Connect with Us

All posts tagged "salzburg"

Sport 15:50 - 27 Shkurt, 2020

E fundit/ Shtyhet ndeshja mes dy ekipeve të mëdha në Europë League, pritet stuhi e frikshme

Kushtet atmosferike bëhen shkak për anulimin e një prej ndeshjeve të sotme në Europa League. RB Salzburg-Eintracht Frankfurt nuk mund të zhvillohet sonte. Kjo përballje ishte...

Seria A 11:39 - 24 Dhjetor, 2019

“Çmendet” Juventusi/ Bën gati transferimin e lojtarit më të kërkuar në Europë

Juventusi është pranë goditjes së madhe në merkaton dimërore. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, Paratici dhe Nedved, kanë arritur “të djegin” konkurrencën e skuadrave të mëdha...

Seria A 12:03 - 19 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Milani hyn në garë për sulmuesin më të kërkuar në Europë

Milan i është bashkuar listës së klubeve që konkurrojnë për Erling Haaland, dhe janë gati t’i ofrojnë 19-vjeçarit 5.5 milionë euro në sezon. Salzburg kërkon mbi...

Premier Liga 10:41 - 19 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Liverpooli kompleton transferimin e parë për merkaton e janarit

Edhe pse merkato e janarit ende nuk është hapur zyrtarisht, Liverpooli ka kryer që tani goditjen e parë. Klubi anglez ka nioftuar sot se është arritur...

Premier Liga 16:50 - 12 Dhjetor, 2019

Liverpooli bën goditjen e parë për merkaton e janarit/ Shkëlqeu në grupet e Championsit

Ndeshja ndaj Salzburg në Champions League nuk i ka shërbyer Liverpoolit vetëm për të siguruar kualifikimin në fazën tjetër si kokë grupi, por edhe për të...

Premier Liga 20:19 - 10 Dhjetor, 2019

Champions: Liverpooli shënon 2 gola në 60 sekonda

Liverpooli ka shënuar dy gola të shepjtë në transfertën ndaj Sazlburg, ndeshja e fundit në grupin E të Champions League. Pjesa e parë u mbyll në...

Premier Liga 20:06 - 10 Dhjetor, 2019

Video: E pabesueshme se çfarë ka humbur Salah

Ndeshja e fundit në Grupin E, Salzburg-Liverpool është ende në barazim të bardhë. Djemtë e Klopp patën një mundësi të artë për të gjetur golin e...

BundesLiga 14:48 - 5 Dhjetor, 2019

Alarmohen ekipet e mëdha, djaloshi i më i kërkuar në Europë mund të blihet për vetëm 17 milionë euro

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij sezoni në Champions League dhe jo vetëm. 19-vjeçari norvegjez ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha pas paraqitjeve...

Sport 14:37 - 28 Nentor, 2019

19-vjeçari më i famshëm në Europë vendos një tjetër rekord në Champions League

Erling Haaland po magjeps botën e futbollit me paraqitjet e tij. Sulmuesi i Salzburg-ut është zbulimi i vërtetë jo vetëm i Champions League, por i gjithë...

Seria A 10:06 - 31 Tetor, 2019

Juventusi hyn në garë, do me çdo kusht 19-vjeçarin që po çmend Europën

Juventus iu është bashkuar klubeve të tjera të mëdha si Real Madridi, Manchester United, Chelsea etj, për 19-vjeçarin Erling Braut Haaland. Ylli i ri norvegjez i...

Premier Liga 22:30 - 2 Tetor, 2019

Liverpooli bën tifozët me zemër/ Salzburgu shënon 2 gola në 4 minuta

Pas 35 minutave lojë, Liverpooli kryesonte 3-0 në “Anfield” ndaj Salzburgut dhe të gjithë menduan se takimi mori fund aty. Miqtë shkurtuan diferencën në minutën e...

Premier Liga 21:30 - 2 Tetor, 2019

Liverpooli nuk i diskuton austriakët/ Video: 2 gola në 25 minuta

Liverpooli po fiton 2-0 në “Anfield” ndaj Salzburg, në ndeshjen e grupit E. Djemtë e Klopp shënuan që në minutën e 9′, pas kombinimit të bukur...

Sport 22:10 - 17 Shtator, 2019

E jashtëzakonshme/ Video: 19-vjeçari shënon 3 gola në pjesën e parë në Champions League

Salzburgu po fiton në fushën e vetë me rezultatin e thelle 5-1 ndaj belgëve të Genk, në 45 minutat e para në ndeshjen e vlefshme për...

Sport 18:36 - 14 Mars, 2019

Salzburg – Napoli, formacionet zyrtare / Hysaj e nis si titullar

Pas fitores 3-0 në ndeshjen e parë, Napoli sonte do të luajë në transfertë kundër Salzburgut në Europa League. Sapo janë publikuar formacionet zyrtare, me Hysajn...

Sport 15:00 - 14 Mars, 2019

Elseid Hysaj na ndero!/ Legjenda gjermane do të jetë “tifozi” special në ndeshjen e sotme

Salzburgu dhe Napoli luajnë sot në Austri ndeshjen e kthimit në Europa League. Janë dy skuadra me histori dhe një pjesë e historisë do të jetë...