Connect with Us

All posts tagged "Sevilla"

La Liga 16:21 - 7 Tetor, 2019

I ka shënuar 37 gola në 38 ndeshje/ Ja “viktima” e preferuar e Messit

Barcelona fitoi mbrëmë në “Camp Nou” 4-0 kundër Sevillas. Një nga autorët e golave ishte edhe Leo Messi, që dërgoi topin në rrjetë pas një goditjeje...

La Liga 22:59 - 6 Tetor, 2019

Gola spektakolarë nga Suarez dhe Messi/ Barcelona shkatërron Sevilla-n dhe i afrohet Realit

Barcelona ka mundur Sevillan në “Camp Nou” me rezultatin 4-0, për javën e tetë në La Liga. Katalanasit shënuan 3 gola brenda 8 minutave në pjesën...

La Liga 21:46 - 6 Tetor, 2019

Harrojeni për pak Inter-Juve/ Video: Luis Suarez çmend tifozët me golin e tij

Edhe pse vëmendja e pjesës më të madhe të tifozëve, sidomos në Shqipëri, është te Inter Juventus, një tjetër ndeshje e bukur po luhet në “Camp...

La Liga 20:06 - 22 Shtator, 2019

Trajneri i njohur kërkon të marrë hak ndaj ish-ekipit të tij/ Sevilla-Real M, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së fundit të javës së pestë në La Liga, mes Sevillas dhe Realit. Ekipi andaluzian i drejtuar nga Julien Lopetegui...

Sport 15:39 - 5 Korrik, 2019

Zyrtare/ Mbrojtësi i Realit firmos për rivalët

Sergio Reguilon është futbollisti më i ri i Sevillas. Mbrojtësi i krahut të majtë ka kaluar edhe vizitat mjekësore te klubi Andaluzian, duke firmosur për një...

Sport 15:12 - 9 Maj, 2019

Barcelona u eliminua në mënyrë të turpshme/ Mesfushori katalanas harbohet në festë

Eliminimi i Barcelonës mërziti shumë nga tifozët e katalanas, drejtuesit dhe yjet e ekipit. Messi u kap nga kamerat i përlotur pasi po dilte nga “Anfield”....

Sport 10:14 - 8 Prill, 2019

Deklarata tronditëse e trajnerit të njohur/ Vuaj nga leucemia kronike…

Trajneri i Sevilla, Joaquín Caparrós njoftoi në kanalin zyrtar të klubit pas fitores ndaj Valladolid, se vuan nga “leucemia kronike”, por se do të vazhdojë të...

Sport 22:22 - 14 Mars, 2019

VIDEO: Valencia po vuan në EL / Munir barazon me vështirësi

Sevilla është duke vuajtur goxha ndaj Slavia Prague në ndeshjen e kthimit të Europa League. Rezultati aktual është 2-2 dhe kjo për meritë të ish-sulmuesit të...

Sport 20:17 - 23 Shkurt, 2019

Messi barazon rekordin e Ronaldos / A e dini sa tripleta ka shënuar?

Lionel Messi ishte lojtari i ndeshjes në fitoren 4-2 të Barcelona-s ndaj Sevilla-s. Ai ka shënuar tre gola, tripleta e 50-të në karrierë, pikërisht ndaj Sevilla-s,...

Sport 18:11 - 23 Shkurt, 2019

VIDEO: Super Messi merr për dore Barçën / Tripletë dhe një hap drejt titullit

Barcelona ka një legjendë. Ai quhet Leo Messi dhe kurrë më nuk do të ketë një si ai. Sot argjentinasi shënoi tre gola në ndeshjen kundër...

Sport 17:00 - 23 Shkurt, 2019

Sevilla shtang Barcelonën / Katalanasit pësojnë golin e dytë

Ndeshje spektakolare po luhet sot në stadiumin Ramón Sánchez Pizjuán, aty ku Sevilla deri tani është në avantazh kundër Barcelonës. Për katalanasit Leo Messi shënoi një gol...

Sport 16:50 - 23 Shkurt, 2019

Super ndeshje në Spanjë/ Messi na tregon edhe një herë tjetër që nuk është normal

Ndeshja e La Liga-s mes Sevilla-Barcelona është zhbllokuar në minutën e 22-të pas një kundërsulmi të shpejtë të vendasve të finalizuar me gol nga Jesus Navas....

Sport 15:33 - 23 Shkurt, 2019

Pas pak fillon supersfida e javës në La Liga/ Këto janë formacionet zyrtare

Sevilla – Barcelona është kryendeshja e javës në elitën e futbollit spanjoll. Skuadra e Sevillas në stadiumin ‘Ramon Sanchez’ pret liderët e La Ligas. Ndeshja mes...

Sport 19:50 - 20 Shkurt, 2019

Dy kartonë të kuq dhe dy gola / Sevilla mposht Lazion e Strakoshës

Ben Yedder dhe Sarabia. Këta janë dy protagonistët e ndeshjes së sotme në Europa League, Sevilla-Lazio. Portieri shqiptar Thomas Strakosha nuk mund të bënte asgjë kundër...

Sport 10:26 - 14 Shkurt, 2019

Përgjaket kryeqyteti italian në prag të ndeshjes së madhe/ Gazetari: Ishte si në luftë

Një grup ultrasish të Lazios sulmuan tifozët e Sevillas në qendër të Romës, të mërkurën mbrëma. Së paku katër njerëz u plagosën. Një nga tifozët spanjollë...