Connect with Us

All posts tagged "selmani"

Sport 15:40 - 19 Mars, 2020

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Tashmë është zyrtare dhe Turqia është vendi i fundit në Europë që ndalon futbollin për shkak të koronavirusit. Organizatorët e kampionatit turk, edhe pse virusi po...

Kombëtare 17:18 - 15 Mars, 2020

Futbolli i izoluar nga koronavirusi, dy futbollistë të kombëtares zbresin sot në fushë

Futbolli është në një kolaps, për shkak të përhapjes së Koronavirusit, ku shumë kampionate janë pezulluar. Megjithatë në Turqi futbolli vazhdon të luhet rregullisht, ndonëse pa...

Kombëtare 20:22 - 15 Shtator, 2019

Cikalleshi nuk ndalet/ Shënon edhe në kampionat, ndaj portierit të kombëtares

Pas golave ndaj Francës dhe Islandës me Kombëtaren, Sokol Cikalleshi vazhdon me formën fantastike. Ditën e sotme, në ligën e dytë turke me ekipin e Akhisarsporit,...

Sport 09:49 - 10 Gusht, 2019

Pak kohë më parë la Laçin/ Selmani e fillon me trofe aventurën e re

Gentian Selmani e ka nisur me trofe aventurën e tij të re në Turqi. Portieri, ish-kapiten i Laçit, i cili luan me klubin e kategorisë së...

Sport 16:14 - 28 Shkurt, 2018

Laçi mund Vllazninë dhe ngjitet në vendin e katërt

Laç ka marrë një fitore të rëndësishme në fushën e vet duke mundur Vllazninë 1-0. Në minutën 44′ shënon Laçi, mes protestave të Vllaznisë. Mbrojtësi Mersini...

Sport 18:06 - 14 Shkurt, 2018

Kupa e Shqipërisë / Laçi eleminon Luftëtarin

Në Gjirokastër nuk ka pasur shumë histori. Kjo, për shkak se Luftëtari e kishte humbur thellë, 3-0, çerekfinalen e parë në fushën e kurbinasve. Këta të...