Connect with Us

All posts tagged "Sassuolo"

Seria A 20:21 - 18 Janar, 2020

Video: Golin më të bukur të sezonit në Serie A e shënon një 23-vjeçar

Sassuolo mori sot një fitore të madhe në shtëpi 2-1 ndaj Torinos, për javën e 20-të të Serisë A. Pjesa e parë u mbyll 0-1 për...

Seria A 22:43 - 22 Dhjetor, 2019

Gattuso e bën sefte/ Napoli fiton në frymën e fundit

Britma në fund! Gattuso merr fitoren e parë falë… maqedonasit (VIDEO)Një ulërimë në fund! Një britmë çlirimi për një emocion të mbledhur, një ankth që zgjaste...

Seria A 10:39 - 2 Dhjetor, 2019

Pse Juventusin e ndihmojnë gjithmonë arbitrat? Video: Penallti e qartë e padhënë për Sassuolon

Juventusi mori një pikë dje pas barazimit 2-2 ndaj Sassuolos në “Allianz Stadium”, por mund të dilte edhe me zero pikë. Momenti më i diskutueshëm i...

Seria A 14:43 - 1 Dhjetor, 2019

Video: Mosha bën të vetën, Buffon lë nam me gafën e tij

Juventusi barazoi 2-2 ndaj Sassuolos në “Allianz Stadium” në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Serie A. Dy golat e vendasve erdhën falë gabimeve...

Seria A 14:27 - 1 Dhjetor, 2019

Juve zhgënjen në fushën e saj përballë Sassuolos, Interi fërkon duart

Sapo ka përfunduar ndeshja e parë për sot në Serie A për javën e 14-të mes Juves dhe Sassuolos në shifrat 2-2. Bardhezinjtë shënuan të parët...

Seria A 13:25 - 1 Dhjetor, 2019

45 minutat e para: 2 gola të shpejtë në Juve-Sassuolo, turpërohet Buffon

45 minutat e para mes Juves dhe Sassuolos janë mbyllur në barazim 1-1, ndeshje e vlefshme për javën e 14-të të Serisë A. Vendasit kaluan në...

Seria A 14:14 - 16 Nentor, 2019

U transferua te Juventusi me shumë bujë gjatë verës, por do të largohet në merkaton e janarit

Një nga goditjet e bujshme që bëri Juventusi gjatë merkatos së fundit ishte edhe afrimi i Merih Demiral nga Sassuolo për 18 milionë euro. Mbrojtësi 21-vjeçar...

Seria A 14:26 - 20 Tetor, 2019

Mbyllet super ndeshja Sassuolo-Inter/ Plot 7 gola të shënuar

Sassuolo dhe Interi na dhuruan një ndeshje të madhe në Reggio Emilia për javën e tetë të Serisë A. Në fund zikaltrit fituan 3-4 dhe ndjekin...

Seria A 12:47 - 20 Tetor, 2019

Martinez “çmend” tifozët e Interit/ Shënon pas 65 sekondash lojë

Interi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme tranfertën në Reggio Emilia ndaj Sassuolos, për javën e tetë të Serisë A. Zikaltrit shënuan...

Seria A 19:22 - 3 Tetor, 2019

Tifozët janë në zi/ Shtyhet ndeshja e Serisë A pas vdekjes së presidentit të njohur

Ndeshja e javës së shtatë në Serie A mes Sassuolos dhe Brescias, e programuar për ditën e nesërme, është shtyrë për në 18 dhjetor pas vdekjes...

Seria A 23:09 - 2 Tetor, 2019

Futbolli italian në zi/ Ndërron jetë presidenti i klubit të Serie A, që shkruajti historinë

Futbolli italian ka marrë një goditje të rëndë mbrëmjen e sotme. Giorgio Squinzi, presidenti i Sassuolos, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare, pas një sëmundjeje të...

Seria A 21:30 - 28 Shtator, 2019

Çmendet Atalanta/ Shënon 4 gola në 35 minuta në ndeshjen e mbrëmjes

Atalanta është duke shkatërruar Sassuolon në fushën e kësaj të fundit. Bluzinjtë kanë shënuar plot 4 gola brenda 35 minutave, 2 gola nga Gomez 6′, 29′,...

Seria A 20:09 - 15 Shtator, 2019

Super ndeshje në “Olimpico” mes Romës dhe Sassuolos/ 6 gola të shënuar

Roma merr fitoren e parë për sezonin e ri në Serie A, pasi mposhti 4-2 Sassuolon në “Olimpico”. Vendasit shpërthyen me katër gola në pjesën e...

Sport 19:37 - 2 Korrik, 2019

U nis te Milani, përfundon tek Interi/ Njihuni me lojtarin më të ri të zikaltërve

Pas Diego Godin dhe Valentin Lazaros, që u prezantuan dje, sot në shtëpinë zikaltër ishte dita e Stefano Sensit. Mesfushori i ardhur nga Sassuolo, kaloi me...

Sport 20:29 - 21 Qershor, 2019

Po kjo ç’ishte?/ Po e prisnin te Milani, ai transferohet tek Interi

Interi ka djegur konkurrencën e Milanit në derbin e merkatos, për mesfushorin e Sassuolos, Stefano Sensi. Vështirësitë që ka hasur në bisedimet me Cagliarin për kartonin...