Connect with Us

All posts tagged "serie a"

Seria A 20:21 - 18 Janar, 2020

Video: Golin më të bukur të sezonit në Serie A e shënon një 23-vjeçar

Sassuolo mori sot një fitore të madhe në shtëpi 2-1 ndaj Torinos, për javën e 20-të të Serisë A. Pjesa e parë u mbyll 0-1 për...

Seria A 21:27 - 24 Nentor, 2019

Foto/ Moti i keq përfshin Italinë, shtyhet ndeshja e darkës në Serie A

Moti i keq ka përfshirë jugun e Italisë duke e bërë të pamundur të luhej ndeshja e Serisë A e programuar për sot në darkë mes...

Seria A 15:29 - 15 Nentor, 2019

Formacioni më i mirë deri tani në Serie A, Ronaldo mbetet jashtë

Kur kanë kaluar 12 javë nga ky sezon i Serisë A, “Sky Sport” në bashkëpunim me “Opta Paolo” kanë zgjedhur formacionin më të mirë deri tani....

Premier Liga 17:09 - 8 Nentor, 2019

E pranojnë vetë anglezët/ Guardiola do të shkojë në Serie A

Manchester City dhe Pep Guardiola do të tentojnë fitimin e Champions League. Klubi anglez nuk e ka shijuar kurrë një sukses të tillë, ndërsa trajneri spanjoll...

Seria A 13:24 - 6 Nentor, 2019

Gabimet e arbitrave në Serie A/ Milani më i dëmtuari ndërsa Juventusi më i favorizuari

Ndonëse i pranishëm në këtë kampionat është VAR-i, përsëri polemikat janë të shumta, ku edhe gabimet disa herë kanë qenë të mëdha. “Calciomercato.it”, ka publikuar një...

Seria A 19:28 - 22 Tetor, 2019

Nuk i do më milionat e Kinës/ Futbollisti i njohur kërkon rikthimin në Europë

Marek Hamsik është lodhur pas vetëm një viti nga aventura e tij në Kinë. Ish-kapiteni i Napolit, aktualisht pjesë e Dalian Yifang, skuadër që drejtohet nga...

Seria A 20:37 - 9 Tetor, 2019

Ibrahimovic lëshon perlën e radhës/ Mund të rikthehem sërish atje, jam ende më i miri

Zlatan Ibrahimovic është një nga lojtarët më të shëtitur në botë. Sulmuesi suedez ka luajtur në Itali, Francë, Angli, Spanjë dhe së fundmi në Amerikë, me...

Seria A 19:22 - 3 Tetor, 2019

Tifozët janë në zi/ Shtyhet ndeshja e Serisë A pas vdekjes së presidentit të njohur

Ndeshja e javës së shtatë në Serie A mes Sassuolos dhe Brescias, e programuar për ditën e nesërme, është shtyrë për në 18 dhjetor pas vdekjes...

Sport 11:17 - 17 Korrik, 2019

Sulmuesi i Juventusit mban “peng” merkaton në Itali/ Bën me dhimbje koke 4 ekipe

Merkatoja në Itali ka qenë mjaft aktive këtë verë dhe pritet që të ketë edhe të tjera lëvizje, ku Interi, Napoli, Roma dhe Juventusi po kërkojnë...

Sport 18:32 - 16 Korrik, 2019

Serie A përcakton datat e sezonit të ri/ Ja kur do të fillojë

Ditën e sotme janë përcaktuar datat përfundimtare, për sa i përket sezonit të ri në Itali. Sezoni i ri i Serisë A do të fillojë në...

Sport 22:40 - 28 Qershor, 2019

Ekipi italian i jep shansin e madh Balotellit/ I ofron edhe një super rrogë

Mario Balotellit i përfundon kontrata me Marsejën ditën e fundit të qershorit dhe e ardhmja e tij është e paqartë. Megjithatë, në Itali i besojnë ende...

Sport 15:03 - 26 Qershor, 2019

Serie A “flakë” këtë merkato/ Juve, Interi dhe Napoli ‘trondisin’ botën e futbollit

Oferta të nxehta dhe lëvizje të bujshme, në prag konkretizimi në Serinë A. Juventus ka gjetur akordin me yllin e Ajax, Matthijs De Ligt, i cili...

Sport 09:52 - 25 Qershor, 2019

Askush nuk e priste këtë lëvizje/ Ylli i madh brazilian rikthehet në Serie A

Vetëm dy ditë më parë Dani Alves njoftoi se nuk do të rinovojë kontratën me Paris Saint Germain, duke dalë tashmë një lojtar i lirë, ndërsa...

Sport 21:15 - 21 Qershor, 2019

Merkato e çmendur/ 6 futbollistë të Realit drejt Serie A

Real Madridi duhet të shesë disa nga yjet e ekipet për të përmirësuar bilancet ekonomike nga afrimet e fundit në merkato. Trajneri Zinedine Zidane i ka...

Sport 23:44 - 13 Qershor, 2019

E bujshme/ Higuain rikthehet në Serie A, por jo te Juventusi

Chelsea nuk do ta blejë Gonzalo Higuain dhe argjentinasi do të kthehet përkohësisht në Torino. Juventusi nuk ka nevojë për të dhe dëshiron ta shesë për...