Connect with Us

All posts tagged "salah"

Premier Liga 15:29 - 7 Mars, 2020

Liverpooli rikthehet te fitorja dhe siguron titullin… ende jo zyrtarisht

Nuk kishin regjistruar asnjë humbje deri një javë më parë, kur u mundën 3-0 nga Watford, por Liverpool-i e nisi keq edhe ndeshjen ndaj Bournemouth-it. Miqtë...

Premier Liga 14:07 - 7 Mars, 2020

2 gola në 8 minuta/ Video: Liverpooli përmbys kudnërshtarin brenda pjesës së parë

Është duke u luajtur ndeshja e javës së 29 mes Liverpool dhe Bournemouth për Premier Ligën angleze të futbollit. Brenda në Anfield, të besuarit e Klopp...

La Liga 14:50 - 27 Shkurt, 2020

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një...

Sport 21:38 - 18 Shkurt, 2020

Champions/ Video: Shënon Salah, por gjyqtari i bën gjëmën

Liverpooli ka shënuar ndaj Atletico Madridit, Mo Salah dërgoi topin në rrjetë. U mendua se gjithçka do të barazohej 1-1, por sulmuesi Robert Firimino ishte në...

Premier Liga 18:51 - 11 Shkurt, 2020

EPIKE/ Video: Ja çfarë bën Salah në kohën e lirë

Mohammed Salah është një nga futbollistët më të mirë në botë dhe pikat e tij më të forta, janë shpejtësia dhe cinizmi para porte. Jurgen Klopp...

Premier Liga 15:47 - 8 Shkurt, 2020

Dy futbollistët e mëdhenj bëhen me fëmijë fiks 9 muaj pas fitores historike ndaj Barcelonës në Champions League

Kanë kaluar 9 muaj dhe një ditë që nga përmbysja historike e Liverpool ndaj Barcelonës në “Anfield Road”. Pas asaj nate magjike, duket se Jordan Henderson...

Premier Liga 20:28 - 19 Janar, 2020

GAFA E JAVËS/ Video: Salah nuk i beson as vetë syve se çfarë bën para portës, komplet amator

Liverpooli mposhti Man. United 2-0 në “Anfield” për javën e 23-të të Premier League, duke e rritur në 16 pikë diferencën nga ndjekësi më i afërt....

Premier Liga 18:06 - 29 Dhjetor, 2019

E pabesueshme/ Video: Salah bën gafën e vitit, nuk shënon dot as nga 5 metra

Liverpooli po luan në “Anfield” ndaj Wolves për javën e 20-të të Premier League, rezultati momental pas 30 minutash lojë është 0-0. Të kuqtë patën mundësinë...

Premier Liga 15:27 - 14 Dhjetor, 2019

Liverpool fiton dhe marshon drejt titullit/ Video: Salah tallet me portierin kundërshtar

Liverpooli ka mposhtur Watfordin 2-0 në “Anfield” për javën e 17-të të Premier League. Lojtari i ndeshjes ishte padyshim Mohamed Salah me dy golat e tij....

Premier Liga 14:21 - 14 Dhjetor, 2019

Liverpooli është super/ Shihni se nga çfarë aksioni vjen goli i Salah (video)

Liverpooli e mbyll në avatazh 1-0 pjesën e parë ndaj Watford në “Anfield”, për javën e 17-të të Premier League. Të kuqtë gjetën rrjetën pas një...

Premier Liga 20:19 - 10 Dhjetor, 2019

Champions: Liverpooli shënon 2 gola në 60 sekonda

Liverpooli ka shënuar dy gola të shepjtë në transfertën ndaj Sazlburg, ndeshja e fundit në grupin E të Champions League. Pjesa e parë u mbyll në...

Premier Liga 20:06 - 10 Dhjetor, 2019

Video: E pabesueshme se çfarë ka humbur Salah

Ndeshja e fundit në Grupin E, Salzburg-Liverpool është ende në barazim të bardhë. Djemtë e Klopp patën një mundësi të artë për të gjetur golin e...

Seria A 21:59 - 20 Tetor, 2019

Juventus do një “Ronaldo të ri”, por problemi është… Ronaldo i “vjetër”

300 milionë euro të freskët për të rritur kapitalin. Juventus mendon për të ardhmen, gati të bëjë investime të reja, të rritet, brenda dhe jashtë fushës:...

Premier Liga 22:30 - 2 Tetor, 2019

Liverpooli bën tifozët me zemër/ Salzburgu shënon 2 gola në 4 minuta

Pas 35 minutave lojë, Liverpooli kryesonte 3-0 në “Anfield” ndaj Salzburgut dhe të gjithë menduan se takimi mori fund aty. Miqtë shkurtuan diferencën në minutën e...

Premier Liga 15:33 - 14 Shtator, 2019

Liverpooli nuk pyet për kundërshtarët/ Djemtë e Klopp shkëlqejnë ndaj “Qymyrxhinjve”

Liverpooli ka fituar 3-1 në “Anfield” ndaj Newcastle. “Qymyrxhinjtë” kaluan të parët në vantazh me Williems në minutën e 7′, por nuk voni reagimi i të...