Connect with Us

All posts tagged "shaqiri"

Premier Liga 17:42 - 28 Mars, 2020

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze...

Premier Liga 16:32 - 29 Janar, 2020

E fundit/ Klopp merr vendimin e papritur për Shaqirin

Edhe pse emri i tij është përfolur shumë, Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Liverpooli këtë merkato, që mbyllet në darkën e 31 janarit. 28-vjeçari...

Premier Liga 13:28 - 25 Janar, 2020

Klopp me deklaratë të fortë për Shaqirin/ Muskujt e tij janë të pabesueshëm, më vjen keq për të…

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, është i befasuar nga fiziku i Xherdan Shaqirit. Tekniku gjerman shprehet se shqiptari ka një fizik të veçantë dhe i vjen...

Premier Liga 20:06 - 21 Janar, 2020

Liverpooli pranon largimin e Shaqirit, por kërkon një shifër të frikshme

Liverpooli ka refuzuar dy oferta për ta huazuar Xherdan Shaqirin te Roma dhe Sevilla, pasi Jurgen Klopp është i bindur në vendimin për ta mbajtur përfaqësuesin...

Seria A 22:03 - 14 Janar, 2020

Xherdan Shaqiri drejt rikthimit në Serinë A, nuk do e besoni te cili ekip

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane dhe ato britanike. Bëhet fjalë për futbollistin me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili është pranë...

Premier Liga 09:46 - 14 Janar, 2020

Merkato/ Shaqiri afër transferimit te gjiganti i Serisë A, por në fund ndodh e papritura

Xherdan Shaqiri ka qenë shumë pranë transferimit te Roma këtë mrkto, por në fund gjithçka dështoi pas dëmtimit të Nicolo Zaniolo ndaj Juventusit, të dielën në...

Premier Liga 17:37 - 14 Dhjetor, 2019

Liverpooli fitoi 2-0, ja me çfarë note u vlerësua Shaqiri

Liverpooli fitoi 2-0 ndaj Watford për javën e 17-të të Premier League. Xherdan Shaqiri e nisi këtë takim nga minuta e parë dhe luajti për 70...

Premier Liga 14:24 - 5 Dhjetor, 2019

Shënoi sërish me Liverpoolin, Shaqiri: Ndihem i freskët, ja cila është ëndrra ime

“Ishte një fitore shumë e bukur dhe merituar. Origi ishte fantastik. Arritëm një rekord për klubin, por titulli nuk është vendosur ende. Nuk kemi fituar asgjë”,...

Premier Liga 11:34 - 5 Dhjetor, 2019

Detaji që nuk u vu re, Shaqiri ndryshon “look” dhe duket më i ri

Xherdan Shaqiri arriti të bënte një ndeshje pozitive mbrëmjen e djeshme në derbi kundër Evertonit. Shqiptari në takimin e parë që luajti titullar këtë sezon arrit...

Premier Liga 23:14 - 4 Dhjetor, 2019

Shënon edhe Shaqiri/ Liverpooli bën manita në derbi dhe fluturon drejt titullit

Liverpooli ka fituar me manits derbin ndaj Everton të zhvilluar në “Anfield”. “The Reds” kanë mposhtur Evertonin me rezultat 5-2 në ndeshjen e javës së 15-të...

Premier Liga 21:40 - 4 Dhjetor, 2019

Video: Shaqiri shënon gol shumë të bukur për Liverpoolin

Liverpooli ka gjetur golin e dytë në derbin në “Anfield Road” ndaj Everton. Ishte Xherdan Shaqiri që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 17-të pas...

Sport 22:23 - 28 Nentor, 2019

Meritojnë respekt/ Ja sa mijë dollarë do të japin Xhaka dhe Shaqiri për të prekurit nga tërmeti

Sensibilizim për tërmetin e fuqishëm që përfshiu Shqipërinë ditën e martë po zgjerohet nmga momenti në moment. Mësohet se 10,000 dollarë e mbledhur nga donacioni i...

Premier Liga 13:40 - 26 Nentor, 2019

Tërmeti/ Xherdan Shaqiri ka një lutje për shqiptarët

Xherdan Shaiqri ka mbështetur Shqipërinë në këto momente të vështira. Ylli i Liverpoolit ka bërë të ditur se po lutet në këto momente të vështira për...

Premier Liga 19:46 - 22 Nentor, 2019

A do të largohet Shaqiri?/ Klopp zbulon të ardhmen e shqiptarit

E ardhmja e Xherdan Shaqirit ka ngjallur thashetheme të mëdha në shtypin britanik. Mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës nuk po kalon një moment të mirë...

Premier Liga 19:36 - 17 Nentor, 2019

Ka luajtur vetëm 11 minuta te Liverpool/ Shaqiri merr vendimin e madh

Merkato e janarit është afër dhe shumë lëvizje pritet të ndodhin. Lojtarë të ndryshëm që po qëndrojnë në stol janë gati për të kryer transferimin e...