Connect with Us

All posts tagged "Sadiku"

Kombëtare 16:59 - 25 Mars, 2020

Sadiku flet nga izolimi/ “Nuk e mora seriozisht koronavirusin, tallesha në dhomën e zhveshjes”

Spanja është duke përjetuar një situatë tejet të vështirë nga Koronavirusi. Pas Italisë, spanjollët janë kthyer në vatrën më të madhe në Europë, e këtë duket...

Kombëtare 15:11 - 2 Mars, 2020

Sadiku qenka tifoz i çmendur i Realit, ja si e festoi golin e parë të madrilenëve

Reali Madridi arriti të merrte një fitore në “Santiago Bernabeu” kundër Barcelonës në ndeshjen e djeshme, duke gëzuar shumë tifozë të tyre në të gjithë botën....

La Liga 09:32 - 22 Dhjetor, 2019

Sadiku i pafat, VAR i mohon shqiptarit këtë supergol

Armando Sadiku ka shënuar sot golin e tij të 7 me fanellën e Malagas në kampionat, gol i cili e ngjit në vendin e 10 mes...

Kombëtare 22:55 - 6 Dhjetor, 2019

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi...

Kombëtare 22:08 - 6 Dhjetor, 2019

“Boom boom” Sadiku/ Video: Bomberi kuqezi shkund rrjetën me një gol të bukur

Armando Sadiku rikthehet sërish te goli. Bomberi kuqezi ka shënuar për Malagën ndaj Tenerife, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të La Liga 2...

Kombëtare 19:19 - 20 Tetor, 2019

“Boom-boom” Armando Sadiku/ Bomberi kuqezi i jep fitoren Malaga-s

Malaga e Armando Sadikut ka fituar sfidën për mbijetesë në Segunda Division kundër Deportivo la Coruna, duke e mundur këtë të funsdit 2-0 në transfertë. Villanueva...

Kombëtare 17:37 - 14 Shtator, 2019

“Boom-Boom” Sadiku/ Video: Bomberi kuqezi e bën sefte te ekipi i ri

Armando Sadiku ka shënuar golin e parë për ekipin e Malaga, ku u huazua ditën e fundit të merkatos nga Levante. Kjo është ndeshja e dytë...

La Liga 15:06 - 14 Shtator, 2019

5 gola në “Bernabeu”/ Reali vuan shumë ndaj ekipit të Sadikut

Reali ka fituar në “Santiago Bernabeu” 3-2 ndaj Levantes, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të La Ligës. Një ndeshje me dy fytyra, pjesa...

Sport 14:09 - 1 Qershor, 2019

Kjo nuk duhet të ndodhte/ Sadiku merr lajmin e keq para ndeshjes me Islandën

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Sadiku, është në një moment shumë delikat në karrierën e tij. Ai rikthehet pas dëmtimit të gjatë dhe aventura me Luganon nuk...

Sport 20:28 - 25 Maj, 2019

“Bum bum” Sadiku/ Bomberi shqiptar e shkund mirë rrjetën me këtë gol fantastik (video)

Armando Sadiku është rikthyer të shënojë në kampionatin zviceran. Sulmuesi i Luganos zhbllokoi shifrat në minutën 40-të të ndeshjes ndaj Grasshopersit. Futbollisti shqiptar shfrytëzoi një harkim...

Sport 09:31 - 11 Maj, 2019

Plas skandali në Zvicër/ Ja si u zhdukën miliona franga me emrin e Armando Sadikut

Në Wil të Zvicrës këto ditë po zhvillohet një gjyq i çuditshëm, i cili sheh si protagonist të “jashtëm” edhe sulmuesin e përfaqësueses shqiptare, Armando Sadiku....

Sport 10:12 - 13 Prill, 2019

Sadiku e shau nga ro***/ Trajneri i Luganos: Më vjen mirë, më bën të fle më i qetë

Armando Sadiku është rikthyer në protagonist te skuadra e tij e Luganos ku ka lënë pas dëmtimin e rëndë që kishte pësuar dhe tashmë po gjen...

Sport 12:06 - 8 Prill, 2019

Shënoi golin e karrierës/ Futbollisti i Kombëtares zgjidhet në formacionin e javës (Foto)

Minuta e 67`, përballja mes Basel dhe Lugano, i futur vetëm 22 minuta më parë në lojë, Armando Sadiku lëshon një silur nga 35 metra, duke...

Sport 09:06 - 8 Prill, 2019

Rrëfehet Sadiku/ Ja pse e shava trajnerin pas golit

Pas supergolit të realizuar ndaj Basel, Armando Sadiku ka shpjeguar motivin se pse shau në shqip dhe ishte aq i acaruar: “Kështu jam! Në momente të...

Sport 18:35 - 7 Prill, 2019

VIDEO: Sadiku i tha “të q… robt” trajnerit / Nuk e festoi golin

Armando Sadiku u kthye protagonist këtë fundjavë duke shënuar një gol të mrekullueshëm nga një distancë e konsiderueshme në barazimin 1-1 të Luganos në fushën e...