Connect with Us

All posts tagged "Sanchez"

Seria A 21:10 - 16 Tetor, 2019

Conte e ka ndarë mendjen/ Interi nuk e lë yllin e ri të shkojë në Botëror

Dëmtimi i rëndë që Alexis Sanchez pësoi në fundjavës e kaluar në miqësoren mes Kilit dhe Kolumbisë ka prishur planet e Antonio Conte-s. Kiliani do të...

Seria A 13:51 - 15 Tetor, 2019

Dëmtohet rëndë transferimi i madh i verës/ Conte hedh sytë nga kampioni i botës

Dëmtimi i rëndë i Alexis Sanchez në miqësoren mes Kilit dhe Kolumbisë, ka prishur planet e Conte-s. Sulmuesi kilian pritet të mungojë për një kohë të...

Seria A 20:03 - 28 Shtator, 2019

Interi fiton edhe me 10 lojtarë/ Sanchez nga ‘hero’ në ‘djall’

Edhe pse gjithë pjesën e dytë e luajti me një lojtar më pak, Interi fiton 3-1 ndaj Sampdorias në “Luigi Ferraris”. Zikaltrit shënuan 2 gola në...

Seria A 19:16 - 28 Shtator, 2019

Blerja e bujshme “tradhton” Interin, merr karton të kuq

Interi e mbylli pjesën e parë në avantazhin e dy golave ndaj Sampdorias. Protagonist në të dy golat ishte Alexis Sanchez. Tek i pari devijoi në...

Seria A 18:42 - 28 Shtator, 2019

Interi është super, 2 gola në 120 sekonda

Interi vazhdon momentin e mirë në Serie A. Zikaltrit po fitojnë 0-2 në “Luigi Ferraris” ndaj vendasve të Sampdorias. Në minutën e 19′, Sensi shënoi pas...

Sport 13:34 - 6 Shtator, 2019

Video: 19-vjeçari trullos mbrojtësin më të shtrenjtë në histori

Anglia vijon përgatitjet në prag të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020, kundër Bullgarisë (nesër) dhe Kosovës (10 shtator). Një moment interesant ka ndodhur në seancën e...

Seria A 12:58 - 28 Gusht, 2019

Interi bën “boom” në merkato/ E konfirmuar, dy super goditje brenda një dite

Drejtuesit e Interit i plotësojnë një tjetër dëshirë trajnerit Conte. Christian Biraghi dhe Alexis Sanchez do të jenë dy transferimet e reja të zikaltërve. I pari,...

BundesLiga 22:22 - 21 Gusht, 2019

Nuk është i lumtur te Bayerni/ Klubi që luan në Champions League i bën ofertë mesfushorit

Aventurës së Renato Sanches te Bayerni, duket se i ka ardhur fundi. Mesfushori portugez pas ndeshjes kundër Hertha Berlin, e shprehu haptazi pakënaqësinë për aktivizimin e...

Sport 12:57 - 22 Qershor, 2019

Kampioni i Europës largohet nga Bayerni/ Më në fund, faleminderit Zot!

Renato Sanchez e ka mbyllur aventurën e tij me Bayern Munich dhe duket se talenti portugez është çliruar disi nga ky vendim. Ai shihej si një...

Sport 19:37 - 21 Maj, 2019

Tre vite të humbura kot/ Ylli i Bayernit pranon gabimin

Tre vite më parë drejtuesit e Bayern Munich arritën akordin me Benficën për të transferuar talentin Renato Sanches. Asokohe portugezi ishte vetëm 18 vjeç dhe kishte...

Sport 19:11 - 25 Prill, 2019

Alexis Sanchez në qiell të hapur / Vetëm një klub italian e kërkon

Sulmuesi i Manchester United Alexis Sanchez raportohet të jetë objektivi i Inter për merkaton e verës teksa Djajtë e Kuq nuk do ta kenë të lehtë...

Sport 10:22 - 17 Mars, 2019

Juventusi me sytë në Angli / Po vjen lojtari “i dështuar”?

Alexis Sanchez mund të rikthehet në Serinë A, këtë herë për të veshur fanellën e Juventusit (më parë ka luajtur me Udinese). Lajmin e konfirmojnë mediat...

Sport 18:26 - 13 Mars, 2019

Sanchez te Barcelona? / Klubi merr vendimin

Klubi katalanas ka deklaruar se sulmuesi kilian Alexis Sanchez nuk do të rikthehet më në Barcelonë. I padëshiruar te skuadra e Manchester United, që ka vendosur...

Sport 22:30 - 11 Shkurt, 2019

Si mposhtet PSG-ja? / Jua tregon Alexis Sanchez me një shpjegim

Nesër Manchester United ka një provë të vështirë, pasi do të luajë në Champions League ndaj PSG-së.  Tek United të gjithë lojtarët janë të motivuar në...

Sport 17:03 - 21 Dhjetor, 2018

Skandal!/ Zbulohen dy futbollistët e Manchesterit që vendosën bast nëse Mourinho do të shkarkohej

Se situata te Manchester United nën drejtimin e Jose Mourinhos nuk ka qenë aspak mirë e shpjegon fakti i vendosjes së basteve nga lojtarët e kësaj...