Connect with Us

All posts tagged "rumani"

Sport 17:15 - 17 Mars, 2020

E mbani mend Simon Rummbullakun? Ish-mbrojtësi i Kukësit ka mbetur “peng” në Rumani dhe nuk kthehet dot pranë familjes

Simon Rummbullaku fitoi gjithçka në Shqipëri si pjesë e Kukësit: titullin kampion dhe Kupën e Shqipërisë. Në verën e vitit të kaluar mbrojtësi i majtë gjirokastrit...

Sport 20:51 - 16 Shkurt, 2020

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë,...

Sport 22:12 - 6 Dhjetor, 2019

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi...

Sport 22:06 - 1 Shtator, 2019

Martohej shoku/ Lojtarët shkojnë në dasmë, por në fund e pësojnë keq

Poiana Mare, klub i cili luan në nivelin e katërt të futbollit rumun, duhej të luante kundër CS Carcea, por ndeshja dështoi të zhvillohej. Arsyeja? Lojtarët...

Sport 10:30 - 22 Korrik, 2019

Pëson atak kardiak në pankinë/ Trajneri i shpëton për mrekulli vdekjes (video)

Momente paniku ne sfidën e javës së dytë të kampionatit rumun mes Dinamos së Bukureshtit dhe Universitateas së Craiovas, e zhvilluar në “Arenën Kombëtare” të kryeqytetit...

Sport 18:43 - 17 Korrik, 2019

Nuk kishte më vend në ekip / Futbollisti bën për spital drejtorin sportiv

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në futbollin rumun. Disa lojtarëve ju është komunikuar nga klubi se duhet të gjejnë një skuadër të re, por jo...

Sport 20:20 - 27 Qershor, 2019

Euro U21/ Gjermania vuan përballë Rumanisë, por kalon në finale

Gjermania ka mposhtur Rumaninë 4-2 pas një sfide tepër emocionuese dhe ka kaluar në finalen e madhe të kampionatit europian për U-21. Për 45 minuta, të...

Sport 14:11 - 19 Prill, 2019

“Nuk e ka mendjen te futbolli”/ Presidenti i ekipit i tregon derën “yllit” të Kombëtares

U transferua me shumë bujë te Steaua e Bukureshtit, por gjërat nuk shkuan ashtu siç priteshin për mesfushorin e Kombëtares, Kamer Qaka. 24-vjeçari u rikthye te...

Sport 10:30 - 29 Mars, 2019

Sulmuesi i Kombëtares nis bojkotin/ “Kemi 4 muaj pa u paguar”

Rrogat e prapambetura nuk janë një problem ekskluziv i futbollit shqiptar pasi thuajse në të gjitha vendet e Ballkanit përsëriten probleme të ngjashme. Mjafton të pyetni...

Sport 15:53 - 7 Mars, 2019

Çmenduri e vërtetë/ Tre traversa për një minutë nga porta në portë

Një aksion i veçantë është regjistruar në Rumani, konkretisht në ligën e dytë. Në harkun kohor të një minute është goditur tre herë traversa. Gjithçka ndodhi...

Sport 22:23 - 4 Mars, 2019

Sulmuesi i Kombëtares rikthehet te goli/ Feston me shqiponjë

Azdren Llullaku është rikthyer te goli, teksa ka barazuar përkohshësisht sfidën ndaj Kraiovës, të cilën në fund, Astra arriti ta fitonte me shifrat 1-2 në kampionatin...

Sport 18:00 - 21 Dhjetor, 2018

Deklarata shokuese seksiste/ Futbolli i femrave kundër natyrës, Zoti i ka bërë për…

Familja Becali e ka lidhur emrin e saj gjithnjë me historinë e futbollit rumun. Negociatorë, menaxherë apo pronarë klubesh futbolli. Një perandori e nisur nga Bukureshti...

Sport 21:36 - 20 Dhjetor, 2018

Sulmuesi i Kombëtares e mbyll vitin me gol/ Feston si Mourinho

Vazhdon sezoni i mirë i sulmuesit shqiptar Azdren Llullaku në kampionatin rumun. 30-vjeçari ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e luajtur këtë të enjte në shtëpi...

Sport 14:44 - 4 Dhjetor, 2018

Aventura nuk zgjati më shumë se një muaj/ Ekipi i njohur përjashton futbollistin e Kombëtares tonë

Ka zgjatur vetëm 1 muaj aventura e Naser Alijit te rumunët e Dimanos së Bukureshtit. Palët kanë ndërprerë bashkëpunimin, për shkak të problemeve fizike që mbrojtësi shqiptar...

Sport 10:42 - 6 Nentor, 2018

Mesfushori i Kombëtares bëhet hero/ I shpëton jetën futbollistit kundërshtar

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kamer Qaka ka bërë heroin në Rumani, teksa në ndeshjen e ditës së premte mes Universita Krakovia dhe Poli Iasi, kundërshtari, Valentin...