Connect with Us

All posts tagged "Sergio Ramos"

La Liga 10:19 - 10 Dhjetor, 2019

Ramos jep zgjidhjen interesante/ Ja çfarë duhet të ndodhë me Topin e Artë

Kapiteni i Realit, Sergio Ramos, ka bërë një deklaratë interesante në lidhje me Topin e Artë. Spanjolli thotë se është mirë të jepen dy Topa të...

La Liga 15:47 - 3 Nentor, 2019

Sergio Ramos gjen fajtorin për barazimin e ‘turpshëm’/ E pashë shumë mirë çfarë ndodhi

Barazim dhe hidhërim për Real Madrid, që nuk ka arritur të shfrytëzojë humbjen e pësuar nga Barcelona kundër Levantes dhe nuk ka arritur të shkojë më...

La Liga 11:06 - 16 Tetor, 2019

Spanja u kualifikua për në Europian/ Sergio Ramos fiton respektin e të gjithëve me dedikimin e tij

Pas barazimit në minutat e fundit ndaj Suedisë dhe barazimit po ashtu në minutat e fundit mes Rumanisë dhe Norvegjisë, Spanja siguroi zyrtarisht biletën për në...

La Liga 14:04 - 11 Shtator, 2019

Sergio Ramos zbulon ëndrrën e madhe/ Kur e ka fituar Cannavaro, pse mos ta fitojë edhe unë?!

Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të mirë në historinë e Realit, Spanjës dhe gjithë futbollit. 33-vjeçari ka fituar shumë trofe ekipor dhe individual, por...

Sport 18:54 - 19 Korrik, 2019

Në Shqipëri ndodh përditë/ Gjobitet Sergio Ramos, kompania e tij ka bërë shkelje të rëndë

Kompania e Sergio Ramos, “Aguileña de Inversiones SA” është dënuar më 250 mijë euro gjobë, për shkak të prerjes së pemve ilegalisht. Kompania kishte prerë disa...

Sport 22:22 - 4 Qershor, 2019

Martohet kapiteni i Realit/ Zbulohet kushti kryesor për të ftuarit në ceremoni

Sergio Ramos dhe Pilar Rubio do të shkojnë në altar më 15 qershor, në një ceremoni që pritet të mbahet në katedralen e Sevillas, ku pritet...

Sport 19:15 - 30 Maj, 2019

Konferencë e jashtëzakonshme te Reali/ Sergio Ramos “vulos” të ardhmen

Kapiteni i Realit të Madridit, Sergio Ramos, ka dalë pasditen e sotme në një konferencë për shtyp, ku ka shuar çdo dilemë mbi të ardhmen e...

Sport 15:53 - 24 Maj, 2019

Lajm bombë nga Spanja/ Kapiteni braktis Realin, në garë për të janë 4 klube të mëdha

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja. Reali i Madridit mund të humbasë një nga pikat kyç të suksese të mëdha të viteve të fundit. Sipas...

Sport 12:33 - 30 Mars, 2019

Sa shumë që ka ndryshuar!/ Rrjeti masakron Sergio Ramos (Foto)

Duket se publikimi i fotove të vjetra nga futbollistët është kthyer në modë ditëve të fundit. Pas portierit legjendar, Iker Casillas, ishte radha e Sergio Ramos...

Sport 10:52 - 26 Mars, 2019

UEFA nderon me çmim kryesor Sergio Ramos/ Në Francë shpërthejnë polemikat

Sergio Ramos është renditur si lojtari më i mirë i këtij sezoni, sa i përket ndeshjeve ndërkombëtare. Ka qenë gazeta spanjolle “Marca” që ka zbuluar se...

Sport 15:17 - 11 Mars, 2019

Sergio Ramos i jep fund dilemave/ U përgjigjet 7 pyetjeve të famshme

Sergio Ramos iu është përgjigjur 7 pyetjeve më të forta që i janë drejtuar atij, dhe këtë zgjodhi ta bëjë duke komunikuar direkt në Twitter me...

Sport 11:57 - 9 Mars, 2019

Bëri sherr me Perez/ Sergio Ramos merr vendimin e madh

Të enjten pasdite Florentino Perez është ulur të flasë sërish me Sergio Ramos, pas debatit të tyre të parë, ku mbrojtësi i ka lënë të kuptohet...

Sport 18:00 - 16 Shkurt, 2019

Donte të bënte tatuazh Sergio Ramos-in/ Tifozit të Realit i ndodh më e paimagjinueshmja

Të shumta janë rastet kur tifozët e tregojnë mbështetjen e tyre karshi skuadrës së zemrës duke bërë tatuazhe apo edhe çmenduri nga më të ndryshmet. Së...

Sport 13:16 - 14 Shkurt, 2019

Sergio Ramos e pranon vetë hilen e madhe që bëri ndaj Ajaxit/ UEFA do ta dënojë

UEFA mund të marrë një vendim drastik ndaj kapitenit të Realit, Sergio Ramos. Spanjolli ka pranuar publikisht se në ndeshjen kundër Ajaxit ka ndërhyrë qëllimisht për...

Sport 13:37 - 9 Shkurt, 2019

Tërmet në Madrid/ Ramos rrezikon skualifikimin në të gjitha kompeticionet

Kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos, është një nga protagonistët e mëdhenj të këtij sezoni të madrilenëve. Skuadra, edhe falë tij, është kthyer në rrugën e...