mbërthyer edhe Shqipërinë. Futbolli në vend është ndalur për shkak të mos përhapjes dhe bllokimit nga ana e Qeverisë që ka marrë disa masa...

Premier Liga 17:55 - 7 Mars, 2020

Coronavirusi ka ndryshuar rregullat e futbollit, ja çfarë ndodh në Angli

Frika nga përhapja e “Coronavirusit” ka ndryshuar momentalisht rregullat e futbollit. Një gjë e tillë shikohet edhe në sfidën mes Liverpool dhe Bournemouth e mbyllur me...

Seria A 16:47 - 26 Janar, 2020

Conte tërbohet pas barazimit të sotëm, shkel rregullat e Serisë A

Trajneri i Interit, Antonio Conte, është i paparashikueshëm. Ai u tërbua pas barazimit të tretë radhazi që skuadra e tij mori ndaj Cagliarit me rezultatin 1-1....

Sport 10:35 - 12 Korrik, 2019

FIFA me dorë të hekurt ndaj racizmit/ Këto janë rregullat e reja

Episodet raciste janë bërë shumë evidente në vitet e fundit në futboll. Duke filluar nga ato etnike, ato për shkak të ngjyrës së lëkurës e shumë...

Sport 16:07 - 1 Qershor, 2019

Ndryshon futbolli/ Nga sot fillon aplikimi i rregullave të reja

Loja e futbollit, nga dita e sotme ndryshon, pasi hyjnë në fuqi rregullat e reja të aprovuara në mbledhjen e marsit të Bordit Ndërkombëtar të FIFA-s....

Sport 12:41 - 16 Prill, 2019

Vonesat në pagesa/ Ky është rregulli i ri që mbron sportistët

Mes vendimeve më të rëndësishme të marra në Asamblenë e Zakonshme të futbollit, klubet dhe shoqatat anëtare miratuan propozimin që FSHF të bëhet pronare e vetme...

Sport 12:16 - 3 Mars, 2019

Futbolli pëson ndryshime të mëdha/ Këto janë 11 rregullat e reja të aprovuara nga FIFA

Në takimin e 133 të Bordit Ndërkombëtar në Skoci, ditën e djeshme janë aprovuar disa rregulla të reja në futboll. Në fakt më shumë bëhet fjalë...

Sport 20:25 - 30 Janar, 2019

Rregull i ri në Serie A/ Nëse ndodh kjo gjë do të pezullohet ndeshja

Këshilli Federal i Federatës Italiane të Futbollit ka modifikuar sot rregulloren anti-racizëm. Në rast se gjatë një ndeshje futbolli do të ketë kore raciste, skuadrat do...

Sport 22:25 - 17 Dhjetor, 2018

Më në fund/ Ndryshohet rregulli më i bezdisshëm i futbollit

Kohët e fundit rregullat e futbollit kanë pësuar ndryshime të mëdha, siç është aplikimi i VAR-it. Por drejtuesit më të lartë të qeverisë së futbollit kanë...

Sport 19:08 - 20 Nentor, 2018

Kamera e fshehtë te ekipi i PSG-së/ Futbollistët shokohen nga rregullat e reja

Në shtëpinë e PSG-së ka vend edhe për buzëqeshje. Futbollistëve të kampionëve të francës u është organizuar një kamera e fshehtë ku fliste për ndryshme gjatë...

Sport 21:30 - 5 Tetor, 2018

Berlusconi vë kushte tek ekipi i ri/ Futbollistë me flokë të rregullta, pa mjekër dhe pa…

Me fanellën e Monzës me numrin 1 në dorë, Silvio Berlusconi ka folur për herë të parë për skuadrën më të re në pronësi të tij,...

Sport 18:45 - 26 Shtator, 2018

Nga huazimet tek agjentët/ FIFA bën ndryshimin e madh në rregullat e futbollit

FIFA ka vendosur të nisë reformat në sistemin global të transferimeve, çka do të rregullojë ndër të tjera marrëdhëniet e klubeve me agjentët, regjistrimin e lojtarëve...

Sport 11:14 - 25 Shtator, 2018

Një nga kënaqësitë më të mëdha/ 12 rregullat e futbollit kur ishim fëmijë

Futbolli i rrugëve është futbolli më i shijuar ndonjëherë. Si fëmijë, të gjithë kemi luajtur dhe shijuar futbollin. Por cilat ishin rregullat e pashkruara të këtij...

Sport 20:07 - 5 Shtator, 2018

Guardiola vendos rregulla të reja për lojtarët/ Nuk lejohen më celularët dhe…

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, njihet për rregullat e tij strikte në skuadrat që drejton. Së fundi, trajneri spanjoll e ka ndaluar internetin dhe celularët,...

Sport 13:23 - 1 Shtator, 2018

UEFA vendos rregullin e ri në futboll/ Të gjithë po e prisnim atë

Më në fund UEFA ka vendosur të bëjë një ndryshim të rëndësishëm lidhur me merkaton në futboll. Një lëvizje që do të duartrokitet nga futbollistët, tifozët dhe...