Connect with Us

All posts tagged "shba"

Të tjera 10:11 - 15 Nentor, 2019

E rrallë/ Djali kërkon me ngulm përjashtimin e babait nga ndeshja

Një ngjarje e rrallë është parë në kampionatin amerikan të basketbollit, NBA, por edhe në sportin profesionist në përgjithësi. Në ndeshjen Los Angeles Clippers-Houston Rockets, trajneri...

Seria A 22:49 - 7 Nentor, 2019

Ibra lojtari më i ri i Milanit?/ Një lajm i bujshëm vjen nga SHBA-ja

Një goditje e rëndë për shumë skuadra, veçanërisht për ato në Itali, që kishin nisur të thurnin plane me Zlatan Ibrahimovic në ëndrrat e tyre. Nga...

Premier Liga 20:37 - 16 Tetor, 2019

U zëvendësua në fillim të pjesës së dytë/ Sulmuesi 64 milionësh shpërthen në lot

Christian Pulisic nuk po i ecën aspak mirë këtë sezon. Chelsea e bleu amerikanin nga Dortmundi për 64 milionë euro, por deri tani ka qenë një...

Sport 16:19 - 11 Shtator, 2019

Surprizë e madhe në Kampionatin Botëror të basketbollit/ Eliminohet SHBA-ja

Franca ka mposhtur SHBA-në në çerekfinalen e Kampionatit botëror në basketboll, që po mbahet në Kinë. “Gjelat” fituan ndaj “Dream Team” me rezultatin 89:79, duke shkaktuar...

Sport 15:06 - 24 Gusht, 2019

Historike/ SHBA në basketboll për meshkuj humbet për herë të parë pas 13 vitesh

Humbje historike e kombëtares amerikane të basketbollit për meshkuj, e cila u mund 98-94 nga Australia në Melburn. Një ndeshje miqësore dhe përgatitore që dy skuadrat...

Sport 18:54 - 29 Qershor, 2019

Kapitenia e SHBA-së bën deklaratën e fortë/ Nuk fitohet Kupa e Botës pa homoseksualë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës siguruan një vend në gjysmëfinalet e Kupës së Botës, teksa një natë më parë mposhtën me shifrat 1-2 organizatorët e Francës,...

Sport 15:22 - 12 Qershor, 2019

SHBA fiton 13-0 në Kupën e Botës për femra/ Acarohen tifozët (video)

Kupa e Botës në futbollin e femrave që po zhvillohet në Francë po tregon se ka diferenca të mëdha mes kombëtareve. Një gjë e tillë është...

Sport 14:21 - 10 Prill, 2019

“Ai është një bishë”/ Aksioni i futbollistit shqiptar tërbon amerikanët (Video)

Vangjel Zguro në verë iu bashkua Kukësit me kërkesë të Peter Pakult, por austriaku u largua shpejt dhe me ndryshimin e trajnerit gjërat nuk shkuan mirë...

Sport 12:37 - 8 Prill, 2019

E rëndë/ Gjimnastja thyen të dyja këmbët gjatë transmetimit live (Video)

Një gjimnaste në një universtiet në Amerikë ka pësuar një aksident teksa po kryente provën e saj të parë në kompeticionin rajonal në Baton Rouge. Ajo...

Sport 13:08 - 20 Mars, 2019

Arrestohet ish-futbollisti i njohur/ Transportoi 4 tonë kokainë në SHBA

Një ish-futbollist kolumbian është arrestuar mbrëmë nga policia në Cali pasi akuzohet si pjesë e një rrjeti trafiku ndërkombëtar droge. Jhon Viafara lojtar i cili në karrierën...

Sport 19:12 - 8 Janar, 2019

Skënder Gega e donte me çdo kusht/ Afrimi i bujshëm i janarit fillon stërvitjen me Partizanin

Ekipi i Partizanit është duke vijuar fazën përgatitore në Antalia, aty ku prej pak ditësh lojtarët po punojnë për të arritur formën optimale për rifillimin e...

Sport 19:45 - 29 Dhjetor, 2018

Video e javës vjen nga SHBA-ja/ Lojtari përdor iPad për t’i treguar gjyqtarit gabimin

Teknologjia zbarkon edhe në NBA. Basketbollisti i Detroit Pistons, Blake Griffin, gjatë ndeshjes së humbur sot ndaj Indiana Pacers (88-125), ka gjetur një moment gjatë lojës...

Sport 21:35 - 17 Dhjetor, 2018

Ibrahimovic u jep fund spekulimeve/ Ja te cili ekip do ta vazhdojë karrierën

Sulmuesi, Zlatan Ibrahimovic do të mbetet në Mayor League Soccer, te skuadra e LA Galaxy edhe për një tjetër sezon. Suedezi, 37-vjeçar, i është bashkuar skuadrës...

Sport 22:02 - 10 Dhjetor, 2018

Tashmë zyrtare/ Barcelona refuzon të luajë ndeshjen e shumë përfolur

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, Barcelona njoftoi se bordi drejtues ka vendosur që të refuzojë kategorikisht zhvillimin e ndeshjes kundër Girona në Miami të Shteteve të Bashkuara...

Sport 20:54 - 17 Nentor, 2018

U zhduk nga Tirana pas borxheve/ Zbulohet ku jeton Indrit Fortuzi

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua në nëtor të vitit 2015 nga Shqipëria, pasi e shoqja e tij...