Connect with Us

All posts tagged "salihi"

Kombëtare 13:01 - 20 Tetor, 2019

Rinovimi i Edi Rejës/ Salihi ka një mesazh për Dukën

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, duhet të vendosë në lidhje me trajnerin e kombëtares, Edy Reja. Italianit i përfundon kontrata në nëntor dhe...

Sport 10:55 - 30 Mars, 2019

Salihi i jep fund sot karrierës si futbollist/ Ekipi i Tiranës ka dy fjalë për të (Foto)

Hamdi Salihi, pak ditë më parë me një letër falënderimi deklaroi edhe tërheqjen nga futbolli i luajtur. Bomberi shkodran që ka një kontribut të çmuar në...

Sport 20:18 - 29 Dhjetor, 2018

Para dy vitesh luante me Skënderbeun/ Sulmuesi i njohur shqiptar tani do që titullin ta fitojë Kukësi

Hamdi Salihi është një prej sulmuesve më të mirë që ka pasur Kombëtarja Shqiptare, por që për fatin tonë të mirë kemi pasur luksin ta shohim...

Sport 22:12 - 11 Maj, 2018

Salihi për rekord në Austri, vjen rrjeta e radhës

Hamdi Salihi nuk ndalet në Austri, sot ka regjistruar golin e tij numër 21 në kampionat. Në 33 javë të zhvilluara në kampionatin e Kategorisë së...

Sport 22:14 - 3 Dhjetor, 2017

Ka shënuar 15 gola në Austri / Salihi nominohet për të fituar trofe

Shënoi në fitoren e Neustadt kundër Bw Linz, duke regjistruar golin e tij të 15 në Bundesliga 2 në Austri. Hamdi Salihi qëndron në krye të...

Sport 23:58 - 31 Tetor, 2017

Salihi shijon rininë e dytë / Shënon dhe skuadra e tij vazhdon kryesimin

Hamdi Salihi nuk di të ndalet. Sulmuesi shkodra po shijon një rini të dy në Austri, aty ku në kategorinë e dytë Vjener Neushtad është duke...

Sport 21:17 - 20 Tetor, 2017

4 gola dhe kryesim në Austri / Salihi “çmendet” në fundin e karrierës

Është 33 vjeç, por po luan si të ishte 23 dhe me siguri te Skënderbeu e “qajnë me lot”, edhe pse Ali Soue është një investim...

Sport 23:15 - 8 Shtator, 2017

“Ujku” i golave zakonin nuk e harron / Salihi çmend austriakët me dopietë

Ai do të mbetet përjetësisht “bomber”. Hamdi Salihi vazhdon të shkëlqejë në Austri, sikur të ishte një 20-vjeçar në fillim të karrierës. Shkodrani po luan në...

Sport 22:14 - 18 Gusht, 2017

Salihi si përbindësh në Austri / Shënon dy gola dhe është kryegolashënues

Hamdi Salihi është një sulmues race, i cili po e bën spektaklin e tij edhe në Austri, ku sot, duke e kthyer në “traditë” javore, shënoi dy golat...

Sport 21:12 - 11 Gusht, 2017

Super Salihi në Austri / Bomberi shkodran bën “panenka”

Hamdi Salihi nuk ndryshon. Ai është kthyer në një lider të vërtetë te Viner Nojshtati, në divizionin e dytë austriak. Shkoi aty për të mbyllur karrierën...

Sport 21:18 - 26 Maj, 2017

Salihi do të largohet nga Skënderbeu / Ja çfarë deklaroi sot

Sulmuesi Hamdi Salihi është ende i zhgënjyer pas dënimit me 10 ndeshje për kartonin e kuq që grisi në ndeshjen Kukësi-Skënderbeu, ku gjithçka degradoi nga një...

Sport 10:45 - 19 Maj, 2017

Salihi lë pas problemet fizike / Do të jetë titullar në Kukës

Hamdi Salihi do ia dalë. Sulmuesi i Skënderbeut do të jetë gati për ndeshjen e madhe me Kukësin, e vlefshme më shumë se kurrë për titullin kampion të...

Sport 10:10 - 24 Maj, 2016

FSHF, Duka letër publike për Salihin

Në Norvegji në mars të 2013 Hamdi Salihi i dha një prej fitoreve më të bukura në histori kuqezinjve me golin e tij. Mungesa e tij...

Sport 17:20 - 11 Janar, 2016

Salihi ribashkohet me Skënderbeun në Malaga

Sulmuesi shkodran u shkëput nga qendra stërvitore në Marabella më 8 Janar, pas lajmit të ndarjes nga jeta të të atit dhe udhëtoi drejt Shqipërisë për...

Sport 13:49 - 20 Shtator, 2015

Skënderbeu në sulm, ndaj Tiranës me Salihi-Olajinka

Skënderbeu në sulm. Për sfidën direkte për titull me Tiranën, trajneri Mirel Josa vendos të ndryshojë taktikë. Ndryshe nga sa ka ndodhur gjatë këtij starti të...