Connect with Us

All posts tagged "Sampdoria"

Seria A 17:19 - 21 Mars, 2020

Ylli i Serie A i prekur nga koronavirusi/ Nuk doja ta besoja…

Sulmuesi i Sampdoria-s, Manolo Gabbiadini, ka ripërjetuar momentin kur ka zbuluar se ishte prekur nga Coronavirus. “Kam patur pak temperaturë të martën e kaluar, por nuk...

Seria A 18:33 - 14 Mars, 2020

E frikshme/ Klubi i Serisë A me 6 futbollistë të prekur nga coronavirusi

Situata te Sampdoria është shumë e vështirë, pasi është konfirmuar futbollisti i gjashtë i ekipit me koronavirus. Mbrojtësi i krahut Fabio Depaoli ka informuar ndjekësit e...

Seria A 15:35 - 12 Mars, 2020

Nuk pyet për askënd/ Pas Ruganit, një tjetër futbollist i njohur i Serisë A konfirmohet me coronavirus

Italia është vendi më i prekur nga Coronavirus në Evropë, teksa numëron mbi 12 mijë raste dhe mbi 800 të vdekur nga virusi i tmerrshëm. Gjithçka...

Seria A 19:34 - 18 Janar, 2020

Ekipi i tij humbi 5-1/ Trajneri i njohur kërcënon lojtarët: Do t’i ha të gjallë

Trajneri i Sampdoria-s Claudio Ranieri thotë se do t’i ha të gjallë me pak vaj, kripë dhe piper lojtarët e tij pas humbjes së turpshme 5-1...

Seria A 16:49 - 18 Janar, 2020

Lazio e Strakoshës me hap kampioni, shkatërron Sampdorian/ Immobile nuk di të ndalet

Lazio ka marrë fitoren e 10-të rresht në Serie A, pasi mposhti 5-1 Sampdorian sot në “Olimpico”. Bardhekaltrit janë në super formë, po ashtu bomberi i...

Seria A 15:39 - 18 Janar, 2020

Video: Lazio është super, shtyp Sampdorian për 20 minuta

Lazio po shkon drejt fitores së 10-të rresht në Serie A. Bardhekaltrit po fitojnë në “Olimpico” 3-0 ndaj Sampdorias, në ndeshjen e javës së 20-të. Serinë...

Seria A 10:50 - 6 Janar, 2020

E fundit/ A do ta nisë Ibra nga minuta e parë sot kundër Sampdorias?

Pas pushimeve të fundvitit, Seria A luan ditën e sotme takimet mbyllëse të javës së 18-të të saj. Përforcimet kanë qënë të shumta, me sytë e...

Seria A 10:32 - 19 Dhjetor, 2019

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë/ Ja sa metra kërceu Ronaldo në golin ndaj Sampdorias

Juventusi fitoi mbrëmë në transfertë 1-2 ndaj Sampdoria për javën e 17-të të Serisë A. Dy golat për bardhezinjtë u shënuan nga dybala 19′ dhe Ronaldo...

Seria A 20:54 - 18 Dhjetor, 2019

Dybala dhe Ronaldo nderojnë Juventusin ndaj Sampdorias/ Interi në presion

Juventusi ka fituar 1-2 në transfertë ndaj Sampdorias për javën e 17-të të Serisë A. Serinë e golave e hapi Paulo Dybala në minutën e 19′...

Seria A 20:12 - 18 Dhjetor, 2019

Fluturon fluturon…Ronaldo/ Supergol nga ylli portugez (video)

Juventusi po fiton 1-2 në transfertë ndaj Sampdorias, në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të të Serisë A. Goli i parë i takimit u shënua...

Seria A 19:36 - 18 Dhjetor, 2019

Sampdoria-Juve/ Video: Çfarë goli i mrekullueshëm nga Dybala

Juventusi është duke fituar 0-1 në transfertë ndaj Sampdorias, ndeshje e vlefshme për javën e 17-të të Serisë A. Ishte Paulo Dybala që dërgoi topin në...

Seria A 20:10 - 24 Nentor, 2019

Ka shënuar vetëm 1 gol këtë sezon/ Klubi i madh shpërblen me rritje rroge “plakun” e Serisë A

Raporti mes Sampdorias dhe Fabio Quagliarellas do të vazhdojë sërish! Në fakt, pritet që të vijë rinovimi edhe për një tjetër vit, duke qenë se i...

Seria A 11:49 - 11 Tetor, 2019

De Biasi mbetet sërish thatë/ Trajneri i mrekullisë së vitit 2016 i zë vendin në Serie A

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ishte një nga kandidatët për të marrë drejtimin e Sampdorias, pas shkarkimit fundjavën që kaloi të Eusebio Di Francesco. De...

Seria A 21:24 - 8 Tetor, 2019

Milani nuk pranoi rikthimin e tij për shkak të kushtit të “çmendur”/ Gattuso do të marrë drejtimin e klubit tjetër të Serisë A

Gennaro Gattuso ka qenë një nga emrat kryesorë që është përfolur për një rikthim te Milani, që do të zëvendësonte Marco Giampaolon. Por, ish-trajneri kishte një...

Seria A 22:31 - 7 Tetor, 2019

E fundit/ Gianni De Biasi kandidati kryesor për klubin e madh të Serisë A

Sampdoria ka zyrtarizuar pasditen e sotme shkarkimin e Eusebio Di Francesco, për shkak të rezultateve të dobëta. Ish-trajneri i Romës mori në verë drejtimin e klubit...