Connect with Us

All posts tagged "shitje"

La Liga 15:07 - 15 Janar, 2020

Valverde e kishte nxjerrë në shitje, Setien thotë “jo”

Pavarësisht interesimit të vazhdueshëm të Interit, Arturo Vidal do të qëndrojë te Barcelona të paktën deri në fund të këtij sezoni. Ai që e ka konfirmuar...

La Liga 10:31 - 21 Dhjetor, 2019

Deri dje ishte i pashitshëm, Barcelona nxjerr në treg lojtarin e njohur

Nëse deri në verë, Barcelona e konsideronte si të pashitshëm Nelson Semedon, tani situata ka ndryshuar. Sipas “Mundo Deportivo”, katalanasit janë gati të shesin portugezin në...

Seria A 21:19 - 30 Nentor, 2019

Interi ndez ëndrrat e tifozëve, bën gati goditjen e trefishtë në merkato

Interi po mendon që t’i shesë përfundimisht 5 të huazuarit këtë sezon dhe me paratë nga shitja e tyre të transferojë tre emra të mëdhenj. Icardi...

Sport 09:31 - 23 Korrik, 2019

Duhet mbushur arka/ Juventusi nxjerr në shitje tre emra të mëdhenj

Pas një vale blerjesh, te Juventusi po mendojnë edhe për merkaton në dalje. Bardhezinjtë kërkojnë që të rigjenerojnë të ardhura dhe sipas mediave italiane, kanë nxjerrë...

Sport 12:20 - 11 Korrik, 2019

Juventusi mbush arkën/ 200 milionë euro nga shitja e këtyre lojtarëve

Të mërkurën, Juventusi zhvilloi seancën e parë stërvitore nën drejtimin e Maurizio Sarrit, ndërsa i pranishëm ishte edhe Buffon. Bardhezinjve vazhdojnë të jenë aktivë në merkato...

Sport 19:43 - 22 Qershor, 2019

Barça bën 4 shitjet e para/ Fut në xhep 70 milionë euro

Barcelona ka nevojë që të shesë disa nga lojtarët nën kontratë për të nisur nga 1 korriku blerjet e para në merkaton e verës. Sipas të...

Sport 09:59 - 29 Maj, 2019

Çfarë po ndodh te Barcelona?/ Katalanasit nxjerrin në shitje 3 lojtarët që kushtuan mbi 300 milionë euro

Barcelona pritet të jetë një supermarket i preferuar për klubet angleze këtë verë dhe jo vetëm, pasi katalanasit kanë ndërmend të nxjerrin në shitje 3 nga...

Sport 10:44 - 23 Maj, 2019

Klubi historik i Serisë A del në shitje/ Një sheik dhe një italo-amerikan në garë për ta blerë

Fiorentina po kalon momente të vështira dhe është duke rrezikuar seriozisht që të bierë nga Serie A në javën e fundit. Ekipi vjollcë është tre pikë...

Sport 16:43 - 30 Prill, 2019

Tirana në shitje/ Ja sa kushton një aksion te bardheblutë

Klubi i Tiranës tashmë e ka një vlerësim financiar zyrtar, dhe aksionet e bardhebluve shkojnë nga 246 deri në 300 milionë lekë të reja, apo e...

Sport 16:12 - 15 Prill, 2019

Çmenduri më vete/ Milani del përsëri në shitje, i vënë edhe çmimin

Problemet me UEFA-n dhe forma e dobët në kampionat, ka bërë që Milani në vitet e fundit të ndërrojë disa herë drejtuesit dhe aktualisht, presidencën e...

Sport 12:35 - 4 Prill, 2019

Merkato/ “Çmendet” Barcelona, nxjerr në shitje 3 yjet e mëdhenj

Merkato e verës do të jetë mjaft e nxehtë në shtëpinë e Barcelonës. Mosha e madhe e disa prej futbollistëve aktual në “Camp Nou” është e...

Sport 14:04 - 20 Mars, 2019

Napoli nxjerr në shitje Hysajn/ Ja sa milionë euro kërkon për kartonin e tij

Që Elseid Hysaj nuk është tipi i lojtarit që pëlqen Carlo Ancelotti, është kuptuar nga humbja e vendit të titullarit të mbrojtësit shqiptar në krahun e...

Sport 09:50 - 19 Mars, 2019

Tërmet në Madrid/ Zidane nxjerr në shitje gjysmën e ekipit

Zinedine Zidane vendosi javën e kaluar të rikthehet në stolin e Realit, për të nxjerrë skuadrën nga momenti i vështirë që po kalonte, por sipas mediave...

Sport 16:11 - 8 Mars, 2019

Fillon revolucioni te PSG-ja/ Yjet e mëdhenj dalin në shitje

Paris Saint-Germain ka pësuar një eliminim të bujshëm në Champions League. Francezët janë mundur 3-1 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave...

Sport 14:53 - 1 Mars, 2019

E bujshme/ Reali nxjerr në shitje sulmuesin kryesor

Gareth Bale do të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit dhe këtë e ka vendosur vetë presidenti, Florentino Perez, sipas asaj që ka raportuar...