Connect with Us

All posts tagged "setien"

La Liga 14:11 - 3 Mars, 2020

Messi shpërthen ndaj trajnerit, nuk duhej ta bënte atë gjë ndaj Realit

Lionel Messi është një nga njerëzit me më shumë ndikim në Barcelonë dhe “Camp Nou” dhe tashmë duket se është kthyer kundër trajnerit të ri Quique...

La Liga 18:37 - 25 Janar, 2020

Trajneri i Barçës flet pas humbjes/ Kjo që u pa sot nuk i pëlqen askujt

Quique Setien pësoi humbjen e parë në ndeshjen e dytë në La Liga që drejton Barcelonën. Këta të fundit u mposhtën 2-0 nga Valencia në “Mestalla”...

La Liga 17:53 - 25 Janar, 2020

Setien pëson humbjen e parë/ Valencia i jep leksione Barcelonës

Valencia ka fituar 2-0 në “Mestalla” ndaj Barcelonës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të të La Ligës. Heroi i këtij takimi ishte Maximiliano Gomez,...

La Liga 13:34 - 25 Janar, 2020

Setien i “tërheq veshin” yllit të mesfushës/ Duhet ta kuptojë mirë pozicionin e tij

Ardhja e Quique Setien në stolin e Barcelonës ka të ngjarë të dëshmojë se është një pikë në favor të Arturo Vidal, marrëdhënia e të cilit...

La Liga 12:01 - 25 Janar, 2020

Setien me surpriza kundër Valencias/ Ky pritet të jetë formacioni i Barçës

Barcelona do të luajë sot në “Mestalla” ndaj Valencias, për javën e 21-të të La Ligës. Ndryshe nga dy ndeshjet e para nën drejtimin e Setien,...

La Liga 18:25 - 18 Janar, 2020

Paralajmërimi i trajnerit të Barçës/ Lojtarët e mi ta harrojnë këtë gjë

Quique Setien do të debutojë nesër në stolin e Barcelonës. Katalanasit presin në shtëpi Granadën në “Camp Nou” dhe Setien dëshiron ta nisë me fitore. Trajneri...

La Liga 16:32 - 17 Janar, 2020

Video: Setien njësoj si Messi, shihni se çfarë bën në stërvitjen e Barcelonës

Pavarësisht moshës, 61 vjeç, Quique Setien duket në formë të mirë, këtë e ka treguar edhe në seancën e fundit stërvitore të katalanasve. Setien tregon një...

La Liga 10:37 - 17 Janar, 2020

Do befasoheni/ Setien bën përforcimin e parë te Barcelona

E përditshmja sportive “Marca” shkruan se Quique Setien ka projektuar lojtarin e parë që do të transferojë të Barcelona. Katalanasit kanë nevojë të përforcohen në mbrojtje,...

La Liga 15:37 - 16 Janar, 2020

Setien bën ndryshimin e parë të madh te Barcelona

Edhe pse kanë kaluar vetëm dy ditë nga prezantimi i tij zyrtar të krye të Barcelona, Quique Setien ka filluar që tani nga ndryshimet e mëdha....

La Liga 14:42 - 16 Janar, 2020

6 detyrat e trajnerit të ri të Barcelonës

Barcelona shkarkoi pak ditë më parë Ernesto Valverden dhe në në vend të tij emëroi Quique Setien. Një trajner që nuk ka eksperiencë nën drejtimin e...

La Liga 15:07 - 15 Janar, 2020

Valverde e kishte nxjerrë në shitje, Setien thotë “jo”

Pavarësisht interesimit të vazhdueshëm të Interit, Arturo Vidal do të qëndrojë te Barcelona të paktën deri në fund të këtij sezoni. Ai që e ka konfirmuar...

La Liga 09:34 - 15 Janar, 2020

Setien fillon direkt nga puna/ Ja përforcimi i parë i Barcelonës me trajnerin e ri

Quique Seiten është i gatshëm të realizojë përforcimin e parë si trajner i ri i Barcelonës. Katalanasit janë shumë pranë transferimit të Matheus Fernandes, mesfushor i...

La Liga 20:06 - 14 Janar, 2020

Trajneri i ri i Barcelonës e nis vrullshëm merkaton, projekton rikthimin e bujshëm

Quique Setien e nis vrullshëm merkaton te Barcelona. Sipas “Cadena Ser”, trajneri i ri i katalanasve iu ka kërkuar drejtuesve të ekipit rikthimin e Coutinhos. Braziliani...

La Liga 11:55 - 14 Janar, 2020

A e dini sa trofe ka fituar trajneri i ri i Barcelonës? Do mbeteni të befasuar

Pas shkarkimit të Ernesto Valverdes, Barcelona surprizoi jo pak tifozët me trajnerin e ri, Quique Setien. Edhe pse konsiderohet si trajner me një filozofi të lojës...