Connect with Us

All posts tagged "sancho"

Premier Liga 16:55 - 13 Shkurt, 2020

Klopp “zbraz” arkën e Liverpool-it/ 120 milionë euro për… një 19-vjeçar

Sezoni i rekordeve duket se nuk mjafton për Liverpool-in. Skuadra e Jurgen Klopp, në fakt, po punon për të përforcuar akoma më shumë skuadrën për vitet...

BundesLiga 13:08 - 14 Janar, 2020

Fantastike/ Rashica do të transferohet te një klub gjigant, do të zëvendësojë një super lojtar

“BVBBuzz”, medie e afërt me Borussia Dortmund raporton se klubi verdhezi ka identifikuar pasuesin e Jado Sancho. Anglezi pritet të largohet nga nënkampionët e Gjermanisë dhe...

BundesLiga 20:05 - 19 Dhjetor, 2019

Neymar bën gati valixhet/ PSG gjen në Gjermani pasuesin e tij

Tashmë në Paris e dinë të gjithë që dëshira e Neymar është të largohet sa më parë prej tyre dhe kjo gjë mund të ndodhë që...

BundesLiga 11:23 - 15 Dhjetor, 2019

Lë pas dhe Messin/ Djaloshi i artë i Dortmundit vendos një super rekord

Zërat e merkatos nuk e shqetësojnë dhe Jadon Sancho po shkëlqen në fushën e blertë. Ylli i Borussia Dortmund shënoi sërish dhe ndihmoi Borussia Dortmund të...

BundesLiga 21:17 - 10 Dhjetor, 2019

Champions League: Dortmundi në avantazh, Interi në presion

Dortmundi ka kaluar në avantazh në “Signal Iduna Park” ndaj Slavia Prague. Në minutën e 10′ ishte Jadon Sancho që dërgoi topin në rrjetë pas asistit...

BundesLiga 15:22 - 19 Tetor, 2019

Shkoi me vonesë në stërvitje/ Dortmundi “përjashton” yllin e ekipit

Trajneri i Dortmundit, Lucien Favre, ka përjashtuar Jadon Sanchon nga ndeshja e sotme kundër Gladbach. Djaloshi anglez pas ndeshjeve me kombëtaren nuk është kthyer në kohë...

Sport 20:41 - 12 Shtator, 2019

Shënoi kundër Kosovës/ Ylli anglez: Nuk do ta harroj kurrë

Anglia fitoi 5-3 ndaj Kosovës në ndeshjen eliminatore për Euro 2020, dy nga golat e takimit u shënuan në fund të pjesës së parë nga Jadon...

BundesLiga 22:27 - 23 Gusht, 2019

Video/ Dortmundi bën përmbysjen e madhe

Dortmundi vazhdon ecurinë pozitive të këtij fillimi sezoni. Verdhezinjtë fituan sot 3-1 ndaj Kolnit në fushën e këtyre të fundit. Pjesa e parë u mbyll me...

BundesLiga 22:05 - 3 Gusht, 2019

Live, Dortmund-Bayern/ Djaloshi anglez shënon golin e dytë, hedh në tapet bavarezët (video)

Dortmund ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Bayernit në finalen e Superkupës së Gjermanisë, që po luhet në “Signal Iduna Park”. Jadon Sancho sërish protagonist....

BundesLiga 17:34 - 3 Gusht, 2019

Reali mendon për të ardhmen/ Ja plani për të “rrëmbyer” djaloshin e artë të Bundesligës

Reali ka nisur të rinovojë ekipin me lojtarë të rinj dhe me shumë perspektivë. Të parët telente janë Vinicius Junior, Rodrygo apo Takefusa Kubo. Perez dëshiron...

Sport 12:57 - 20 Korrik, 2019

Kovac del kundër drejtuesve të Bayernit/ “Ata dy i dua në ekip”

Bayern Munchen ka nisur fazën përgatitore në SHBA. Trajneri Niko Kovac ka folur për mediet para ndeshjes miqësore që do të zhvillohet me Real Madrid-in dhe...

Sport 19:08 - 13 Maj, 2019

Zidane e tepron/ 100 milionë euro për yllin e Dortmundit

Jadon Sancho i Borussia Dortmund thuhet të jetë në listën e dëshirave të gjigantëve spanjollë, sipas “Don Balon”. Real Madrid dhe Barcelona kanë shfaqur interes për...

Sport 18:50 - 24 Shkurt, 2019

VIDEO: Dortmundi ka një thesar / Sancho shënon dhe asiston

Dortmund e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Leverkusen në “Sigal Iduna Park”, në një ndeshje që u ndez në pak minutë me tre...