Connect with Us

All posts tagged "Serbi"

Sport 12:52 - 22 Janar, 2020

Rusët provokojnë sërish/ Video: E quajnë serb klubin e Kosovës

Gjilani po luan një ndeshje miqësore në Turqi, aty ku po zhvillon fazën përgatitore. Kundërshtar është ekipi i Yenisey, ku më parë është aktivizuar Enis Gavazaj....

Sport 11:32 - 30 Dhjetor, 2019

E turpshme/ Skandali i UEFA-s, e bën Kosovën pjesë të Serbisë (foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka bërë gafën e radhës, duke e bërë Kosovën pjesë të Serbisë. Edhe pse UEFA e ka pranuar...

Sport 10:51 - 28 Nentor, 2019

Mbrojtësi serb i Laçit tregon panikun nga tërmeti: Ishin 30 sekondat…

Aleksandër Ignjatoviç u rrëfen tmerrin serbëve. Mbrojtësi i Laçit ka folur për median “Blic Sport”, duke zbuluar 30 sekondat e tërmetit që ra në Shqipëri. Lojtari...

Sport 22:55 - 7 Shtator, 2019

6 gola në Beograd/ Cristiano Ronaldo me shokë turpërojnë serbët

Portugalia ka fituar me shifrat 2-4 në Beograd ndaj Serbisë, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Në pjesën e parë u shënua vetëm 1 gol, ndërsa...

Sport 22:01 - 7 Shtator, 2019

Gafa e mbrëmjes vjen nga Serbi-Portugali/ Portieri i njohur turpërohet para tifozëve të tij

Portugalia është duke fituar në Beograd 0-1 ndaj Serbisë, ndeshje eliminatore për Euro 2020. Goli për miqtë u shënua nga Carvalho, falë një gafe të portierit...

Sport 23:04 - 20 Qershor, 2019

Euro U-21/ Gjermania dhuron spektakël dhe turpëron Serbinë (video)

Gjermania ka shkatërruar Serbinë me rezultatin e thellë 6-1 në Euro U-21, duke u ngjitur në krye të grupit B me 6 pikë të plota pas...

Sport 14:33 - 16 Prill, 2019

Gafa e rëndë e FSHF-së/ Kosova është në… Serbi (Foto)

Asambleja e Përgjithshme e Zakonshme për vitin 2019 e mbajtur dje në kryeqytet miratoi ndryshime të rëndësishme që kanë të bëjnë me statutin, Kodin e Disiplinës,...

Sport 22:44 - 20 Mars, 2019

VIDEO: Gjermania ka probleme / Barazim me Serbinë, dëmtohet Sane

Gjermani e Joachim Low nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në miqësoren e luajtur në Wolfsburg kundër Serbisë. Rastet nuk u kanë munguar...

Sport 21:34 - 20 Mars, 2019

VIDEO: Jovic ndëshkon Gjermaninë / Pjesa e parë mbyllet 1-0 për serbët

Luka Jovic, sulmuesi që po shkëlqen me Eintracht Frankfurt në këtë sezon, ka kaluar në avantazh Serbinë në miqësoren kundër Gjermanisë, që po zhvillohet në “Volkswagen...

Sport 21:40 - 7 Shkurt, 2019

Komentatori i njohur shqiptar bëhet “hero” në Serbi/ Më pushuan nga puna sepse isha tifoz me…

Deklarata e ish-komentatorit Kosta Grillo se është tifoz i Serbisë vazhdon të shkaktojë ende debat. “Një komentator shqiptar tha se ishte i gëzuar për Serbinë dhe...

Sport 16:26 - 17 Nentor, 2018

Turpërohet futbollisti serb/ Ekzekuton penalltinë më të turpshme në historinë e futbollit

Sulmuesi serb, Alexandar Mitrovic ka realizuar “Panenka-n” më të shëmtuar të historisë së futbollit. Gjatë derbit ballkanas mes Serbisë dhe Malit të Zi që është duke...

Sport 20:58 - 14 Nentor, 2018

“Tifozat Kuq e Zi” çmendin serbët në tokën e tyre/ Jemi edhe këtu!

Tifozat Kuq e Zi janë tifogrupi kryesor i Kombëtares shqiptare dhe para ndeshjes që Kombëtarja jonë do të luajë përballë Skocisë kanë bërë një vizitë ndryshe....

Sport 14:54 - 28 Tetor, 2018

Mos e beso po deshe!/ Refuzon Shqipërinë dhe Kosovën, zgjedh Serbinë

Nëse do t’i thoje një shqiptari të Kosovës në vitin 1999 se pas 19 vitesh një futbollist nuk do të pranonte kombëtaren e Shqipërisë për të...

Sport 21:45 - 25 Tetor, 2018

Turpi vazhdon/ Kombëtarja e femrave fëlliqet nga Serbia

Kombëtarja shqiptare e femrave U-17 ka humbur sërish në ndeshjen e dytë eliminatore të Kampionatit Europian. Pas humbjes së thellë në takimin e parë, me shifrat...

Sport 10:59 - 12 Tetor, 2018

Serbia fitoi ndaj Malit të Zi në Podgoricë/ Sherr masiv mes dy tifozerive

Mbrëmë u zhvillua një ndeshje e nxehtë në Podgoricë midis vendasve të Malit të Zi dhe Serbisë. Skuadra e Serbisë arriti të dominonte dhe fitonte me...