Connect with Us

All posts tagged "rroga"

Super Liga 16:36 - 20 Mars, 2020

Endri Vrapi propozon idenë e çuditshme/ Pagat e lojtarëve të mbulohen nga shteti

Futbolli në Shqipëri është ndërprerë qysh në 12 mars 2020, teksa jeta në vend është paralizuar si shkak i Covid-19, virusit që ka marrë me mijëra...

Sport 15:01 - 19 Mars, 2020

Italia mendon shkurtimin e rrogave të futbollistëve, ja sa milionë euro do të humbë Ronaldo

Hipoteza e shkurtimit të rrogave të futbollistëve të Serisë A me 20 ose 30% duket se do të kthehet në realitet. Kjo është një masë e...

Premier Liga 21:41 - 23 Janar, 2020

Eriksen është i Interit, zbulohet paga e frikshme e danezit

Inter pritet që të prezantojë në ditët e ardhshme edhe blerjen e tretë të merkatos së saj pas Young dhe Moses. Padyshim që mund të quhet...

Sport 10:20 - 3 Janar, 2020

Më i paguari në Kosovë, zbulohet rroga e Sebino Plakut te Llapi

Sebino Plaku ishte njëri ndër afrimet më të bujshme në futbollin kosovar gjatë merkatos së verës. 34 vjeçari erdhi nga Kamza te Llapi, klub ky i cili...

Sport 13:42 - 5 Dhjetor, 2019

Zbulohet rroga e Rrahmanit dhe Kumbullës te Verona, ish-mbrojtësi i Partizanit merr më shumë

Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve, ndërsa tani do të përqendrohemi te Verona. Atje luajnë dy futbollistë me origjinë shqiptare si Marash...

Premier Liga 12:55 - 24 Nentor, 2019

Zbulohen pagat e futbollistëve të Manchester United, çfarë shifrash të çmendura

Janë zbuluar rrogat që marrin futbollistët e Manchester United dhe shifrat absolutisht janë të çmendura. Lojtari më i paguar të Manchesteri është portieri David De Gea,...

Premier Liga 15:29 - 20 Nentor, 2019

10 trajnerët më të paguar në Angli, Mourinho direkt në podium

Jose Mourinho është zyrtarizuar mëngjesin e sotëm si trajner i Totenham. Portugezi ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me klubin londinez, ku do të pëfitojë 15 milionë...

Sport 15:39 - 13 Gusht, 2019

Trajneri i njohur del kundër futbollisteve femra/ Ajo që kërkojnë është qesharake

Pasi SHBA-ja fitoi Kupën e Botës për femra, që u zhvillua në verën e këtij viti, një debat i madh ka plasur së fundi ku shumë...

Sport 21:25 - 12 Maj, 2019

Yllin e Realit nuk e do asnjë ekip/ “Fajin” e ka rroga e tij e frikshme

Dikur ëndërronte të fitonte “Topin e Artë”, por “Mister 100 milionëshi” tani po përpiqet të gjejë një klub të ri për të luajtur. Bëhet fjalë për...

Sport 12:07 - 2 Maj, 2019

Një tjetër lojtar kryesor braktis Flamurtarin/ Nuk ka lekë!

Pas një “lufte” në distancë për tu shlyer financiarisht, Elton Cale ka vendosur të largohet nga Flamurtari. Lajmi është konfirmuar nga vetë mesfushori i avancuar në...

Sport 18:26 - 17 Prill, 2019

Interi trembet nga lojtari i Guardiolës / Kërkon rrogë të frikshme

Transferimi i mesfushorit gjerman Ilkay Gundogan te skuadra e Interit nuk ka për të qenë aspak e lehtë për t’u realizuar. Madje zikaltërit po mendojnë të...

Sport 19:53 - 18 Shkurt, 2019

Verratti rinovon kontratën / Rroga e tij e re është një nivel krejt tjetër

Marco Verratti së shpejti do të rinovojë me PSG-në. Mesfushorit i përfundon kontrata me kampionët e Francës në verën e vitit 2021, por drejtuesit parisienë po...

Sport 18:42 - 11 Shkurt, 2019

Ramsey firmos parakontratë / Rroga e tij te Juventusi është çmenduri

E kryer: Aaron Ramsey ka firmosur një parakontratë (të lejueshme sipas FIFA-s, meqë ka edhe 5 muaj kontratë me Arsenalin) për t’iu bashkuar Juventusit në verë....

Sport 13:57 - 3 Shkurt, 2019

Plas në Kamzë/ 8 futbollistë refuzojnë të luajnë ndaj Partizanit

Plot 8 lojtarë të Kamzës, kanë refuzuar ditën e sotme të zbresin në fushë për ndeshjen ndaj Partizanit, me arsyen se nuk janë likuiduar rrogat e...

Sport 22:09 - 28 Janar, 2019

Kështu duhet të ndodhi edhe në Shqipëri/ Klubi spanjoll nuk pagonte lojtarët, ja si e pëson

Në javët e fundit në Spanjë ka qenë në qendër të vëmendjes klubi katalanas i Segunda Division, Reus Deportiu. Këtë sezon Reus ka pasur probleme financiare...