Connect with Us

All posts tagged "Sarri"

Seria A 16:54 - 18 Mars, 2020

61 vjeç, pi 60 cigare në ditë dhe me pneumoni/ Sarri është “viktima e preferuar” e “coronavirus”, por ja çfarë bën Juventusi për ta mbrojtur

Juventusi ka dy lojtarë që janë prekur nga Koronavirusi. Bëhet fjalë për Ruganin dhe Matuidin, ndërsa gjendja alarmante vazhdon në këtë skuadër, pasi të tjerë lojtarë...

Seria A 11:12 - 23 Janar, 2020

Habit trajneri i Juventusit, komplimeton mamanë e yllit të Juventusit/ Ajo e ka bërë atë lojtar…

Juventusi fitoi mbrëmë 3-1 në “Allianz Stadium” ndaj Romës në çerekfinalen e Kupës së Italisë, duke kaluar në gjysmëfinale. Pas ndeshjes, trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri,...

Kombëtare 11:03 - 29 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Klubi i madh do Hysajn, gati shkëmbimi

Elseid Hysaj dhe Maurizio Sarri mund të bashkohen sërish. Pasi tentativave që bëri në verë, Juventusi i rikthehet pistës që e çon te mbrojtësi shqiptar dhe...

Seria A 21:52 - 22 Dhjetor, 2019

Lazio i futi tre gola/ Zbulohet veprimi i turpshëm i trajnerit të Juventusit në fund të ndeshjes

Maurizio Sarri shpërtheu në fund të ndeshjes, teksa arbitri i katërt po tregonte edhe minutat shtesë të ndeshjes finale për Superkupën e Italisë, Juventus-Lazio. Teksa rezultati...

Seria A 15:49 - 22 Nentor, 2019

Ronaldo lihet jashtë për ndeshjen e radhës/ Sarri: Nuk kemi çfarë të sqarojmë

Cristiano Ronaldo praktikisht humb ndeshjen me Atalantën në Bergamo. Trajneri i Juvebtusit, Maurizio Sarri, deklaroi se ekziston vetë, 1 për qind mundësi që CR7 të jetë...

Seria A 11:49 - 20 Nentor, 2019

Fillojnë kontaktet me klubin e ri/ Ronaldo drejt largimit nga Juventusi

Aventura e Cristiano Ronaldos te Juventus mund të përfundojë shumë shpejt. Sipas raportimeve të “Eldesmarque”, ylli portugez është duke menduar të vazhdojë karrierën tek PSG, klub...

Seria A 21:39 - 14 Nentor, 2019

Sarri tha se është i dëmtuar/ Ronaldo shënon 2 gola në 15 minuta (video)

Portugalia po fiton 2-0 ndaj Lituanisë në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Të dy golat për luzitanët u shënuan nga Ronaldo 7′ dhe 22′. I pari...

Seria A 16:36 - 13 Nentor, 2019

Trajneri i Portugalisë nxjerr bllof Sarrin, zbulohet e vërteta për Ronaldon

Maurizio Sarri justifikoi zëvendësimin e Ronaldos ndaj Milanit, me faktin që portugezi po vuan nga një dëmtim, që nuk e lejon të japë më të mirën...

Seria A 18:33 - 12 Nentor, 2019

“Bir ku***”, ja çfarë përshpëriti Ronaldo ndaj Sarrit në momentin e zëvendësimit (video)

Cristiano Ronaldo vazhdon të shkaktojë telashe dhe problematika te Juventusi, ndërsa u zëvendësua për të dytën herë radhazi nga trajneri Sarri. Faktikisht ylli portugez nuk e...

Seria A 22:14 - 10 Nentor, 2019

Sarri e zëvendëson sërish/ Video: Ronaldos i ikën “mendja”

Pas zëvendësimit në minutat e fundit në mësjavë ndaj Lokomotivës së Moskës, Sarri ka guxuar sërish sot të zëvendësojë CRistiano Ronaldon. Portugezi doli i tërbuar nga...

Seria A 12:31 - 10 Nentor, 2019

Sarri i vë kushte Juventusit/ “Transferoni këtë lojtar që të fitoj Champions League”

Maurizio Sarri iu ka ëkrkuar drejtuesve të Juventusit të transferojnë vetëm një lojtar në merkaton e janarit dhe ai është Erling Haaland. 19-vjeçari norvegjez është zbulimi...

Seria A 13:47 - 7 Nentor, 2019

Ronaldo nuk e priti mirë/ Sarri zbulon pse e zëvendësoi

Juventusi arriti të fitonte vetëm në minutat e fundit mbrëmë kundër Lokomotivës së Moskës me shifrat 1-2, duke u kualifikuar kështu në raundin tjetër. Në minutën...

Seria A 21:02 - 6 Nentor, 2019

Nuk e bëjnë dot të gjithë/ Sarri nxjerr Ronaldon nga fusha, yllit portugez i “ikën mendja”

Juventusi ka shpëtuar në transfertë teksa ka fituar me rezultatin 1-2 ndaj Lokomotivës së Moskës vetëm në minutën e fundit pas një super aksioni. Fillimisht do...

Seria A 13:33 - 8 Tetor, 2019

Më mirë me Allegrin, apo Sarrin?/ Dybala flet pa doreza, hapur fare

Paulo Dybala shënoi kundër Interit në “San Siro” golin e parë për këtë sezon në Serie A. Një gol shumë i rëndësishëm, ndaj një kundërshtari shumë...

Seria A 16:26 - 29 Shtator, 2019

A ka parë ndonjë ndeshje të Interit këtë sezon?/ Trajneri i Juves jep përgjigjen e papritur

Lufta për titull në Serie A këtë sezon mesa duket do të jetë mes Juves dhe Interit. Zikaltrit kanë marrë pikët e plota deri në 6...